WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Моніторинг документооборотних відносин, функцій та ролі документів в інфраструктурі детінізації економіки - Реферат

Моніторинг документооборотних відносин, функцій та ролі документів в інфраструктурі детінізації економіки - Реферат

(акти ревізій, інвентаризацій, зустрічних звірок, аналітичні довідки, акти аудиторських перевірок і т. ін.).
Реєстраційно-організаційні - це документи, за допомогою яких фіксуються юридичні факти, операції, події, пов'язані з організацією роботи підприємств (держреєстрація підприємств, реєстрація угод, що здійснюють підприємства, реєстрація кореспонденції, документів доарбітражного розгляду майнових та інших спорів, реєстрація режимно-облікових бланків, тобто бланків документів суворого обліку, суворої звітності, ідентифікаційних документів і т. ін.).
Звітні документи - це, як правило, стандартизовані документи, що відображають звітну діяльність підприємств, організацій, установ. До них належать податкові декларації і розрахунки платежів до бюджету; форми державної та відомчої статистичної звітності, а також статистичної звітності для банківських установ; форми бухгалтерської звітності підприємств за галузево-відомчими ознаками; форми бухгалтерської звітності банківських установ.
9. За режимом обліку бланків документів останні поділяються на документи суворого обліку, документи суворої звітності, інформаційно-ідентифікаційні та напівзахищені документи.
Документи суворого обліку - це такі документи, зміст та реквізити яких заносяться в стандартизовані бланкибезпосередньо під час проведення тієї чи іншої фінансово-господарської, контрольної, реєстраційної, ідентифікаційної чи звітної операції.
Документи суворої звітності - це стандартизовані документи на пред'явника. Зміст і обсяги (номінал) операції, прав і обов'язків пред'явника і т. ін. занесено в такі документи під час їх друку інталіо або іншим типографським способом (це акції, облігації на пред'явника, марки акцизного збору, поштові марки, казначейські зобов'язання держави, проїздні білети та інші документи, в яких вже на стадії друку зафіксована їх номінальна вартість).
Інформаційно-ідентифікаційні документи доцільно розглянути більш детально. Процес фінансово-господарської діяльності дуже часто потребує ідентифікації учасників тієї чи іншої угоди, підтвердження повноважень сторін чи їх представників, а також факт угоди, фінансово-господарської операції і т. ін. Так, для отримання товарно-матеріальних цінностей представнику підприємства-покупця, крім довіреності, необхідно пред'явити громадянський паспорт. Пред'являється паспорт також при складанні угод, держреєстрації підприємства і т. ін.
Але інколи замало і паспорту. Наприклад, у практиці держреєстрації підприємств поширено явище, коли реєстрація здійснюється за підробленими паспортами засновника (-ків), у результаті створюється фіктивне підприємство, яке складає господарські угоди, різними шляхами отримує кредити, інші матеріальні цінності, безготівкові кредитні кошти конвертує у готівку, цінності реалізує за готівку, а після цього засновники такого підприємства кидають орендований офіс і зникають. Засновники-шахраї проводять такі операції в різних регіонах країни за цими ж або іншими підробленими паспортами декілька разів. Такі зловживання можна попередити введенням в обіг захищених номерних бланків суворого обліку - адресних довідок. Отримані безпосередньо перед держреєстрацією такі адресні довідки дозволять ідентифікувати адресні дані та паспорти засновників підприємств чи представників сторін при складанні угоди. Причому, конкретне прізвище, телефон працівника адресного бюро дадуть можливість органу реєстрації оперативно без зайвого витрачання часу перевірити достовірність адресної довідки. Врахування такої довідки в єдиній базі даних допоможе розшукати, за ким із працівників закріплений номер бланку суворої звітності у випадку, якщо при перевірці буде встановлено підроблену адресну довідку на момент реєстрації підприємства. Таким чином, можна не тільки попередити реєстрацію фіктивного підприємства, а і розкрити корумпованих працівників паспортних органів та підроблювачів паспортів і адресних довідок.
Цей механізм перевірки може стати також механізмом доказування такого складу злочину, як "фіктивне підприємництво". За декілька років існування цієї норми вона майже не застосовувалась через відсутність механізму розкриття таких злочинних діянь. Введення в реєстраційний процес підприємств захищених бланків адресних довідок і стане таким механізмом.
Захищені бланки можна використати в багатьох сферах підприємницької діяльності. Тому в умовах масових шахрайств, псевдопідприємництва, псевдоугод, розвитку тіньової економічної діяльності, завуальованих розкрадань, відмивання коштів незаконного походження нормативноправове введення захищених адресних довідок, виготовлених у порядку та за технологією режимно-облікових бланків, вкрай необхідне.
До інформаційно-ідентифікаційних документів можна також віднести різні види нотаріально засвідчених документів; форматизованих повідомлень у відповідні державні органи, виконаних на захищених бланках; документи, що виготовляються на стандартизованих бланках і засвідчують особу, подію, право, освіту, трудовий стаж тощо, тобто свідоцтво про народження, одруження, розірвання шлюбу, зміну прізвища, імені та по батькові, освіту; паспорт; трудова книжка і вкладиші до неї; посвідчення: водія, службові, військові, ветеранів, інвалідів; дипломи про освіту, вчений ступінь, вчене звання; пенсійна книжка, пенсійні листки, листки тимчасової непрацездатності та інші.
Напівзахищені документи - це, як правило, нестандартизовані документи, що виготовляються на звичайних бланках підприємств, організацій, установ, мають суто внутрішню реєстрацію, виготовляються на незахищених видах паперу (це загальне листування підприємств, різні нестандартизовані довідки і т. ін.).
До більш детального висвітлення документів, згрупованих за ознакою режим обліку бланків або режимно-облікові документи, ми повернемося нижче при висвітленні питань режиму їх виготовлення, обліку та створення єдиної системи баз даних обліку, руху, пошуку та ідентифікації режимно-облікових бланків при їх використанні.
10. За предметом призначення, крім зазначених вище, можна виділити документи, що обслуговують ринок цінних паперів, кредитний ринок, ринок гарантій, у т. ч. банківські гарантії, страхові послуги, проїздні документи, знаки поштової оплати, документи у сфері "грального бізнесу", оподаткування, документи доарбітражного врегулювання спорів, документи про об'явлення

 
 

Цікаве

Загрузка...