WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Режимно-облікові бланки документів у інфраструктурі детінізації економіки - Реферат

Режимно-облікові бланки документів у інфраструктурі детінізації економіки - Реферат

сертифікатів згідно з угодою № 0032/с-96/1391 від 09.08.96 р. ТзОВ "ЕСО-г", а фактично сертифікати друкувались ТзОВ "Л", чим порушений пункт 4.5 Правил, який забороняє кооперацію підприємств при виготовленні бланків цінних паперів і документів суворого обліку.
Перевіркою встановлено також факт порушення порядку ввезення в Україну бланків цінних паперів і документів суворого обліку згідно з "Положенням про порядок видачі ліцензії на ввезення в Україну бланків цінних паперів і документів суворого обліку", що затверджене наказом Міністерства фінансів України від 16.08.95 р. № 137. Так, ВАТ Л.К.З." уклало угоду № 5від 20.06.96 р. з приватним підприємцем "С" на друкування сертифікатів акцій. Фактичне друкування бланків сертифікатів виконувалось у Словаччині фірмою "А". Тираж бланків сертифікатів був ввезений в Україну без оформлення в Мінфіні України ліцензії на ввезення, а самі бланки також повністю не відповідають вимогам відповідних нормативних документів України.
При перевірці Львівського "П.Т." виявлено, що в друкарні технікуму виконувались замовлення на друкування сертифікатів акцій (замовлення № 1244), свідоцтв про одруження, народження (замовлення № 98, 99, 100, 101, 339, 340, 873, 883), свідоцтв про неповну середню освіту (замовлення № 673, 456), дипломів (замовлення № 728), бланків квитанцій для купівлі-продажу валюти (замовлення № 690), пенсійних посвідчень (замовлення № 681 від 23.04.97 р.).
Ці документи згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 19.04.93 р. № 283 "Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку" повинні виготовлятись тільки на підприємствах, які мають відповідну ліцензію Мінфіну. Друкарня Львівського "П.Т." такої ліцензії не має. Документи віддруковані з грубими порушеннями Правил їх виготовлення.
Аналогічну ситуацію комісія виявила і в ТзОВ "К", яке, не маючи ліцензії Мінфіну на цей вид діяльності, друкувало страхові поліси з умовною нумерацією..."
У наведеному фрагменті акта йдеться лише про відсутність у порушників ліцензії на виготовлення вказаних бланків, що для такої перевірки є достатнім.
Якщо розглядати ці порушення по цілому регіону країни в контексті можливостей тінізації суспільно-економічних відносин, то весь цей регіон має всі технологічні можливості перевести переважну частину суспільно-економічних і цивільно-правових відносин у нелегальну, тіньову сферу економічної діяльності. Якщо таке ж положення буде у всій країні, то перспективи ринку цінних паперів стати інструментом інвестування української економіки дорівнюють нулю. Отримання інвесторами дивідендів - адекватне.
Стосовно уявлення, що існуюча система виготовлення, обліку, руху і використання бланків суворого обліку є системою документального контролю фінансово-господарського обороту капіталів, то воно є самооманою, оскільки такі фактори, як:
- затримка прийняття і впровадження в життя концепції про захист режимно-облікових бланків і створення єдиної інформаційно-аналітичної та інформаційно-пошукової системи режимно-облікових бланків та обліку суб'єктів, що їх використовують;
- використання старих, сприйнятних для планової економіки і не придатних для ринкових умов концепції і технологій фінансово-господарського контролю;
- багатократне збільшення суб'єктів підприємницької діяльності;
- їх природне бажання ухилитися від кумулятивного за своєю природою податкового пресу;
- наявність правових і організаційно-технологічних можливостей щодо проведення господарських операцій у "тіні", в тому числі і за допомогою заміни оборотних режимно-облікових документів;
- обертання у позабанківському обороті понад п'ятдесяти відсотків національних готівкових коштів і не менша їх кількість у вільноконвертованій готівці в середині країни, понад 20 млрд. доларів США за її межами свідчать про те, що підпільний сектор тіньової економіки, якщо взяти тільки ці перераховані його джерела, у декілька разів перевищує оборот капіталів у легальному секторі економіки нашої держави.
Крім причин, зазначених у попередніх главах цієї роботи, виникненню такого становища сприяло те, що:
- у всіх сферах суспільно-економічних відносин, а особливо в торговельно-посередницькому секторі економіки, сфері надання побутових послуг, зовнішньоекономічній та банківській діяльності, завдяки неконтрольованому використанню обігових режимно-облікових документів, за рахунок використання забалансових та взагалі неврахованих коштів у межах звітного періоду існує можливість повністю укрити фінансово-господарську діяльність;
- завдяки відсутності будь-яких елементів захисту у документах про реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, відсутності системи ідентифікації засновників, механізму їх перевірки, тобто елементарності фальсифікації будь-яких режимно-облікових незахищених документів, а також абсолютної номінальності юридичної адреси, існує можливість безконтрольного виникнення і зникнення в межах звітного періоду псевдопідприємців з реальними розрахунковими та іншими легітимними фінансовими інструментами, що допомагають їм займатися виключно тіньовою економічною діяльністю;
- неконтрольоване використання режимно-облікових обігових документів провокує скоєння різних економічних злочинів, відми-вання капіталів незаконного походження, іншу тіньову діяльність саме в торговельно-посередницькому секторі економіки та сфері послуг, оскільки оборот капіталів і можливості його укриття тут значно вище, ніж у виробничому секторі економіки. Тому ніяка реабілітація таких капіталів в умовах, що склалися, не стане засобом залучення тіньових капіталів у виробничий сектор економіки та інструментом стимулювання реанімації виробника.
Очевидним є те, що спроба вирішити ці проблеми за рахунок подальшого збільшення правоохоронних та контролюючих органів, як це було до цього часу, не дасть суттєвих результатів, оскільки для повного контролю всієї "підприємницької" діяльності подібними методами на кожне підприємство необхідно по одному правоохоронцю. Це, безумовно, абсурдне припущення, але в тенденції, що намітилась з цих питань, є вкрай негативні передумови, оскільки надмірне зростання різних держструктур призводить до паралелізму, безвідповідальності та їх корупціонізації.
Тому альтернативи методологічному забезпеченню вирішення цих проблем, важливим сегментом якого є створення єдиної

 
 

Цікаве

Загрузка...