WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Національний тіньовий валовий оборот – сукупність тіньових валових оборотів у країні за певний період часу - Реферат

Національний тіньовий валовий оборот – сукупність тіньових валових оборотів у країні за певний період часу - Реферат

цивільному обороті країни.
Процес відмивання тіньових коштів - багатократні, як правило, міжрегіональні легальні чи псевдолегальні трансакції (перерахування, переоформлення чи переміщення) тіньових коштів з метою вуалювання джерел їх походження та ініціаторів, виконавців і власників їх здобуття, акумуляції, "намивання", відмивання і легалізації.
Процес легалізації тіньових коштів, з одного боку, може складатися з таких елементів, як здобуття "реальних коштів незаконного походження", "намивання фіктивних коштів", акумуляції та відмивання тіньових коштів. З іншого боку, процес легалізації - це факт впровадження тіньових коштів у легальну сферу економічної діяльності з метою їх легітимної акумуляції, тобто отримання "очищеного доходу" або відтворення "додаткового фіктивного доходу" і його чергової акумуляції (див. схему № 4.7).
Тіньові грошові кошти - готівкові чи безготівкові грошові кошти в національній чи іноземній валюті, що обслуговують нелегальну або псевдолегальну економічну діяльність.
Фіктивні грошові кошти - безготівкові грошові кошти, утворені за рахунок незаконної емісії фіктивних платіжних засобів (фіктивних платіжних доручень у комбінації з кредитовими авізо, чеків у комбінації з дебетовим і кредитовим авізо, інших форм платіжних засобів).
Фіктивні емісійні операції можуть виконуватись і на дематеріалізованих (магнітних, електронних) носіях. Як приклад, в умовах електронних платежів можна навести спосіб незаконноїемісії, тобто "намивання" і випуску в обіг фіктивних коштів під назвою "повітряний змій" [72, 270].
Підроблені гроші - підроблені шляхом фальсифікації державні казначейські білети, білети Національного банку України, розмінна металева монета, іноземна валюта у вигляді банкнот, казначейських білетів, розмінної монети.
Підроблені цінні папери - акції, облігації внутрішніх республіканських і місцевих позик, облігації підприємств, казначейські зобов'язання держави, ощадні сертифікати, векселі, приватизаційні папери, а також цінні папери в іноземній валюті, підроблені чи виготовлені шляхом фальсифікації.
Фіктивні цінні папери - цінні папери (акції, облігації та ін.) чи боргові зобов'язання (непроплачені розрахунково-відвантажувальні документи, ф'ючерсні, форвардні угоди та ін.) підприємств-суб'єктів підприємницької діяльності, які засвідчують право володіння чи право вимоги, випущені в обіг шляхом незаконної емісії, тобто "без реєстрації емісії в установленому порядку", чи "емісії неіснуючих боргових зобов'язань" ("дружні" і "зустрічні" векселі), "фіктивних гарантій платежу" ("бронзові" чи "дуті" векселі, гарантії фіктивних підприємств та ін.).
Сприяння держави "відмиванню" чи "легалізації" будь-якого виду незаконних коштів суперечить нормам міжнародного права з цих питань, а саме п. 1 ст. 3 Директиви Ради Європейського співтовариства від 10 червня 1991 року за № 91/308 ЕЕС, Конвенції Ради Європи "Про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом", ст. 12 "Рекомендація Ради Європи фінансовій поліції з питань відмивання грошей", прийнятих на Страсбурзькій Конференції з питань відмивання грошей від 28-30 вересня 1992 р., Україна приєдналась до цих рішень, але водночас Указом Президента від 1 серпня 1995 р. № 679/95 впровадила такий інструмент відмивання незаконних коштів, як анонімні валютні рахунки, перейменувавши їх пізніше в кодовані валютні рахунки, які на початку 2001 року також відмінені.
Сумарний тіньовий прибуток - це сума доходів, отриманих за певний період часу в таких сферах обігу: сукупних тіньових капіталів; "реальних коштів незаконного походження"; фіктивних коштів; "очищених коштів"; "відтворених додаткових" фіктивних доходів, за мінусом легалізованих і нелегалізованих матеріальних витрат, необхідних для забезпечення процесу відтворення тіньового цивільного обороту та отримання прибутку (суми податків, хабарів, інших врахованих і неврахованих платежів).
Тіньові матеріальні витрати - фінансові, матеріальні та інші витрати, необхідні для забезпечення процесу відтворення тіньового цивільного обороту з метою отримання сумарного тіньового прибутку.
Тіньові матеріальні витрати можна класифікувати на такі види: приховані, враховані, враховано-підставні та фіктивні.
Приховані матеріальні витрати - матеріальні витрати, необхідні для забезпечення процесу тіньового цивільного обороту, але з метою вуалювання протиправної тіньової діяльності, які не відображені в балансі тіньової структури (хабарі, придбання сировини для виготовлення неврахованої продукції та ін.).
Враховані тіньові матеріальні витрати - матеріальні витрати, необхідні для виконання частки тіньової економічної діяльності, які включені до бухгалтерської звітності у складі витрат легальної економічної діяльності (списання лишків сировини, інших ресурсів, створених за рахунок фальсифікації продукції тощо), тобто в собівартість офіційно врахованої продукції, послуг включається також частка витрат, використаних на виготовлення викраденої тіньової, неврахованої продукції.
Враховано-підставні тіньові матеріальні витрати - це витрати, враховані у бухгалтерській звітності в іншій якості. Тобто витрати, здійснені на виготовлення нелегальної продукції, що потребує ліцензування й оподаткування, списання на виготовлення легальної продукції, яка не потребує ліцензування і не підлягає оподаткуванню. Наприклад, списання фуражної пшениці, що йде на нелегальне виробництво спирту під виглядом кормів для худоби.
Фіктивні тіньові матеріальні витрати - це матеріальні витрати, які реально не існували, але відображені в бухгалтерській звітності, у результаті завищується собівартість робіт, продукції, послуг, що відповідно знижує оподатковуваний прибуток на суму фіктивно-сформованої собівартості.
Примітка. Аналогічна тіньовим витратам може бути класифікована тіньова заробітна плата. Разом з тим, враховуючи багаточисельне оподаткування цього виду витрат іншими видами податків, тіньова частка заробітної плати, як правило, не включається в собівартість робіт, послуг, продукції.
Тінізація відносин - переведення взаємовідносин учасників процесів цивільного обороту поза межі офіційних, враховуваних державою фактів руху, речей, прав, дій.
Криміногенна тінізація

 
 

Цікаве

Загрузка...