WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Методи впровадження дистанційного навчання з використанням електронних бібліотек та Internet технологій - Реферат

Методи впровадження дистанційного навчання з використанням електронних бібліотек та Internet технологій - Реферат


Реферат на тему:
Методи впровадження дистанційного навчання з використанням електронних бібліотек та Internet технологій
У сучасному інформаційному середовищі України важливе місце в становленні систем навчання та освіти займає глобальна комунікація, яка дозволяє організувати не тільки оперативне спілкування, а й одержувати доступ до інформації незалежно від відстані та розташування студентів і слухачів. Ці способи базуються на технологіях мережної взаємодії (у першу чергу, на використанні глобальної комп'ютерної мережі Інтернет). Повноцінні Інтернет-комунікації поки що обмежено доступні, а інколи й занадто дорогі. Інтернет - унікальний за своїми можливостями спосіб доступу до першоджерел інформації незалежно від кордонів та відстані. Самі ж джерела необхідно створити і відповідним чином підтримувати. Звичайно найчастіше ці дані подано на англійській та інших іноземних мовах при певних обмеженнях через Інтернет знаходять своїх користувачів, але це значною мірою пов'язано зі специфікою іноземних вузів та англомовних застосувань. В українській частині Інтернету сховища текстів та методи організованого спілкування (зокрема з тематики електронної освіти і дистанційного навчання) тільки починають формуватися .
Створення повномасштабної системи електронної підтримки процесів обміну навчально-методичними матеріалами і навчальними курсами відкриває можливості ефективної організації процесів перепідготовки і підвищення ква-ліфікації корпоративних користувачів, до яких належить система ДПА.
У зв'язку з цим виникає питання - наскільки Інтернет може замінити такі звичні способи комунікації, як традиційні професійні журнали і література, які видаються? Сьогодні рішення може бути тільки інтегрованим, коли об'єднуються можливості новітніх інформаційних технологій і традиційні способи тиражування друкованої продукції, складовою частиною якої можуть бути електронні посібники та інтерактивні навчальні курси в системі дистанційної освіти. Це пов'язано з певними обставинами, серед яких виділялось дві основні: 1) доступність Інтернету ще довго не можна порівнювати з доступністю звичайної пошти; 2) типовий користувач Інтернету не може створити "підручними" засобами такий зручний носій, як поліграфічне видання. Таким чином, повноцінна інформаційна система, призначена для бібліографічних завдань, повинна бути інтегрованою і включати обидві складові: сучасні телекомунікаційні технології і традиційний видавничий підхід.
Важливим етапом у розвитку дистанційного навчання є індивідуальний підхід, в якому системи навчання повинні мати наступні компоненти:
- телеконференцію, призначену для оперативного (протягом одного-двох днів) взаємоінформування через комп'ютерну мережу всіх користувачів, які цікавляться замовленою тематикою;
- електронну бібліотеку, тобто доступний через комп'ютерну мережу архів текстів, зображень, аудіо матеріалів тощо;
- серійні видання (ті, що систематично видаються і за певним стереотипом оформляються);
- книжкову серію - діючу послідовність видання томів (посібників, монографій, літературно-художніх здобутків тощо), що мають ознаки єдиної серії.
Названі компоненти повинні бути взаємопов'язаними з новими над-ходженнями в бібліотеку, публікаціями у серійних виданнях, про видання книг необхідно повідомляти в телеконференції. Найбільш цінні матеріали з телеконференції потрібно розміщувати в електронній бібліотеці, там же зберігаються повні тексти матеріалів, опублікованих у серійних виданнях з уривками з книг, прийнятих у бібліотеку, які раніше публікувалися тощо.
Часто в дистанційному навчанні використовують профільні телекон-ференції, але такі підходи не завжди бувають доцільними. Інформаційне наповнення не завжди відповідає вузькій предметній сфері. Крім того, не кожен навчальний заклад має можливість використовувати сучасні телекомунікаційні зв'язки.
Коли ж вимагаються оперативність, надійність і незалежність від відстаней, то неминуче доводиться розраховувати на комерційних поста-чальників телекомунікаційних послуг. При втраті оперативності і надійності створення телеконференції, призначеної для обговорення поточних проблем, утратило б усякий зміст. Крім того, конференції бувають некеровані (у цьому випадку перевірка того, чи відповідають зміст і технічні параметри повідомлення статуту конференції, здійснюється самим відправником) і керо-вані або модельовані (за відповідністю повідомлень статуту стежить спеціально призначена людина - модератор, без відома якого жодне повідомлення в електронну конференцію потрапити не може). Некеровані конференції, звичайно, сильно засмічені комерційною рекламою, листами не за даною темою, повторними розсиланнями, технічно дефектними повідомленнями тощо. У більшості випадків це відштовхує потенційних учасників, які не можуть або не бажають "прориватися" через подібний інформаційний шум. Інколи користувачам телеконференцій доводиться платити за загальний обсяг передачі, витрачаючи свої кошти. У такому випадку конференція обов'язково повинна мати модератора, тобто бути керованою.
Наступним рішенням повинна бути підготовка статуту конференції, який потрібно узгодити з координатором телеконференцій і оголосити в мережі голосування відповідно до прийнятих правил.
Нова конференція, як правило, проходить багатомісячний період "розкручування", за цей час сумарна активність учасників зростає до рівня декількох повідомлень у день. Від самих учасників залежить, насамперед, наскільки цікавими і корисними є розповсюджувані через конференцію листи, статті, правові акти, оголошення, рецензії тощо. Звичайно, змістовному наповненню конференції в першу чергу сприяють співробітники освітнього закладу, однак поступово до них приєднується усе більше учасників з інших організацій, а також приватних осіб.
Однією із складних систем щодо вибору оптимальних проектних рішень з реалізації форми і змісту інформаційних матеріалів є електронна бібліотека з доступом через Інтернет. Сучасні проекти направленні на реалізацію таких вимог: 1) бібліотека повинна мати сучасний Web-інтерфейс з можливостями дистанційного перегляду і замовлення літератури; 2) до загальної кількості користувачів бібліотеки необхідно включити працівників, студентів та слухачів освітнього закладу (користувачі корпоративної мережі навчального закладу).
Існує кілька методів рішення

 
 

Цікаве

Загрузка...