WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Раціоналізація та уніфікація режимно-облікових бланків як засіб дерегуляції і детінізації економіки - Реферат

Раціоналізація та уніфікація режимно-облікових бланків як засіб дерегуляції і детінізації економіки - Реферат

Ф-ПМ-2, М-2Б, введенні наказом Мінстату України від 21.06.96 р. № 192; з березня 1998 року вводяться "квитанції-замовлення" форми ПО-В1, ПО-Д1, ПО-Д2, ПО-О1, ПО-Р1, ПО-П-2, ПО-Ю1, введені наказом Мінстату України та Укрсоюзсервісу від 29.09.95 р. № 8; форми "нарядів на відпуск етилового спирту" (ф. № Н-1 (спирт) та "відпуск етилового спирту на експорт" (ф. № Н-2 (спирт) - вводяться наказом Мінстату і Мінфіну України від 3 січня 1997 року № 377/2 і типові форми єдиної транспортної документації - дорожні листи та товарно-транспортні накладні - вводяться наказом Мінстату і Мінтрансу України від 29 грудня № 488/346.
Незахищені - прибутково-видаткові накладні; прибутково-видаткові касові ордери; квитанції, що супроводжують прийом готівки за послуги пошти, установ зв'язку та послуги інших підприємств і установ; квитанції чи меморіальні ордери банків про прийняття готівки за надані послуги за переведення коштів; ордери про зняття та вклад коштів на депозит; депозитні свідоцтва про право власності на дематеріалізовані цінні папери на рахунках "Депо"; всі види іменних матеріалізованих цінних паперів; платіжні доручення підприємств щодо зняття коштів з розрахункового, валютного, інших рахунків та перерахування їх одержувачу; різні бланки звітів, вказаних при класифікації документів; зведені документи - реєстри, меморіальні ордери, відомості, різні реєстраційні картки та інші бланки документів, що оформлюються на основі первинних документів; санаторно-курортні путівки; рецептурні бланки; дозвільні патенти; ліцензії; сертифікати якості і багато інших "універсально-уніфікованих документів" та "документів з галузево-напрямковими особливостями", основною ознакою яких є те, що вони чинними нормативними актами віднесені до категорії "режимно-облікових", і що їх заповнення передбачається під час проведення тієї чи іншої прибутково-видаткової "первинної" чи "синтезованої" фінансово-господарської операції, або угоди, чи оплати послуг і т. ін.
Робити подальший безсистемний перелік таких документів немає сенсу, оскільки основна мета цієї роботи - знайти ключ та розробити алгоритми щодо системно-комплексного визначення таких бланків, що ми і зробимо після завершення цієї базової їх класифікації.
Бланки суворої звітності - це всі види стандартизованих режимно-облікових бланків, що супроводжують фінансово-господарський оборот капіталів, процес складання угод, виникнення прав і обов'язків, інших дій, пов'язаних із суспільно-економічною діяльністю, зміст і обсяг (номінал) операції, прав і обов'язків їх пред'явника і т. ін. занесено в такі документи під час їх друку інталіо або іншим типографським способом.
До цієї категорії бланків необхідно, перш за все, віднести "фондові цінні папери на пред'явника " (акції, облігації на пред'явника (державних, місцевих позик, підприємств), казначейські зобов'язання держави (довгі та середньотермінові), марки акцизного збору, поштові марки, лотерейні білети (тиражних та миттєвих лотерей), листівки з марками, візові етикетки, проїзні білети міського транспорту та ін.
Але на підставі яких, крім зазначених вище, ознак ми віднесли цю категорію бланків до режимно-облікових бланків суворої звітності?
По-перше, тому, що вони вже під час їх емісії чи видання мають певну вартість. Якщо матеріально відповідальні особи за "бланки суворого обліку" відповідають суто у дисциплінарному порядку, то при нестачі "бланків суворої звітності" настає матеріальна відповідальність на суму вказаної в них номінальної вартості, а при наявності ознак їх розкрадання - кримінальна відповідальність. Тому суто дисциплінарна відповідальність за нестачу бланків звітів чи інших "бланків суворого обліку" за рівнем підзвітності суттєво відрізняється від матеріально відповідальної та кримінально-караної підзвітності за нестачу "бланків суворої звітності".
