WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Крим на політичній карті України - Реферат

Крим на політичній карті України - Реферат

інтересів усіх сторін, на основі чинного законодавства і виходячи з наявних ресурсних можливостей держави.
Діяльність владних структур по вирішенню нагальних проблем повернення
депортованих кримських татар в Україну та їх облаштування на батьківщині,
насамперед - виділення та цільове використання бюджетних коштів, буде
максимально прозорою для громадськості.
Пошук компромісних рішень можливий лише за умови толерантного ставлення до проблем громадян України інших національностей. Виходячи з викладених вище принципів, експерти УЦЕПД пропонують наступні практичні кроки.
Задоволення політико-правових вимог кримських татар
Встановлення квот напредставництво в органах державної влади (як
представницьких, так і в виконавчих) за національною ознакою суперечить чинному законодавству України. Водночас, збільшенню представництва кримськотатарського народу в державних структурах сприятиме впровадження наступних заходів.
Верховній Раді України ухвалити новий Закон України "Про вибори депутатів до
Верховної Ради АРК", яким передбачити вибори до представницького органу
автономії на пропорційній основі.
Раді міністрів АРК, районним державним адміністраціям автономії забезпечити
прозорість процедур прийому на роботу, проведення конкурсів на заміщення
вакантних посад в органах виконавчої влади; це унеможливить створення штучних перешкод за етнічною, релігійною та іншими ознаками. Відповідно, Рада представників кримськотатарського народу при Президентові України могла б роз'яснювати кримським татарам їх права й можливості, контролювати (на громадських засадах) дотримання встановлених процедур працевлаштування в державних структурах автономії.
В районних державних адміністраціях в АРК ввести посади заступників голів
районних державних адміністрацій, які б безпосередньо відповідали за вирішення проблем депортованих народів на території району.
Головному управлінню державної служби України направляти перспективну молодь з числа кримських татар (у рамках визначених квот) на навчання до Академії державного управління при Президентові України. Призначити на відповідальні посади в центральні органи виконавчої влади найбільш підготовлених фахівців з числа кримських татар; після отримання досвіду роботи в Києві їх можна було б призначити на керівні посади в органи державної влади АРК.
Державному департаменту у справах національностей і міграції здійснити
комплексне вивчення та прогноз процесів міграції кримських татар до України.
Виходячи з інтересів усіх сторін та враховуючи досвід розвинутих країн Європи і
США, запропонувати механізми контролю за цими процесами. Провести консультації з уповноваженими представниками кримськотатарського народу щодо можливості регулювання, в певних межах, міграційних процесів (наприклад, залежно від спеціальності іммігрантів, термінів створення в автономії відповідних робочих місць, виділення земельних ділянок, наявності коштів на будівництво житла тощо).
Міністерству закордонних справ України розпочати (активізувати) переговори про впровадження спрощеної процедури звільнення депортованих та їхніх нащадків від статусу громадянина Росії, Таджикистану, Туркменістану.
Загалом, вирішення проблем облаштування кримських татар необхідно перевести із політичної площини в площину вирішення їх соціально-економічних проблем, задоволення культурних потреб, сприяння функціонуванню кримськотатарської мови.
Вирішення соціально-економічних проблем кримських татар
Кабінету міністрів України забезпечити виконання запланованих заходів щодо
облаштування депортованих народів, в т.ч. щорічне фінансування (включаючи кошти на будівництво водопроводів, житла, електрифікацію), контроль за виконанням заходів; забезпечити прозорість механізму розподілу бюджетних коштів, передбачити персональну відповідальність за їх цільове використання.
Міністерству закордонних справ України сприяти залученню міжнародної фінансової допомоги для будівництва житла, закладів освіти, охорони здоров'я, розвитку інфраструктури в місцях компактного проживання депортованих.
Кабінету міністрів України розглянути можливість створення неприбуткової
установи (фонду), яка під управлінням керівного органу (в складі представників
державних органів, кримських татар, органів місцевого самоврядування, іноземних спонсорів) могла б забезпечити консолідацію та ефективне використання коштів, що спрямовуються на потреби облаштування кримських татар.
Міністерству агропромислового комплексу, Міністерству фінансів України, разом з іншими органами державної влади проаналізувати можливість надання компенсації кримським татарам, які виключені з процесу розпаювання землі КСП. Як варіант така компенсація могла б бути надана у вигляді державних цінних паперів.
Наголосити на неможливості примусового державного перерозподілу вже розпайованих земельних ділянок і, водночас, на підтримці процесів перепаювання землі, що відбуваються на добровільній основі, за згодою місцевих жителів.
Міністерству праці і соціальної політики України підготувати широку програму,
яка б допомогла кримським татарам здобути інший фах, а також програму
організації громадських робіт в автономії; це сприятиме зменшенню безробіття серед депортованих.
Задоволення культурних, інформаційних та інших потреб кримських татар
Республіканському комітету інформації АРК забезпечити збільшення обсягів
мовлення кримськотатарською редакцією державної ТРК "Крим". Забезпечити всебічне висвітлення реалізації заходів з облаштування і соціально-культурного розвитку депортованих народів у ЗМІ Криму. Провести переговори з кримськими телерадіокомпаніями щодо надання ефірного часу для національних редакцій за умови його оплати. Раді міністрів АРК у бюджеті автономії на наступні роки передбачати кошти на підтримку ЗМІ депортованих народів. Більш активно залучати до роботи в координаційних органах республіканських інформаційних служб кримськотатарських журналістів і політологів.
Районним державним адміністраціям автономії організувати стаціонарні пункти
проведення передплати та поширення друкованої продукції в місцях компактного проживання депортованих громадян.
Міністерству освіти і науки України забезпечити державне фінансування видання навчальної й учбово-методичної літератури мовами народів Криму, в т.ч. кримських татар.
На думку експертів УЦЕПД, реалізація комплексу запропонованих заходів сприятиме стабілізації політичної ситуації в Криму, гармонізації відносин між Центром і автономією.
Повністю аналітична доповідь УЦЕПД "Крим на політичній карті Україні"
опублікована в журналі "Національна безпека і оборона" № 4, 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...