WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Україна – світова організація торгівлі: переваги та недоліки - Реферат

Україна – світова організація торгівлі: переваги та недоліки - Реферат

зниження їх ціни в результаті скасування (обмеження) торгових бар'єрів. При цьому також можуть подешевшати не тільки іноземні товари, а й вітчизняні, до складу яких входять іноземні компоненти.
Але після вступу України до Світової організації торгівлі її очікують не тільки позитивні, а й негативні чинники. При чому, якщо більшість позитивних чинників можуть проявити себе через деякий час, не виключено досить тривалий, то негативні проявлять себе відразу.
Приєднання України до СОТ може загострити ряд внутрішніх економічних проблем, що сьогодні є менш вираженими з огляду на наявність певних бар'єрів для торгівлі та використання заходів державної підтримки окремих галузей. Найбільш істотними напрямами такого несприятливого впливу для виробників можна вважати такі:
- деякі вітчизняні виробники можуть виявитися неготовими до жорстокої конкуренції;
- недостатня готовність національних виробників до конкурентної боротьби в умовах відкритого економічного середовищазумовлюється такими чинниками:
а) слабке технічне і технологічне устаткування;
б) низька ефективність використання робочого часу;
в) неопрацьована схема ведення повноцінної зовнішньоекономічної діяльності;
- проблемою для окремих галузей може стати зменшення їх прямої підтримки з боку держави.
Найгостріше це може торкнутися агропромислового комплексу, зокрема, сільськогосподарського машинобудування, переробної та харчової промисловості, невеликого виробника (фермера, орендаря та інших). Все це може ще більше загострити ситуацію в АПК України як у внутрішній, так і зовнішньоекономічній діяльності. Україну можна і нині вважати "сировинною країною" у сільськогосподарському аспекті, а без підтримки держави ця ситуація на сільськогосподарському ринку може ускладнитися ще більше. Якщо це станеться, буде дуже прикро, бо АПК в Україні - це одна з найголовніших і найперспективніших галузей народного господарства країни. Хоча правила СОТ не передбачають скасування державних субсидій на сільське господарство, а лише вимагають запровадження їх граничного рівня, але тут виникатимуть проблеми щодо відповідності загального обсягу форм і механізмів субсидування до СОТ Угоди про сільське господарство.
Найголовнішим і більш істотним негативним чинником для українського споживача після відкриття митних кордонів є поява товарів низької якості.
Проаналізувавши в статті, хоча і дуже стисло, як для такого глобального, актуального питання, чинники, можна зробити деякі висновки.
Перш за все, необхідно зауважити, що надмірне форсування питань вступу і політика зайвих і невиправданих поступок, спрямованих на прискорення вступу до Світової організації торгівлі, можуть призвести до досить важливих для української економіки наслідків.
Загалом, приєднання України до СОТ відповідає стратегічним інтересам України. СОТ - це провідна міжнародна економічна організація, що вже досягла майже глобального членства, протягом останніх років значно розширила поле регулюючої діяльності та функції глобального регулювання. Членство в СОТ повинно бути обов'язковою умовою для будь-якої країни, що прагне інтегруватися у світове господарство.
Однією з головних ланок механізму приєднання до СОТ повинна бути ефективна система інформаційного забезпечення цього процесу, що вимагає перебудови всієї інфраструктури інформаційного забезпечення політичної та економічної діяльності в країні, відповідно до принципів, прийнятих у світі. Особливої актуальності набуває завдання створення дієвої системи підготовки й перепідготовки фахівців у сфері торговельної політики та права, міжнародних економічних відносин за профілями, пов'язаних зі змістом окремих угод СОТ.
Проте особливостями прояву наслідків вступу до СОТ, як доводить досвід практично всіх країн-членів СОТ, є те, що непрямі ефекти від членства в СОТ можуть бути набагато вагомішими за прямі.
Непрямі наслідки будуть пов'язані з посиленням дії стимулів проведення внутрішніх економічних і політичних реформ, формуванням стабільного та прозорого правового поля, розвитком справжнього конкурентного середовища, що не спотворюватиметься надмірним лобіюванням корпоративних інтересів окремих бізнес-груп, всеосяжною тінізацією економічної діяльності та одним з найвищих у світі рівнів корупції. Це покращить клімат для інвестицій та інновацій, для зростання обсягів виробництва, зайнятості, рівня доходів. А отже, сприятиме розширенню податкової бази, зміцненню державного бюджету та добробуту населення.
Вступ до СОТ відкриє якісно нові можливості інтеграції України до Європейського Союзу - через повне виконання Україною своїх зобов'язань за чинною Угодою про партнерство та співробітництво, зробить можливим перенесення до практичної площини питання про перехід до вищих форм взаємовідносин, включаючи укладення угоди про зону вільної торгівлі та про набуття асоційованого членства в ЄС. Над вивченням цього питання працюють багато фахівців, серед них: І. Бураковський, В. Білецький, Б. Тарасюк, Т. Осташко, В. Сіденко, О. Барановський та інші.
Література:
1. Бураковський І., Білецький В. Шлях України до Європейського Союзу. Погляд України. - К., 1999.
2. Зовнішньоторговельний режим України та перспективи його вдосконалення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 [Електронний ресурс] / Н.С. Науменко. - К.: Укр. акад. зовніш. торгівлі, 2003. - 20 с.: рис., табл. - укp.
3. Національна безпека і оборона. - К., 2002. - № 6 (30).
4. Послання Президента України до Верховної Ради України "Європейський вибір". Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку країни на 2002-2011 роки. - К., 2002.
5. Регулювання зовнішньоторговельних відносин України у процесі приєднання до СОТ: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.Б. Іринчина / Київ. нац. екон. ун-т. - К., 2003. - 19 с.: рис. - укp.
6. Україна і світова організація торгівлі: як збільшити плюси та зменшити мінуси? - http://www.uceps.org.ua/ua/show/97/

 
 

Цікаве

Загрузка...