WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Проблеми становлення національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті України - Реферат

Проблеми становлення національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті України - Реферат


Реферат на тему:
Проблеми становлення національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті України
Трансформація економіки України, формування ринкових відносин обумовлюють необхідність дослідження проблем виживання та подальшого розвитку підприємств в умовах нестабільного зовнішнього середовища. Однією з найважливіших умов стабільного розвитку української держави є її зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД). У свою чергу, ЗЕД неможлива без надійної транспортної системи. Транспорт, у тому числі й цивільна авіація, не тільки обслуговує зовнішньоекономічні зв'язки країни, але й сам є експортно-орієнтованою галуззю економіки. Перевезення українських і іноземних пасажирів на міжнародних і внутрішніх регулярних повітряних лініях становить істотну частину від загального обсягу робіт і послуг, які виконують українські підприємства-авіаперевізники.
Ринок пасажирських авіаперевезень має найшвидші з поміж всіх видів транспорту України темпи зростання. Розвиток і регіональних, і міжнародних перевезень упродовж останніх п'яти років обумовлено зростанням економіки країни та обсягів транзитного трафіку. Основні інструменти державної політики збільшення пасажироперевезень - запровадження перехресного субсидування регіональних перевезень впродовж 2003-2004 років і скасування 2005 року в'їзних віз для громадян ЄС, США та деяких інших країн.
Національний інтерес у розвитку цивільної авіації підтримується за рахунок:
Збільшення доходів вітчизняних підприємств і податкових надходжень до бюджету.
Забезпечення надання населенню якісних послуг за оптимальними цінами.
Дотримання національної безпеки у сфері пасажирських авіаційних перевезень.
Стратегічними завданнями державної політики, що мають забезпечити національні інтереси, є:
1. Ефективне використання транзитного потенціалу України через перетворення міжнародного аеропорту Бориспіль" на сучасний вузловий аеропорт ("хаб") Центральної та Східної Європи.
2. Лобіювання інтересів вітчизняних авіакомпаній і підприємств ринку в процесі міжнародних переговорів. Україна може надалі суттєво збільшувати обсяги і пасажирських, і вантажних перевезень авіаційним транспортом. По-перше, вдале географічне розташування України та наявність міжнародних аеропортів, передусім міжнародного аеропорту "Бориспіль", дає змогу країні залучити вагомий транзитний пасажирський потік. Тому, попри невелику частку авіаційного транспорту у структурі перевезень всього транспортного сектору, транзитний авіаційний потенціал України можна зіставити з транзитним потенціалом трубопровідного транспорту країни. По-друге, давні традиції розвитку авіаційної промисловості та транспорту обумовлюють наявність кваліфікованого персоналу й освітньої та технічної бази. Обрана державою політика визначатиме перспективи подальшого розвитку ринку, оскільки з поміж всіх видів транспорту авіаційний транспорт має найбільшу питому вагу міжнародних перевезень і тому функціонує в системі міжурядових домовленостей. Ефективність зовнішньої політики України відіграватиме ключову роль у реалізації бізнес планів приватних учасників ринку також через те, що український ринок досі не лібералізовано і розвиток міжнародних маршрутів між Україною та рештою світу дотепер регулюється на міжурядовому рівні.
Нині жодна з українських авіакомпаній не спроможна на рівних конкурувати з провідними міжнародними авіакомпаніями в умовах більшої лібералізації ринку. Досвід країн Центральної Європи, які зі вступом до ЄС лібералізували внутрішні ринки авіаперевезень, свідчить, що невеликі національні компанії не витримують конкуренції з потужними європейськими авіакомпаніями і зазвичай банкрутують, або відмовляються від обслуговування міжнародних маршрутів (передусім далекомагістральних) або поглинаються конкурентами.
Сучасний розвиток економічних відносин у цивільній авіації поставило на перший план проблему конкурентоспроможності підприємств і організацій у постійно мінливих соціально-економічних умовах. Оскільки підприємствам доводиться вирішувати свої проблеми самостійно, перед українськими авіакомпаніями встає безліч нових питань, від рішення яких залежить їхнє існування й життєздатність.
Стійке підприємство - це таке підприємство, чия господарська діяльність забезпечує виконання всіх його зобов'язань перед працівниками, іншими організаціями, державою, завдяки достатнім доходам при відповідних видатках.
Основною умовою стійкого функціонування підприємства є наявність достатніх доходів. Системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті являють собою частину економічної діяльності авіакомпанії, що відображає взаємини з іншими учасниками авіатранспортного процесу. Правильно обрана й організована система взаєморозрахунків може значно підвищити стабільність авіакомпанії, тому що заздалегідь продумана й відповідно вибудувана система дозволяє підвищити фінансову дисципліну учасників і суб'єктів системи взаєморозрахунків і, тим самим, компенсувати несприятливі фактори впливу на неї.
Для збереження та зміцнення позицій української цивільної авіації, підприємствам галузі доводилось ставити перед собою завдання виживання та досягнення економічної стабільності в нових умовах господарювання.
У зв'язку із цим українські авіакомпанії звернулися до освоєння ринку міжнародних авіаперевезень, з використанням всіх можливих способів залучення пасажирів (підвищення якості обслуговування, розширення спектра сервісу, що надається пасажирам, зниження тарифів за авіаперевезення). Це потребує зміцнення взаємодії між учасниками авіатранспортного процесу (перевізниками, агентами з продажу авіаперевезень, аеропортами, та інших), що в свою чергу, привело до розширення взаєморозрахунків між ними. Разом з тим, недоліки в організації взаєморозрахунків можуть привести до значних затримок в одержанні або навіть втратах коштів за надані послуги.
У даній роботі темою дослідження є оцінка впливу організаційно-структурних і виробничо-технологічних аспектів системи взаєморозрахунків українських авіакомпаній, що виконують міжнародні та внутрішні пасажирські авіаперевезення, на забезпечення їхньої економічної стабільності з точки зору скорочення дистрибутивних витрат авіакомпаній на реалізацію своїх ресурсів та автоматизації процесу продажі авіаперевезень. Поряд з тим присвячується окрема увага розвитку та зміні методів роботи туристичних агенцій разом з перетвореннями у системах дистрибуції авіакомпаній, що безпосередньо створює вплив на їх роботу як посередників. Прогнозуються майбутні перетворення технічних та технологічних методів ведення бізнесу на прикладі найбільшого агентства в Україні ЗАО КАВС "Кий Авіа".
В міжнародній практиці існує достатньо ефективних перевірених рішень що спрямовані на консолідацію економічних взаємин та стандартизацію процесів між авіакомпанією та дистрибутивною мережею агентств. На даний момент збоку закордонних глобальних компаній, що спеціалізуються на

 
 

Цікаве

Загрузка...