WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Оперативне управління та моделювання менеджменту процесів в системі якості компаній - Реферат

Оперативне управління та моделювання менеджменту процесів в системі якості компаній - Реферат


Реферат на тему:
Оперативне управління та моделювання менеджменту процесів в системі якості компаній
Проблема забезпечення якості є комплексною і вирішувати її традиційними методами лише шляхом контролю якості готової продукції, практично не можливо. Тому повинен бути комплексний, системний підхід, реалізація якого можлива лише в рамках системи управління якістю. Сучасна епоха світового економічного розвитку характеризується бурхливим розвитком міжнародної торгівлі. За останнє десятиліття були прийняті заходи для усунення перешкод у торгівлі, пов'язаних із митними правилами та тарифами, умовами поставок продукції тощо. У цих умовах на першому плані - так звані технічні бар'єри в торгівлі між країнами, тобто бар'єри, що виникають внаслідок відмінностей у національних стандартах, в правилах приймання продукції, її випробуваннях тощо. Ось чому особливої ваги набуває діяльність міжнародних організацій стандартизації, результа-том якої є міжнародні стандарти, що встановлюють єдині вимоги до продукції, методів її випробувань, зберігання, транспортування.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Вирішення цієї проблеми дуже дорого обходиться компанії. Наприклад, в недалекому минулому Toshiba задовольнили позов споживачів через дефект випущених нею комп'ютерів 2,1млрд. дол. Palm. Inc., ведучий виробник електронних помічників, виробив першу модель із кольоровим монітором та запропонував її споживачу в лютому 2000 року. Проте цей виріб часто виходив зі строю компанія була змушена запропонувати споживачам безкоштовну заміну зламаних елементів. В Schering-Plough проблеми з інгаляторами та другими фармацевтичними продуктами стали результатом постійно поганого контролю за якістю; з часом це призвело до виплати компанією штрафу у розмірі 500 млн. дол.
Багато спеціалістів вважають, що в наші дні організації, які не забезпечують високу якість своїм товаром, не зможуть успішно конкурувати на глобальному ринку. Наприклад, компанія Bombardier, що розташована в Монреалі та знаменита своїми літаками бізнес-класу (Learjet), залізничними вагонами, снігоходами (Ski Doo) та катерами (Sea Doo), на початку 2001 року придбала виробничу потужність Outboard Marine Corporation (OMC) виробника установочних поза фюзеляжних двигунів (та, що називається, придбала головну біль).
Виробничі операції ОМС знаходились у жахливому становищі. Якість двигунів постійно погіршувалась, клієнти були не задоволені. Дилери компанії вибивались із сил, вирішуючи постійні проблеми. За період з 1995 до 2000 частина ринку ОМС з продажу виробленої нею продукції скоротилось з 55 до 23%. Виробничі потужності компанії були розкидані по США, Мексиці та Китаю, та доставка компонентів не рідко займала до трьох тижнів, що сильно гальмувало виробничий процес та збільшувало витрати фірми. Тоді Bombardier розробила план реорганізації виробництва. Вони поставили перед собою амбіціозну мету: виробляти двигуни Evinrude і Johnson найвищої якості, які коли-небудь випускались підприємством, причому як найшвидше, не затягуючи вихід на ринок.
Одне з перших прийнятих рішень було сконцентрувати виробничі операції на заводі в Стуртеванті - у великій будівлі, що об'єднує площу 3800 м? під одним дахом, в якому раніше знаходилося велике книжкове виробництво. Рішення консолідувати операції призвело до значного скорочення часу доставки компонентів. Крім того, команда повністю, з початку і до кінця, реорганізувала виробничий процес. Найважливішим елементом трансформації став ретельний відбір працівників, наділених навиками прийняття рішень. Тобто менеджери Bombardier розуміють, що для того щоб залишатися конкурентноспроможними на глобальному ринку електродвигунів, їм необхідно виробляти продукцію виключно високої якості.
Вітчизняна практика управління якістю продукції досить багата. Використовуючи передовий зарубіжний досвід, підприємства колишнього СРСР, починаючи з 70-тих років, розробляли та впроваджували заходи та рекомендації, основою яких був комплексний, системний підхід до управління якістю продукції. Найбільш відпрацьованою у методичному та практичному плані була комплексна система управління якістю продукції (КС УЯП). Система базувалася на стандартах підприємства, які розроблялися відповідно до міжнародних і державних норм. Стандарти регламентували заходи підвищення технічного рівня та якості продукції, передбачали певний порядок дій і відповідальність кожного виконавця, організацію та механізм діяльності з підвищення якості продукції на підприємстві, зміцнювали виробничу та технологічну дисципліну. Оцінюючи в цілому КС УЯП як систему, слід відзначити, що вона порівняно з усіма попередніми виявила найбільш благотворний вплив на зміну ставлення до діяльності з підвищення якості продукції в промисловості. Однак, вступивши у протиріччя з господарським механізмом, спрямованим на об'ємні, кількісні показники економічного зростання, КС УЯП була поступово нейтралізована, а її роль зведена нанівець.
У нашій промисловості спостерігалася така ситуація: як тільки органи Держстандарту припинили реєстрацію КС УЯП, вони практично самоліквідувалися, оскільки не допомагали, а заважали підприємствам вирішувати кількісні завдання по виробництву продукції. Можна припустити, що в нових умовах господарювання підприємства повернуться до систем управління якістю незалежно від того, чи будуть це КС УЯП, чи інші системи.
Значну роль у підвищенні якості відіграють стандарти, які є нормативною базою систем якості. Загальновизнаними на сьогодні є міжнародні стандарти ІСО серії 9000, які сконцентрували досвід управління якістю, нагромаджений в різних країнах. У багатьох країнах, в тому числі і в Україні вони прийняті як національні, а в Україні введені в дію з 1жовтня 2001 р.
Невирішена раніше частина загальної проблеми. Досвід показує, що на практиці підприємству дуже рідко вдається самостійно розробити повноцінну діючу СМЯ і довести її до сертифікації. Є конкретні приклади, коли підприємство завзято намагалося розробити СМЯ самотужки. Витрачався час, ресурси, збиралися і працювали команди кращих фахівців підприємства, але робота грузнула в технічних дріб'язках і ні до чого не приводила.. Тільки після того, як підприємство зверталося до професійних консультантів, що є фахівцями саме з розробки СМЯ, система була розроблена і впроваджена. Але за такий же час, якби вони із самого початку звернулися до цих фахівців.
Постановка задачі (цілі статті). Метою даної статті є моделювання менеджменту процесів в системі якості та створення якості такою, щоб вона була, насамперед, корисною, зручною для роботи організації, щоб приносила реальну

 
 

Цікаве

Загрузка...