WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Рентабельність ремонтної майстерні - Реферат

Рентабельність ремонтної майстерні - Реферат

нібито для того, щоб понизити її ефективність, замучити техніків до смерті, а власника довести до виразки шлунку.
Хороша схема організації робіт скорочує умови, а значить, і час на виконання кожного виду роботи. Вона значно підвищить прибуток з двох причин. Одна причина полягає в тому, що робота стає легшою фізично. Коли потребується менше зусиль, коли легше локалізувати несправні вузли, тоді на виконання кожної опереції потрібно менше часу. А чим менше часу витрачається на кожну операцію, тим більший обсяг роботи можна виконати протягом тижня, тим швидше клієнти отримають з ремонту свою апаратуру. Друга причина - моральний стимул для персоналу майстерні. Ефективна робота зменшує напруження й навантаження на кожного робітника і в результаті кожен працює більш продуктивно. Певний психологічний настрій створюється і умовами роботи в чистому, теплому, добре освітленому приміщенні. Дехто в минулому, а дехто й по сьогодні не зробили жодних висновків аж від 1920-х років, вважаючи зручності занадто дорогими. Інші ж збагнули, щожорстока експлуатація робить робітників нещасними, а нещасні робітники не здатні до ефективної праці. Тому деякі фірми витрачають тепер значні суми на обладнання зручних робочих місць.
У цьому розділі буде розглянуто деякі фактори, які необхідно враховувати при організації робочого місця. Частина з них стосується планування простору робочого місця, інші обговорення різноманітних деталей, що роблять роботу більш продуктивною.
СКОРОТИТИ МАРНІ ЗУСИЛЛЯ
Основна мета обладнання робочого місця - збільшити прибуток та звести до мінімуму марні зусилля. Основний спосіб досягти цієї мети - так розташувати обладнання, щоб кількість кроків, необхідних для виконання тієї чи іншої операції, була мінімальною.
Якщо ви гадаєте, що це дріб'язковість, то візьміть крокомір і обрахуйте шлях, пройдений протягом дня. Коли ви побачите, як швидко набігають кілометри, і зрозумієте, що техніки, які ходять, не займаються ремонтом апаратури, тоді, можливо, у вас з'явиться стимул переглянути схему організації робіт або приділити їй більше уваги.
В жодній книзі ви не знайдете точних рецептів щодо того, що найкраще підходить саме вашій майстерні. Проте вам потрібно лише кілька порад, кілька журналів для реєстрації замовлень як зразків та власна кмітливість, щоб виробити новий підхід до всіх проблем. І дійсно, все, на що спроможний консультант, це прийти і дати деякі рекомендації, котрі являють собою не більше, ніж прикладний здоровий глузд.
Будь-яка схема організації робіт повинна відповідати різноманітним інтересам, часом таким, які є взаємовиключними, тому вона потребує ретельного аналізу з точки зору вашого бізнесу, установленого вже порядку, обсягу робіт та прибутковості тієї чи іншої справи ( тобто торгівлі, обслуговування, дизайну і т.ін.)
Слід зважити декілька фактів.
1. Виробниче приміщення коштує дорого. Приміщення вартістю 300 доларів на місяць велика рідкість. Ціни на приміщення у великих містах зростають. Очевидно, площа, що не використовується, є неприпустимою розкішшю.
2. Робочі руки теж дорогі. Якщо ваш персонал марно витрачає час через погану організацію роботи, це підвищить ваші витрати.
3. Час - гроші. Цей старий афоризм сьогодні, мабуть, є справедливішим, ніж був колись давно. Час - головне, з чого підприємство повинне робити гроші. Якщо у вас в штаті два техніки з ремонту апаратури і вони працюють по 40 год. на тиждень, то у вас усього 80 людино-годин для того, щоб виробляти прибуток. Незалежно від того, яка у вас система оплати - за договором чи погодинна, очевидно, чим більше апаратури відремонтовано, тим більшим є прибуток.
У наступному розділі описано, як організація роботи часом знижує ефективність праці (тобто роботу, виконану за одиницю часу) обслуговуючого персоналу.
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З КЛІЄНТАМИ
Зупинимося на організації обслуговування. Чи повинен технік сам приймати клієнтів? Чи повинен відповідати на телефонні дзвінки? Чи повинен сам визначати ціну роботи чи цим повинен займатися керуючий, диспетчер або прийомщик? Так, звичайно! Хоч таке обслуговування не завжди є виправданим, проте воно неминуче. Щоб скоротити витрати на обслуговування, потрібно планувати організацію роботи так, щоб на її виконання потребувалося якнайменше кроків (пам'ятайте про крокомір!)
У невеликих майстернях технікові доводиться самому приймати клієнтів. У цьому немає нічого хорошого, і, як тільки з'явиться можливість, слід найняти прийомшика або адміністратора ( в залежності від роду діяльності). Техніки - кваліфікований персонал, і їхнє місце в цеху або лабораторії, де вони можуть принести фірмі найбільший прибуток. Прийомщиками можуть бути менш кваліфіковані працівники, і навіть студенти технічних коледжів у змозі впоратися з цими обов'язками.
Давайте підрахуємо, скільки обійдеться використання техніка у ролі прийомщика та поміркуємо, чи є спосіб знизити такі витрати в майстернях, які використовують таку схему організації роботи. Нехай почасова оплата праці техніка складає 14 дол. Через накладні та інші витрати ця оплата зростає до 30-40 дол. за год.
Приймемо для зручності ЗО дол. і будемо пам'ятати, що ЗО дол. За год. - це 0, 5 дол. за хвилину.
Хай у майстерні техніки самі приймають клієнтів. Незалежно від того, яка проста ця робота, дипломованому, висококваліфікованому спеціалістові доводиться її виконувати. Ситуація ускладнюється тим, що апаратура для технічного обслуговування знаходиться "за кулісами" майстерні і потрібно в середньому 26 сек., щоб вийти звідти до клієнта, і ще 26 сек., щоб повернутися на робоче місце. Іншими словами, пересування туди-сюди займає 52/60=0, 867 хв. і коштує 0, 43 дол. До того ж з кожним клієнтом доводиться безпосередньо спілкуватися 10 хв., тобто взагалі на кожного клієнта припадає по 11 хв. робочого часу техніка, або 5, 5дол. на год., або 132 дол. на день. Відповідно, за тиждень, місяць, рік сума становить 660, 2640,

 
 

Цікаве

Загрузка...