WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Тенденції формування і стратегія розвитку інформаційного суспільства України - Реферат

Тенденції формування і стратегія розвитку інформаційного суспільства України - Реферат

Ради національної безпеки і оборони України від 19 липня 2001 року; "Про заходи щодо захисту національних інтересів у галузі зв'язку та телекомунікацій" (23.08.2001р.) [17-24] та ін.
Україна повинна розробити на основі світового досвіду стратегічний план власного переходу до інформаційного суспільства. Особливу цікавість для України повинен становити досвід іноземних держав, які зуміли за останні десятиліття здійснити "стрибок у розвитку". Індія, Південна Корея, Малайзія, Тайвань, Ірландія, Сінгапур, Фінляндія, Ізраїль подолали межу "цифрового розриву" завдяки добре розробленим та реалістичним стратегіям розвитку інформаційного суспільства у цих державах.
Загалом у всіх країн схожі проблеми переходу до інформаційного суспільства, але шляхи їх подолання є різними тому, що формуються вони насамперед виходячи з існуючих реалій.
Процес трансформації українського суспільства в постформаційне дуже складний і може бути досить тривалим і хворобливим. Потрібно використовувати весь накопичений світовий досвід щодо цього, тим більше, що зразків є достатньо (Північна Америка, ЄС), але екстраполюючи західну модель на наше суспільство потрібно надати їйнаціонального характеру, прорахувати, зважаючи на менталітет українського народу, сучасне становище народного господарства з погляду цінностей інформації та ін., можливі помилки та позбавитися від негативу.
Світовий процес становлення і розвитку інформаційного суспільства носить об'єктивний характер і не може не торкатися "ззовні" і нашу країну, але слабкі успіхи демократизації нашого суспільства призводять до відсутності серйозного соціального замовлення "зсередини" на вдосконалення інформаційного середовища.
Безперечно, стратегія інформаційного розвитку повинна, однак, існувати не для самого факту існування, а для забезпечення ефективних змін у країні. Розвиток інформаційного суспільства можливий лише на основі комплексного підходу, який включає стратегічне бачення інформатизації суспільства, чіткі пріоритети цієї інформатизації, координується із наявними соціально-економічними, політичними та культурними умовами держави й міжнародною практикою та пов'язується із розвитком економіки й країни в цілому. Розробка такого підходу можлива лише за рівноправної участі трьох секторів (держави, приватного бізнесу та громадянського суспільства), а також - за наявності реалістичних цілей та політичної волі. Як правило, це бачення викладається в основоположних документах, що мають назву національних стратегій (політик) інформаційного розвитку, або ж національ-них стратегій розвитку інформаційного суспільства.
Отже, стратегія розвитку інформаційного розвитку України повинна ґрунтуватися на розумінні того, що Україна є країною майбутнього, і наше спільне завдання - реалізувати її в такому статусі. Таку стратегію в Україні буде в будь-якому разі розроблено та здійснено рано чи пізно, однак оскільки втрата часу в сучасному світі є найбільшою втратою, це повинні спробувати зробити спільними зусиллями саме ми. Подібний крок до об'єднання влади, бізнесу та суспільства у справі наближення майбутнього дозволить зекономити час і розпочати дієву співпрацю, без якої неможливий розвиток держави та суспільства в сучасному світі.
Системність, цілеспрямованість, продумана, чітка стратегія розвитку, і головне - свідоме конструктивне бажання змін на краще - і українське інформаційне суспільство стане реальністю.
Література:
1. Англо-русский толковый словарь по Интернет / И.К. Мирончиков, В.А. Павловцев. - Минск, М, 1998.
2. Глосарій Російського інституту Інформаційного суспільства http://www. iis.ru/glossary/governance.en.html
3. Калюжний Р.А., Павловський В.Д., Цимбалюк В.С., Інформаційне забезпечення управлінської діяльності в умовах інформатизації: організаційно-правові питання теорії і практики. - Київ, 2002. - 296 с.
4. Иноземцев В.Л. Технологический прогресс и социальная поляризация в ХХI столетии // Полис.- 2000. - № 6.- С. 28-39.
5. Панченко Г., Савостенко О. Інформатизація - невід'ємна складова ефективного управ-ління. Регіональний аспект // Вісник УАДУ. - 2001. - № 4.
6. Парахонський Б. Українське суспільство в добу глобалізації // Вісник НАН України. - 2000. - № 4. - С. 40-49.
7. Ракитов А.И. Философия компьютерной революции. - М.: Политиздат, 1991. - 287 с.
8. Джерело: www.telecom-media.com.ua, www.NetSizer.com
9. Міністерство економіки з питань Європейської інтеграції України. Основні показники економічного та соціального розвитку України від 05.11.2004 року. Розробник: ЗАТ "Софтлайн" (Україна).
10. Создание новой цивилизации. Политика третьей волны (Тоффлер Э., Тоффлер Х.).- http://www.freenet.bishkek.su/jornal/n5/JRNAL511.htm
11. Мовсесян А.Г. Некоторые особенности экономики США на рубеже веков // США. Канада: Экономика, политика, культура. - 2001. - № 4. - С. 64-75.
12. Коптюг В. Корабль цивилизации надо суметь провести между Сциллой и Харибдой // Правда. - 1994. - 13 апреля. - С. 2.
13. Орехов А.М. Информатизация общества - информационное общество // Социальная информатика. - М., 1993. - С. 32-35.
14. Про національну програму інформатизації: Закон України від 4 лютого 1998 року № 4/98-ВР // ВВР - 1998.
15. Address by Prime Minister Lionel Jospin at the 20th Summer Forum on Communication, Hourtin, August 26th, 1999 -http://www.internet.gouv.fr/english/textesref/hourtin99.htm
16. Тапскотт Дон. Электронно-цифровое общество. - К., 1999. - С. 202.
17. Про деякі заходи щодо захисту держави в інформаційній сфері: Указ Президента України від 22.04.98 // ВВР. - 1998.
18. Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою: Указ Президента від 16.09.98 // ВВР. - 1998.
19. Про вдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення Президента України та органів державної влади: Указ Президента 14.07.2000 // ВВР. - 2000.
20. Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Internet та забезпечення широкого доступу до цієї мережі: Указ Президента від 31.07.2000 // ВВР. - 2000.
21. Про додаткові заходи щодо безперешкодної діяльності засобів масової інформації, дальшого утвердження свободи слова в Україні: Указ Президента від 09.12.2000 // ВВР. - 2000.
22. Про рішення Ради національної безпеки і оборони України: Указ Президента від 19.07.2001 // ВВР. - 2001.
23. Про заходи щодо захисту національних інтересів у галузі зв'язку та телекомунікацій: Указ Президента від 23.08.2001 // ВВР. - 2001.
24. Про інформацію: Закон України від 02.09.92 // ВВР. - 1992.

 
 

Цікаве

Загрузка...