WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Взаємозв’язок стратегічного та оперативного управління в системі управління компанією - Реферат

Взаємозв’язок стратегічного та оперативного управління в системі управління компанією - Реферат


Реферат на тему:
Взаємозв'язок стратегічного та оперативного управління в системі управління компанією
Як зазначають Мироненко Ю.Д. і Тереханов А.К. [4], система управління компанією є комплексом взаємозв'язаних процесів стратегічного і оперативного управління діяльністю.
Розглянуто оцінку цих процесів в максимально загальному вигляді через якість управління компанією. В цьому випадку, якість системи управління компанією можна оцінити двома параметрами - якістю стратегічного управління і якістю оперативного управління. Кожен з параметрів може приймати одне з трьох фіксованих значень: низька, середня і висока якість.
Для обґрунтування значення низької, середньої і високої якості управління в рамках стратегічного та оперативного управління компанією, в кожному контурі управління слід виділити найбільш значущі елементи управління і визначити їх значення при низькому, середньому і високому рівнях якості управління компанією.
Дослідження показали, що стратегічне управління з низькою якістю характеризується відсутністю проведення стратегічного аналізу, не сформульованою місією компанії, або такою, що не відповідає дійсності та визначенням стратегічної мети на рівні бізнес-ідеї з подальшим її корегуванням у відповідності до потреб оперативної діяльності компанії. Таким чином, оперативне управління з низькою якістю управління характеризується нечіткістю розподілу виробничих та управлінських функцій між працівниками компанії, відсутністю чіткої фінансової системи та одноосібним контролем діяльності управлінського персоналу і виробництва, а також планування оперативної діяльності на основі даних минулих періодів.
Компанія з середньою якістю стратегічного управління, як правило, при проведенні стратегічного аналізу діяльності обмежується SWОT-аналізом; місія такої компанії оголошена, але не впливає на оперативну діяльність та головна стратегічна мета компанії визначена як мета внутрішньогосподарчої і фінансової діяльності або як мета операційного менеджменту. Іншими словами, оперативне управління середньої якості - це формалізація структур управління бізнесом, побудова фінансової системи по центрах фінансового обліку і звітності відповідно до ієрархії підрозділів компанії, часткове делегування контролю та регулювання менеджменту організації, здійснення планування оперативної діяльності підприємства на основі жорсткої системи бюджетування із застосуванням простих програмних систем.
Висока якість управління, на думку авторів, характеризується наступними принципами:
оптимізація бізнес-процесів;
регулярне проведення стратегічного аналізу;
місія чітко сформована і впливає на оперативну діяльність компанії;
головна стратегічна мета компанії відображає максимізацію добробуту власників;
побудова фінансової системи по центрах фінансового обліку;
планування оперативної діяльності із застосуванням прогресивних програмних систем.
Тобто всю систему управління характеризується множиною з 9 можливих станів від "низька якість Су - низька якість Оу" - {Н;Н} до "висока якість Су - висока якість Оу" - {В;В}.
Згідно з ідеєю Ю.Д. Мироненко та А.К. Тереханова [4], необхідно враховувати вплив на якість управління такого фактору як час, тобто яким чином з часом змінюватиметься вартість компаній з різними рівнями якості підсистем стратегічного і оперативного управління.
На початку даного періоду вартість компанії дорівнюватиме Ро (рис.2). З часом, в процесі діяльності компанії її вартість змінюється. При низькій якості оперативного управління компанія не в змозі створювати додану вартість. Її оборотний капітал скорочуватиметься. У подальшій діяльності оборотний капітал компанії частково підтримуватиметься амортизаційними відрахуваннями. Через деякий час для формування оборотного капіталу амортизаційних відрахувань стане недостатньо. В результаті компанія буде не в змозі далі вести бізнес і підлягатимиме продажу за ліквідаційною вартістю Рл. Це відбувається при будь-якій якості стратегічного управління (низькій, середній або високій).
Розглянувши зміну в часі вартості компанії, що має середню якість оперативного управління, доцільно зазначити, що при середній якості оперативного управління компанія приноситиме прибуток, за рахунок якого створюватиметься додана вартість і відповідно збільшуватиметься вартість компанії (рис.2). Даний процес незалежно від якості стратегічного управління відбуватиметься до того часу, поки на діяльність компанії не впливатимуть несприятливі чинники зовнішнього і внутрішнього середовища. Подальші успіхи діяльності компанії, що відзначатимуться зростанням її вартості, залежатимуть від якості стратегічного управління.
Щодо високої якості стратегічного управління, то визначено, що компанія, яка проводитиме на регулярній основі стратегічний аналіз, заздалегідь передбачатиме наслідки від дії несприятливих чинників. Керівництво компанії в такому випадку має формувати відповідну обставинам стратегію нейтралізації цих чинників і ухвалювати стратегічні рішення по подальшому розвитку компанії. Проте темпи зростання вартості компанії із-за середнього рівня управління оперативною діяльністю будуть невисокими, зокрема через затрату значних ресурсів на внутрішню перебудову діяльності. Після закінчення перебудови компанії прибуток від оперативної діяльності відновиться, а при грамотному використанні ситуації навіть збільшиться. Вартість компанії знову стане зростати колишніми або, можливо, великими темпами.
При середній якості оперативного управління і середній якості стратегічного управління керівництво компанії далеко не завжди заздалегідь передбачатиме зміни. В кращому випадку, залежно від характеру впливаючого чинника, компанія може встигнути перебудуватися і після деякого спаду знову забезпечуватиме зростання вартості. У гіршому випадку, накопичених резервів на внутрішню перебудову діяльності може не вистачити. Проблематичним в цій ситуації буде і отримання кредитів - показники оперативної діяльності, які матиме компанія внаслідок несприятливого впливу внутрішніх і зовнішніх чинників, навряд чи влаштують інвестора. Тоді перебудова проводитиметься за рахунок оборотного капіталу, використання якого для цих цілей, як правило, призводить до банкрутства, в результаті якого компанія підлягає продажу за ліквідаційною вартістю Рл (рис. 2).
При низькій якості стратегічного управління і середній якості оперативного управління, керівництво компанії не передбачатиме заздалегідь виникаючих змін і не матиме відповідної стратегії розвитку. Тому компанія в таких випадках починає реагувати на несприятливі дії тільки після їх прояву. Як правило, така компанія потребуватиме істотних ресурсів на внутрішню перебудову діяльності, оскільки така компанія просто не має досвіду проведення перетворень. Подібні перетворення часто призводять до банкрутства, в результаті якого компанія підлягає продажу за ліквідаційною вартістю Рл (рис. 2).
Авторами розглянуто, як з часом змінюватиметься вартістькомпанії, що має високу якість оперативного управління а також, що має високу якість як оперативного, так і стратегічного управління. Отже, при високій якості оперативного управління компанія приноситиме високий прибуток, за рахунок якого може

 
 

Цікаве

Загрузка...