WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Капіталізація інвестицій - Лекція

Капіталізація інвестицій - Лекція

замовник.
Проблеми матеріально-технічного забезпечення інвестиційної сфери тісно пов'язані з газ-ми проблемами матеріально-технічного забезпечення економіки загалом. Припинення дії централізованої розподільчої системи регулювання матеріальних потоків виключило раніше діючі ліміти, держзамовлення. Водночас встановлення нових господарчих взаємовідносин, а саме їх контрактно-договірних форм, пов'язане з великими труднощами, в першу чергу через ліберизацію цін. Підприємствам важко обгрунтовано визначити рівень цін на продукцію, яку вони збираються продати, а замовникам та будівельним організаціям її купити. Беручи до уваги, що вказані труднощі мають тимчасовий характер, необхідно конструктивно та наполегливо розв'язувати питання, пов'язані з налагодженням господарських зв'язків, що склалися раніше, відновленням обсягів виробництва найважливіших видів продукції на підставі прямих договорів між постачальниками та споживачами, використовувати посередницьку діяльність спеціалізованих органів дер. акціонерної компанії "Укрресурси".
Пусконалагоджувальні роботи здійснюються в Україні у зв'язку з неможливістю їх виконання комплесно одніює фірмою, що виконує будівельно-матеріальні роботи разом з доведенням потужності обладнання до проектних показників. Такі роботи потрібно виконувати як до, так і після введення об'єкта в експлуатацію.
Комплексне випробування обладнання має досить складну програму. Воно повинно здійснитись приблизно за такою схемою:
- випробування в робочому режимі але на холостому ходу;
- випробування під сер. навантаженням і з випуском окремих зразків продукції. Ці роботи повинні виконуватися спільно зексплуатаційним персоналом і супроводжуватись його інструктажем на робочому місці.
?
3. В Україні діє порядок, встановлений Кабінетом міністрів, відповідно до чинного законодавства, який передбачає декілька стадій прийомки виконаних робіт та готельних об'єктів. Можна відокремити принаймні три такі стадії.
Перша стадія - це прийомка від замовника підрядником:
- затвердженні проектно-кошторисної документації та ін. узгоджених та ліцензованих доходів;
- будівельного майданчика;
- технологічного та іншого обладнання з відповідними комплектуючими матеріалами, деталями;
- в разі необхідності додактової комплектації або укрупненої збори обладнання складається відповідний акт про зберігання недокомплектованого обладнання;
- мат. та виробів, постачання яких входить до обов'язків замовника;
- приміщень, будівель та буд. машин, що передаються підряднику тимчасово на період будівництва відповідно до підрядного договору.
Друга стадія - це прийомка від підрядника робочою комісією замовника:
- окремих видів робіт, конструктивних елементів;
- попередня прийомка конструктивних елементів для підтвердження технологічної готовності для виконання робіт;
- прийомка закінчених окремих установок, технологічних ліній для проведення комплексного випробування та пусконалагоджувальних робіт;
- прийомка закінчених будівництвом окремих будівель та споруд, що можуть використовуватись до кінцевої здачі об'єкта в експлуатацію.
Призначення робочих комісій - це завчасна підготовка об'єктів, що призначалися до введення в експлуатацію. Це стадія, яка необхідна, в першу чергу, для дер. будов, але має неабияке значення для будівничих об'єктів іншої форми власності.
Головне завдання робочих комісій - це перевірка відповідності виконаних робіт вимогам ДБН (державної будівельної норми), виявлення дефектів, недоробок та відхилень від затвердженої проектно-кошторисної документації.
Усунення недоліків здійснюється підрядником в межах гарантійних строків для: змонтованого обладнання та електро-монтажних робіт - 6 місяців; заг.-буд. робіт - 1 рік, для житлових будівництв - впродовж 2 років.
Проте виявлені робочою комісією недоліки в процесі будівництва повинні бути усунені до введення об'єкта в експлуатацію.
Третя стадія - це прийомка Державною комісією закінченого будівництва або житлово-громадського об'єкта.
До складу Державних приймальних комісій включаються представники: інвестора (замовника), органів Державного санітарного, екологічного, протипожежного та ін. нагляду та банку, що фінансує проект.
Очолюють Державні комісії, як правило, представники виконавчої влади. Призначаються комісії завчасно: не пізніше ніж за 30 діб до введення в експлуатацію житлових та громадських будівель; за 3 місяці - виробничих об'єктів.
Державній приймальній комісії інвестором пред'являється наступні документи:
- перелік всіх учасників інвестиційного процесу та обсягів виконаних ними робіт або наданих послуг;
- відомості про результати інженерних та економічних досліджень;
- документація про відведення буд. майданчика;
- проектно-кошторисна документація;
- документація робочої приймальної комісії.
?
Контрольні питання
1. Якими особливостями характеризується матеріально-технічна база будівництва?
2. Що таке матеріально-технічне постачання будов?
3. Назвіть головні ланки забезпечення будов ресурсами.
4. Як класифікується обладнання?
5. Які форми комплектації будов Ви знаєте?
6. Які стадії прийомки виконаних робіт Ви знаєте?
7. Які документи представляються інвестором Державної приймальної комісії?

 
 

Цікаве

Загрузка...