По-друге, оскільки "бланки суворої звітності" являють собою певну номінальну вартість, то відповідно є специфіка в їх обліку. Наприклад, виконуючи операції з акціями, їх необхідно поділяти на три види вартості: номінальну, емісійну, курсову.
Відповідно це диктує інший рівень їх обліку. Рух цих бланків відображається на рахунку 004 "Бланки суворої звітності" на підставі відповідних прибутково-видаткових документів, тобто їх рух супроводжують режимно-облікові "бланки суворого обліку".
Виникає питання: як бути з заповненими "бланками суворого обліку" (векселями, чеками і т. ін.) у зв'язку з нашою класифікацією, адже після їх заповнення вони стали "документами суворої звітності"? Стосовно бухгалтерських проводок обліку таких бланків і виконаних на них документів на конкретному підприємстві змінювати нічого ми не пропонуємо. Щодо їх врахування в єдиній системі "Режимно-облікові бланки та їх користувачі", то вони повинні враховуватись за нашою класифікацією, тобто в базі даних "бланки суворого обліку", оскільки при виготовленні і виданні таких бланків користувачам вони заносяться саме в цю базу даних, тому що після їх реалізації сюди ж буде довнесено реквізити їх одержувача (користувача) для подальшого можливого пошуку та ідентифікації.
У контексті функціонування зазначеної системи і вдосконалення режиму виготовлення, руху, пошуку та ідентифікації цієї категорії бланків, тобто приведення їх у відповідність з повним статусом режимно-облікових бланків, їх також необхідно поділити на категорії захищених і незахищених на тих же принципах, що ми робили стосовно "бланків суворого обліку".
Якщо бути послідовними в нашій класифікації, то зараз до категорії "захищених" не можна віднести ні один з бланків, що віднесені до категорії "бланків суворої звітності". Основна їх частина, особливо сегмент бланків "цінні папери", хоч і виготовляється на захищених видах паперу і т. ін., але ні один з них поки що не входить в єдину інформаційно-аналітичну та пошуково-ідентифікаційну систему Держзнаку України "Режимно-облікові бланки". Тобто в більшості вони виготовляються і використовуються за розсудом підприємств-користувачів, а відповідно це виключає можливість їх пошуку чи ідентифікації. До чого призводить безконтрольність у цих питаннях, ми наочно показали на прикладі перевірки Львівської області з цих питань, коли цінні папери, бланки суворого обліку, суворої звітності та ідентифікаційні документи є пародією на режимно-облікові бланки. На нашу думку, щоб виключити випадки незаконних емісій цінних паперів, виготовлення інших режимно-облікових бланків з метою скоєння злочинів таздійснення інших тіньових фінансово-господарських операцій, вирішення питань раціоналізації документообігу в державі, за ці питання повинно нести відповідальність одне відомство - Держзнак України. Стосовно виготовлення державних цінних паперів - це Національний банк України, але вони повинні бути включені в єдину державну інформаційно-аналітичну систему "Режимно-облікові бланки та їх користувачі". Порушення порядку виготовлення, руху, обліку і т. ін. цих бланків мають бути забезпечені нормативно-правовим технологічним механізмом примусу виконання у вигляді адміністративної та кримінальної відповідальності.
Щодо переведення цієї категорії режимно-облікових бланків у розряд "захищених", то в контексті всіх елементів захисту, які ми наводили при класифікації бланків суворого обліку, стосовно бланків суворої звітності робота поки ще не починалась.
Інформаційно-ідентифікаційні бланки документів - це стандартизовані режимно-облікові бланки документів, які засвідчують особу, подію, право, освіту, трудовий стаж, повноваження, вчений ступінь, вчене

 
 

Цікаве

Загрузка...