WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Теоретичні та практичні засади формалізації економіко-кримінологічного моніторингу - Реферат

Теоретичні та практичні засади формалізації економіко-кримінологічного моніторингу - Реферат

підприємницької діяльності і притаманних їй фінансово-господарських операцій)
5.1. Суб'єктний склад спеціальних "підприємницьких" структур, створених для вуалювання розкрадань, ухилень від оподаткування, "намивання" та "відмивання" капіталів незаконного походження.
Примітка. ця категорія суб'єктного складу визначається шляхом аналізу посад, передбачених у структурі фіктивних фірм і спеціальних конвертаційних центрів.
Типова структура посад конвертаційних центрів (далі - КЦ):
Керівник КЦ - організатор протиправних діянь (зареєстрований, як правило, під чужим прізвищем і фіктивними біографічними даними).
1. Посадові особи-реєстратори фіктивних фірм. Крім підготовки реєстраційних документів на фіктивні фірми, ці особи здійснюють їх реєстрацію:
а) держадміністраціях;
б) ДПА;
в) дозвільній системі ОВС (печатки, штампи);
г) відкриття рахунків у банках.
2. Посадові особи з підбору і обслуговування клієнтів (займаються прийомом замовлень на конвертаційні операції, підготовкою пакетів документів прикриття (контракти, рахунки-фактури, накладні, податкові накладні, транспортні документи, акти виконаних робіт, наданих послуг і т .ін.).
3. Посадові особи, що управляють фіктивними фірмами (бухгалтери операціоністи, фахівці комп'ютерних систем) вони забезпечують перерахування коштів, здійснюють управління платежами, готують виписки на рух безготівкових коштів на рахунок фіктивних фірм, через посильних передають ці виписки в підрозділи роботи з клієнтами, де замість документів на безготівку видаються готівкові кошти, отримані як від клієнтів готівкою, так і з банків-резидентів чи нерезидентів, залежно від схеми конвертації.
Наведені посади можуть складатись ізфункціонально-рольових посад:
Організатора - добір кадрів, розподіл ролей, прибутку, розробка схем трансакцій, забезпечення приміщеннями, технічними засобами, охорони, зв'язку, встановлення курсу валют, обсягів купівлі-продажу коштів, комісійних ставок, взаємодія з вітчизняними та зарубіжними банками, підрозділами реєстрації, фіктивних фірм та роботи з клієнтами.
Діловода - оформлення пакетів фіктивних документів (договори, рахунки-фактури, транспортні та податкові накладні, підборка цих документів, виконання фіктивних "підписів" керівників фіктивних фірм, збереження їх печаток, штампів).
Посильного (довірена особа організатора) - організація зняття готівки з рахунків фіктивних фірм у банку-резиденті, обмін готівки на ВКВ, доставка грошей з банку касирам, обмін-доставка фіктивних конвертаційних документів між підрозділами роботи з клієнтами і управління фіктивними фірмами.
Касира - прийом грошей від посильного та виписки банку про зарахування безготівки на рахунки фіктивних фірм, видача готівки клієнтам, звіту для організатора.
Диспетчера - робота з клієнтами з надання реквізитів фіктивних фірм, домовленність із клієнтами про комісійні за конвертацію, термін виконання замовлень, способи зв'язку, дату та способи передачі грошей. Ведення облік клієнтів та їх реквізитів.
6. Спеціальний суб'єктний склад держапарату, що задіяний до контрольно-регулятивних функцій: у сфері ЗЕД:
- Верховна Рада України;
- Кабінет міністрів;
- Національний банк;
- Міністерство зовнішньоекономічних відносин і торгівлі; Держмитком: внутрішнє і прикордонне розмитнення; митні збори; робота суб'єктів ЗЕД із давальницькою сировиною;
- місцеві органи управління (держадміністрації);
- територіальні органи МЗС і Т;
- Державна податкова служба та інші правоохоронні органи України
6.1. Класифікація злочинів, притаманних цим посадам:
(хабарництво, корупція за реєстрацією ЗЕД, надання ліцензій,
(здійснюється шляхом аналізу організаційно-регулятивних функцій
квот, лобіювання, протежування пільгових законів, рішень і постанов і т. ін)
посадових осіб, що належать до спеціальних суб'єктів)
6.2. Суб'єкти скоєння протиправних діянь _________________
(визначаються шляхом аналізу
_____________________________________________________________
криміногенної вразливості посад у контексті їх організаційно-регулятивних функцій, надання ліцензій, квот і т. ін.)
7. Причинно-детермінаційний комплекс, що зумовлює тінізацію відносин у сфері:
(вказується назва об'єкта ЕК моніторингу, скажімо сфера ЗЕД, банківський чи інший напрям фінансово-господарської діяльності або якась галузь народного господарства)
7.1. Макрорівневі чинники або причини та умови, що визначаються у розрізі:
а) фінансово-господарських детермінант і економічних та криміногенних наслідків, що вони зумовлюють:
наприклад, принципи "податки на податки", "податки на (визначаються і аналізуються основні фінансово-економічні інститути витрати", що закладені в системі оподаткування України, штучно регулювання ринкових економічних відносин, яким є система оподаткування, монетарна збільшують собівартість продукції, вимивають оборотні кошти і кредитна політика держави та стан основних фінансово-економічних агрегатів, підприємств, що продукують борги, всіх учасників виробничого що пригнічують процеси економічного відтворення і стають причинами тінізації обороту, пригнічують процеси економічного відтворення капіталооборотних операцій або відтоку коштів за кордон) (детальніше п. 4.2.2-4.2.4).
Стан неплатоспроможності всіх учасників економічного циклу доповнює монетарна політика, яка демонетизувала економіку (кредиторська і дебіторська заборгованість у 1999 році, порівняно з 1998 роком, зросла у 1,5 раза і перевищила в 1,8 раза ВВП країни, прострочена кредиторська заборгованість на 1.01.2000 р. склала 105 млрд., що становить 85 % від ВВП. Ситуацію погіршує кредитна політика - понад 89 %, а в окремі роки 97 % кредитів оберталися у короткострокових формах, половина яких боржниками не поверталась. Заборгованість 1992 року, порівняно з 1991 роком, зросла в 1993 на 15 разів, 1994 у 4 рази, 1995 на 262 %, 1996-1997 рр. на 134 %, у 1998-1999 рр. на 121 % (див. Бюлетень НБУ,-№ 2/2000,-с. 8 і 46). Усе це є основними причинами криміногенної тінізації капіталообороту. Перед виробником постає дилема - працювати в тіні або зупинити роботу підприємств;
б) загально-правових детермінант і правових колізій, що зумовлюють тінізацію відносин аналіз таких чинників (здійснюється шляхом аналізу [79, 326-329], стосовно сфери ЗЕД [79, 87 - 89] недоліків правотворчої діяльності, визначаються колізії законодавчих актів, що руйнують як правове регулювання, так і правозастосовчу практику, в результаті породжують лобізм,

 
 

Цікаве

Загрузка...