WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Режимно-облікові бланки документів у інфраструктурі детінізації економіки - Реферат

Режимно-облікові бланки документів у інфраструктурі детінізації економіки - Реферат


Реферат на тему:
Режимно-облікові бланки документів у інфраструктурі детінізації економіки
Під режимно-обліковими бланками, в контексті статусу бланків суворої звітності чи суворого обліку, слід розуміти строго стандартизовані, виготовлені на спеціально захищених та напівзахищених видах паперу способом інталіо-друку (дозволяє відчути печать при торканні пальцями), іншми видами типографського друку, за єдиною системою (підсистемою) номерів, врахованих у єдиній державній інформаційно-аналітичній і пошуково-ідентифікаційній системі режимно-облікових бланків та обліку суб'єктів підприємницької діяльності, що їх використали.
Перед тим як перейти до класифікації режимно-облікових бланків, визначення обґрунтованої науково-практичної концепції, багатоаспектної мети їх введення та створення єдиної інформаційно-аналітичної та ідентифікаційно-пошукової системи режимно-облікових бланків та обліку суб'єктів підприємницької діяльності, що використали такі бланки, необхідно відзначити, що використання існуючої системи обліку таких бланків на підприємствах, яка залишилась від планової економіки і могла б забезпечити контроль за виконанням планових завдань, в нових, за своєю природою, високоризикованих ринкових умовах є лише тратою фінансових, матеріальних та трудових ресурсів, оскільки у нових умовах, лише формально виконує функцію системи контролю з вище розглянутих нами питань.
Демонополізація зовнішньоекономічної, кредитно-фінансової, банківської та інших видів діяльності спричинила роздріблення підприємництва, а приватизація - появу на ринку великої кількості нових поліграфічних підприємств, значна частина яких знаходиться в приватній або акціонерній власності. Крім цього, рівень абсолютно стандартної та доступної за ціною комп'ютерно-розмножувальної, копіювальної та поліграфічної техніки дозволяє псевдопідприємцям та іншим зловмисникам виготовляти бланкову продукцію, не виходячи зі свого малого чи "великого" підприємства.
У результаті більшість основних документів, які сьогодні віднесені до категорії бланків "суворого обліку", друкуються на комп'ютерно-розмножувальній техніці в офісних умовах і "супроводжують" торговельну чи іншу господарську операцію від офісу до лотка вуличної торгівлі, а потім знищуються і підмінюються такими ж бланками "суворого" обліку, але вже з такими числовими показниками, які потрібно ділку тіньової оборудки. Більше того, ми всі були свідками розбирання у Верховній Раді випадку підміни окремих фрагментів тексту Декрету Кабінету Міністрів про довірчі товариства. У результаті цієї підміни скоєно багатомільярдне шахрайство стосовно вкладників коштів - громадян України, яке так і залишилось не караним. Якби це був захищений і строго врахований бланк суворого обліку, в системі обліку користувачів такими бланками можна було б просто встановити "власника бланка", а відповідно й автора фальсифікації тексту зазначеного Декрету.
Необхідно також відзначити, що існуюча нормативна база з цих питань [152; 158; 168] у контексті створення ефективної комплексної системи документообігу та системи захисту бланків від підробки, заміни та ін. практично не розроблена як в плані технічного захисту, так у контексті розробки правового механізму щодо забезпечення виконання вимог цих нормативних актів [79, 438]. У результаті цінні папери можна підроблювати скільки завгодно, і навряд чи після цього вони залишаться цінними, а пенсійні документи, інші документи, віднесені нами до категорії "ідентифікаційні документи", не можуть достовірно підтвердити особу, її права і т. ін.
Яскравим прикладом недотримання "Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку" є перевірка Держзнаком Міністерства фінансів України Львівської області, де виявлено цілий комплекс таких порушень. З огляду на наочність цього прикладу, наведемо деякі фрагменти з акта цієї перевірки. З певних причин назви порушників зашифруємо.
У ході перевірки встановлено, що у Львівській області функціонує 40 поліграфічних підприємств різних форм власності, які забезпечують потребу області в поліграфічній продукції. Обласний комітет у справах преси та інформації отримав від Держзнаку Міністерства фінансів України необхідну нормативну документацію щодо правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, а також порядку отримання ліцензії Мінфіну на виготовлення та ввезення в Україну вказаної продукції.
Оскільки за останні три роки практично жодне підприємство Львівської області не зверталось у Держзнак України за виготовленням приватизаційних паперів (акцій, сертифікатів акцій) та інших бланків цінних паперів і документів суворого обліку, комісія вибірково перевірила чотири акціонерних товариства, а саме: ВАТ "М", ВАТ "К.Ф.С.", ВАТ "Л.К.З.", ВАТ "Л.М.С.".
Усі перелічені акціонерні товариства випустили цінні папери у вигляді сертифікатів акцій, які були видані акціонерам.
Усього у Львівській області в 1994-1997 рр. отримало свідоцтво про емісію цінних паперів 431 акціонерне товариство (довідка регіонального відділення Фонду Державного Майна України по Львівській області від 25.07.97 р. № 8/10-2293).
З отриманих бухгалтерських документів видно, що друкувались вищевказані сертифікати акцій на таких поліграфічних підприємствах: фірма "К", ТзОВ "ЛС", Науково-технічний кооператив "Р", приватний підприємець "С", Львівський "П.Т.".
Перевіркою встановлено, що жодне з наведених поліграфічних підприємств не має ліцензії Мінфіну на виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку та не зверталось до Мінфіну за її отриманням.
Віддруковані бланки сертифікатів акцій виготовлені з грубими порушеннями "Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку", затверджених спільним наказом Міністерства фінансів України від 15.11.93 р. № 98, Міністерства внутрішніх справ від 24.11.93 р. № 740, Служби безпеки України від 15.11.93 р. № 118 та Галузевого стандарту України 47-02-01-95 "Бланки цінних паперів і документів суворого обліку. Загально-технічні вимоги".
На цих бланках відсутні вихідні реквізити виготовлювача, нумерація, елементи захисту від підробки та копіювання, чим порушені пункти 4.8 та 4.9 вище вказаних Правил.
Практикується виконання замовлень на виготовлення бланків сертифікатів акцій через посередників. Так, ВАТ "С" замовило та оплатило виготовлення бланків

 
 

Цікаве

Загрузка...