WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Методологічні та практичні засади переведення бланків у категорію режимно-облікових - Реферат

Методологічні та практичні засади переведення бланків у категорію режимно-облікових - Реферат


Реферат на тему:
Методологічні та практичні засади переведення бланків у категорію режимно-облікових
Моніторинг наведених нижче галузей і напрямів підприємницької діяльності показує, що вони мають як спільний (тобто універсально-уніфікований), так і окремий (тобто з галузево-напрямковими особливостями) документообіг. У контексті проблем вдосконалення і раціоналізації документообігу через переведення бланків документів у категорію захищених режимно-облікових бланків перевагу, в першу чергу, необхідно надати універсально-уніфікованим бланкам, оскільки вони охоплюють найбільш широке коло операцій і практично використовуються у всіх галузях народного господарства та напрямах підприємницької діяльності. Вони частіше всього використовуються також при скоєнні різних видів тіньової діяльності. На методології підходів до вирішення цих питань ми зупинимося нижче, а зараз наведемо галузі народного господарства, напрями діяльності та інші підвиди суспільних відносин, що передбачають оформлення тих чи інших документів. Деякі з таких документів у той чи інший спосіб супроводжують рух товарно-матеріальних цінностей, фінансових коштів, послуг чи прав інтелектуальної власності, у зв'язку з чим необхідно вивчати питання щодо необхідності їх переведення в категорію захищених режимно-облікових бланків. Перш за все, це такі види бланків:
1. Універсально-уніфіковані бланки документів, що використовуються всіма видами підприємств, організацій, установ (касові ордери, накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення і т. ін.).
2. Уніфіковані бланки з галузево-напрямковими особливостями (бланки, що використовуються в певній групі підприємств, різного роду квитанції про прийняття готівки за надані поштові та інші послуги).
3. Після цього, в контексті особливостей переведення документів у категорію захищених режимно-облікових бланків, необхідно звернути увагу на документообіг у різних галузях народного господарства: промисловість; матеріально-виробниче постачання (сфера матеріального виробництва); сільське господарство; транспорт і зв'язок; будівництво; торгівля; громадське харчування; матеріально-технічне постачання; інформаційно-обчислювальне обслуговування; сфера побутових послуг; побутово-виробнича сфера; охорона здоров'я, фізкультура і соціальний захист; освіта; культура та мистецтво (звернути увагу на особливості документообігу в шоу-бізнесі); наука і науково-дослідне та проектне обслуговування; громадські і політичні організації; кредитно-фінансова сфера; довірчі товариства; громадські фонди; фондові біржі; валютні біржі; факторингові компанії; лізингові компанії; страхова діяльність; кредитно-бюджетна сфера; зовнішньоекономічна діяльність; митне обслуговування зовнішньоекономічної діяльності.
4. Цікавим у контексті нашого дослідження є документообіг, що виникає з окремих видів цивільно-правових зобов'язань: угоди: купівлі-продажу, обміну, дарування, поставки, держзакупки сільськогосподарської продукції, майнового найму, підряда, безоплатного використання майна, доручення, оренди, комісії, обов'язки, що виникли з публічного обіцяння винагороди.
5. В окрему групу необхідно виділити документообіг, що супроводжує такі напрями регулятивно-контрольної діяльності:
- ліцензування, сертифікація, патентування діяльності;
- сертифікація якості;
- патентування прав інтелектуальної власності;
- сфера збирання податків (у цілях протидії ухилення податків та протидії корупції цікавими є документи як з приводу сплати податків, так ті, що супроводжують функції нагляду);
- реєстрація комерційних банків;
- державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності.
Захищені бланки в останній групі відносин можуть стати засобом попередження, виявлення і розкриття хабарництва та інших видів корупційних діянь.
Таким чином, із наведеного галузево-напрямленого класифікатора ми бачимо, що коло відносин, з якими пов'язується оформлення тих чи інших документів, що супроводжують фінансовий, товарний, майновий оборот капіталів, прав інтелектуальної власності і т. ін., занадто велике, тому і, безумовно, в першому розширеному за діапазоном проблем дослідженні неможливо визначити повний перелік тих чи інших бланків, які повинні бути переведені в категорію режимно-облікових бланків зі статусом "захищених" чи "незахищених". У контексті основної теми дослідження всі ці напрями та підвиди документообігу наведені нами з метою формування системного уявлення про те, як ті чи інші бланки документів можуть використовуватись як засіб тінізації економіки і, водночас, як за їх допомогою можна створити ефективну систему державних заходів протидії тінізації суспільно-економічних і цивільно-правових відносин. Тому найбільш вразливі з них у контексті тінізації, зокрема ті, що супроводжують фінансово-господарську діяльність, повинні переводитись у категорію захищених режимно-облікових бланків у першу чергу, інші - в міру їх значення для вирішення проблем детінізації або вирішення таких, наприклад, проблем, як захист прав власності, особистих прав громадян і т. ін.
Разом з тим, для вирішення питання про доцільність переведення того чи іншого бланку в категорію захищених режимно-облікових бланків документів необхідно провести спеціальне дослідження цих питань у кожному конкретному сегменті обігу тих чи інших документів.
Для обґрунтування цього висновку зробимо схематично аналіз сегмента документообігу, що супроводжує процес утворення, державну реєстрацію та ліквідацію суб'єктів підприємницької діяльності. Аналіз саме цього напряму діяльності управління економічними процесами вибрано тому, що в цьому сегменті діяльності чинною нормативною базою не передбачено режимно-облікових бланків взагалі. Разом з тим, створення багаточисельних фіктивних фірм та конвертаційних центрів свідчить про необхідність введення такої категорії бланків.
Усвідомлення мети та завдань документообігу в нових потенційно ризикових умовах ринкової економіки вимагає відповідного комплексного підходу до розробки концепції документального контролю. А якщо так, то цей напрям діяльності органічно пов'язаний з механізмом контролю фінансово-господарської підприємницької діяльності. Наприклад, створення фіктивних підприємств починається саме на цьому етапі підприємницької діяльності. У результаті псевдопідприємці-тіньовики отримують доступ до такого фінансового інструменту, як розрахунковий рахунок та до цілого комплексу інших легітимних фінансово-господарських технологій та інструментів, які використовують для емісії фіктивних платіжних засобів, різноманітних фінансових

 
 

Цікаве

Загрузка...