WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Моніторинг документооборотних відносин, функцій та ролі документів в інфраструктурі детінізації економіки - Реферат

Моніторинг документооборотних відносин, функцій та ролі документів в інфраструктурі детінізації економіки - Реферат

суб'єктів підприємницької діяльності банкрутами, приватизаційні папери, ліцензування діяльності, санаторно-курортне лікування, рецептурні бланки, сертифікати з дозволу на роботу з наркотичними речовинами та препаратами, що їх містять.
Для визначення напрямів детінізації економіки, протидії відмиванню доходів незаконного походження, попередження інших злочинів та некриміналізованих суспільно небезпечних діянь через створення раціональної системи документообігу документи, що обслуговують ринок цінних паперів, необхідно також класифікувати хоча б на рівні загальних ознак, що відображають різні аспекти документообігу в цьому сегменті економіки.
І. За ознакою належності до ринку боргових зобов'язань і до ринку власності виділяють:
- Позикові боргові інструменти (документи): облігації державних (місцевих) позик, облігації підприємств, державні казначейські зобов'язання, іпотечні облігації, чеки, векселі, ощадні сертифікати, акредитиви.
- Інструменти власності (документи, що засвідчують право власності): акції, приватизаційні цінні папери (майнові, компенсаційні сертифікати, житлові чеки), депозитне свідоцтво.
- Комбіновані документи (елементи боргових інструментів та інструментів власності): інвестиційний сертифікат, опціонний сертифікат, ф'ючерсні, форвардні контракти, сертифікат варанта.
- Товарно-розпорядчі документи: коносамент, складські свідоцтва, заставна.
- Документи, що засвідчують переуступку права вимоги (факторингові угоди на переуступку непогашених боргових зобов'язань).
ІІ. За способом обліку цінні папери поділяються на:
Дематеріалізовані (обліковуються на електронних носіях). Це цінні папери на пред'явника - на рахунках "Депо", стосовно яких власнику видається депозитне свідоцтво.
Матеріалізовані (виготовлені на папері). Вони є іменні і на пред'явника (це всі вищеперераховані боргові інструменти й інструменти власності).
Документи, щообслуговують ринок кредитних ресурсів (кредитні угоди та багато інших документів, що пред'являються позичальником при отриманні кредитів) [76, 42].
Документи, що обслуговують ринок гарантій - гарантії підприємств, гарантії банків, документи на заставу, заклад; ринок страхових послуг - страхові поліси, страхові угоди і т. ін.
Проїзні документи (абонементні талони, білети міського, міжміського автотранспорту, білети залізничного, річкового, морського, повітряного транспорту, відомчі проїзні документи, що дають право на отримання проїзних білетів (талони-вимоги військовослужбовців та службовців пасажирських транспортних і інших підприємств), документи на перевезення вантажів зазначеними видами транспорту).
Знаки поштової оплати (поштові марки, конверти з марками, листівки з марками, квитанції оплати послуг пошти та вузлів зв'язку).
Документи, що обслуговують "гральний бізнес" (білети тиражних та миттєвих лотерей, добові відомості казино, інших закладів проведення дозвілля громадян).
Податкові документи - марки акцизного збору, декларації, податкові звіти юридичних осіб, квитанції про перерахування коштів на сплату податків фізичними особами, накладні про сплату ПДВ, акцизного податку, Держреєстр платників податку і т. ін.
Документи доарбітражного врегулювання спорів - претензії щодо непогашення боргу або непоставки сплачених товарів та документ про надсилання претензії відповідачу (поштова квитанція, інші документи, що засвідчують надсилання претензії (телеграфне, телетайпне, радіо, факс).
Документи про оголошення боржника банкрутом (заява в арбітраж, документи доарбітражного врегулювання спору, постанови про створення ліквідаційної комісії, документи, що засвідчують спробу санації підприємств, судові рішення, постанови арбітражу про визнання боржника банкрутом, рішення ліквідаційної комісії про черговість задоволення претензій боржників та ліквідацію підприємства).
Приватизаційні документи - майнові, житлові сертифікати, організаційні документи щодо оформлення акту приватизації, проведення аукціонів реалізації об'єктів приватизації, документи, пов'язані з оцінкою об'єктів приватизації, і т. ін.
Документи, що обслуговують ліцензування та сертифікацію різних видів підприємницької діяльності (ліцензії, патенти, сертифікати).
Документи, що обслуговують систему охорони здоров'я, - санаторно-курортні путівки, рецептурні бланки, сертифікати дозволу на роботу, використання, збереження, реалізацію наркотичних речовин і психотропних препаратів.
Документи, що обслуговують грошовий обіг, акумуляцію і страхування коштів та сертифікацію якості тощо. (Крім вищезазначених касових і банківських документів, - книжки ощадні, чекові, депозитні; чеки грошові, майнові, розрахункові; бланки фінансування, страхування; акредитиви; доручення на видачу коштів, пенсій, майна; сертифікати якості, на право перевезення, вивезення, ввезення та ін.).
Необхідно відзначити, що вищенаведена класифікація до певної міри є умовною, разом з тим, необхідною, оскільки за її допомогою ми побачили багатоаспектне, різнопрофільне, різнорівневе середовище, в якому необхідно формувати раціональний і ефективний механізм документообігу. Ми також побачили, що починати цю роботу необхідно не з чистого листа, оскільки певна система документообігу як у різних сегментах економічної, так і організаційно-управлінської діяльності на рівні введення тих чи інших стандартизованих форм документів, що забезпечують суспільно-економічний оборот, уже створена. Зараз необхідно працювати над можливою уніфікацією цих документів та вдосконаленням як системи документообігу в тих чи інших сегментах суспільно-економічного життя, так і системи документообігу в цілому. На наш погляд, це можливо зробити через поступове, науково вивірене введення в систему документообігу режимно-облікових бланків, тобто бланків суворого обліку, суворої звітності, інформаційно-ідентифікаційних бланків.
У практиці бухгалтерського обліку України категорія бланків суворого обліку і суворої звітності вже є. Основна їх частина стандартизована і певною мірою уніфікована. Але процес уніфікації, а разом з ним і раціоналізації системи документообігу, ще не закінчений. Саме тут і знаходиться поле дії для визначення сфер дерегуляції документооборотних відносин. При цьому необхідно пам'ятати, що обидва ці напрями вдосконалення документооборотних технологій є взаємозалежними, і,

 
 

Цікаве

Загрузка...