WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Інформаційні технології у проектуванні та контролінгу логістичних бізнес-процесів віртуальних підприємств - Реферат

Інформаційні технології у проектуванні та контролінгу логістичних бізнес-процесів віртуальних підприємств - Реферат

виробу", що структурно складається зпідпроцесів пошуку виконавця; узгодження замовлення; контролю виконання; прийому готової роботи.
Пошук виконавця можна робити засобами пошуку інформації в Інтернеті (каталоги, пошукові машини).
Узгодження замовлення можна вести з використанням найбільш поширеного сервісу "відкладеного читання" - електронної пошти (за принципом "один одному" або "один багатьом "); за допомогою засобів голосового зв'язку ("один одному"); системи розмовних кімнат (на базі текстів, що набираються на клавіатурі).
Контроль виконання можна вести як шляхом спілкування по Е-mail, так і шляхом відвідань Web-сайта виконавця, відповідно до заздалегідь установлених правил доступу.
Прийом готової роботи може бути реалізовано шляхом тестування виконаного завдання з подальшою передачею файлів замовнику.
Для інших бізнес-процесів життєвого циклу ВП використання сервісів Інтернету аналогічне.
Необхідно зазначити, що, поряд із великими можливостями Інтернету, ряд його сервісів має певні недоліки. Так, при використанні пошукових машин на запит видається велика кількість інформації, серед якої корисна складає лише незначний обсяг, і потрібно витратити значну кількість часу для її отримання й опрацювання.
На відміну від пошукових систем, каталоги орієнтовані на здійснення пошуку користувачем вручну. Для реєстрації у каталозі необхідно або заповнити визначену форму, або надіслати запит, де мається вказівка: у який розділ ви хочете помістити свою сторінку, короткий опис сайта та список ключових слів для пошуку сторінки у каталозі. Відправними точками інформації з визначеної теми використовуються тематичні Web-сервери, що містять велику кількість посилань, які є основою для наступної навігації в Інтернеті.
Одним із важливих питань є статус інформаційної взаємодії в Інтернеті. На етапі проектування і функціонування ВП є активним користувачем Інтернету, тому що обсяг часу, витраченого на створення віртуальної структури, може виявитися вирішальним у конкурентній боротьбі виробників. Однак залежно від реалізованих бізнес-процесів роль взаємодії змінюється: ВП виступає не тільки користувачем інформації глобальної мережі, але і її постачальником (пропозиції потенційним клієнтам і партерам). Тому на етапі життєвого циклу ВП використовується як Pull-, так і Push-моделі комунікації Інтернету. В основі Інтернету лежить Pull-модель, у якій інформація надається за запитом. Проте в Інтернеті існує також можливість реалізації Push-моделі, відповідно до якої користувач підписується на канали, які відповідають його тематиці, у результаті чого інформація автоматично доставляється на комп'ютер. Використання Push-технології не заперечує необхідність Web-сайта, на базі якого організовуються всі типи взаємодій ВП із клієнтами та партнерами.
Проблеми пошуку в Інтернеті вирішені у рамках багатьох систем автоматизації документообігу і ділових процесів організацій. Прикладом повнотекстового пошуку може служити технологія, реалізована утилітою inTeam у середовищі Lotus Notes [1].
Отже, як показано на рис. 2, результатом реалізації бізнес-процесу "Обґрунтування цілі" є: інформаційна модель виробу, що випускається; результати логістичних досліджень, спрямовані на пошук можливостей забезпечення виробу необхідними технологіями та ресурсами; оцінка собівартості виробу, база даних потенційних партнерів. Ці дані служать інформаційною підтримкою ухвалення рішення про випуск виробу. Завершенням роботи даного бізнес-процесу є прийняття позитивного рішення про випуск виробу і побудови Web-сайта, на базі якого розвертається відповідна рекламна кампанія пошуку клієнтів і партнерів, яка сприяє притягненню нових клієнтів і побудові оптимальних логістичних ланцюгів, що мінімізують логістичні витрати на всіх етапах життєвого циклу ВП.
Наявний досвід створення Web-сайтів показує, що спочатку для цього повинні бути вирішені такі питання: місце розміщення сайта; вибір провайдера послуг Інтернету; розробка дизайну сайта та його структури; інформаційне наповнення. Фізично Web-сайти можуть розташовуватися на будь-якому сервері мережі Інтернет. Це може бути Web-сервер провайдера або власний Web-сервер, розташований у провайдера, або на власному Web-сервері, що територіально розташований у одного з партнерів ВП. Основною ідеєю при цьому служить встановлення і підтримка ефективних комунікаційних зв'язків як із клієнтами, так і з партнерами. Тому, проектуючи Web-сайт, необхідно відобразити обидві сторони інформаційного взаємозв'язку ВП: як постачальника інформації (товарів, послуг), так і споживача.
Оскільки для кожного бізнес-процесу потрібна своя інформація, роль Web-сайта багатопланова: від рекламного буклета в електронному вигляді до потужного інструменту взаємодії з клієнтом (партнером). Основними вимогами до сайта є: персоніфікація інформації; оперативність актуалізації; можливість самообслуговування. Одним із ключових питань створення Web-сайта є його структура, що орієнтується на різні типи користувачів: такі, що просто цікавляться, потенційні клієнти (партнери), діючі партнери. При цьому клієнт повинен одержати вичерпну інформацію з питань, що його цікавлять: перелік продукції, що випускається; можливості конфігурування виробу, що замовляється, узгодження термінів випуску, ціни. Дизайн сайта повинен відповідати основній ідеї його створення.
При створенні Web-сайта ВП можна скористатися вже існуючими розробками, у яких структурно сайт розбивається на три частини: головну сторінку і наступні, що розбиваються на дві зони, що включають як специфічні розділи, що характеризують власників підприємства та виробничу продукцію, так і розділи, які відображають загальні схеми реалізації Інтернет-технологій.
При такому підході Web-сайт ВП містить: головну сторінку з інформацією про плани ВП (перелік виробів, запланованих до випуску) і стандартні можливості: допомогу з навігації, умови одержання інформації; зону з більш докладною інформацією про ВП, його керівництво та стандартні розділи: екран із новинами, дошку оголошень, стійку з інформаційними матеріалами і конференц-зал, де реалізована можливість оперативного спілкування (чат і форум). Як правило, для відвідувачів сайта тут передбачається можливість перегляду інформаційних матеріалів, що знаходяться на стійці, добору в папку матеріалів, що зацікавили, для наступного перегляду або одержання їх електронною поштою; зону з докладною інформацією, орієнтованою на існуючих або потенційних клієнтів, і специфікацію виробу, на базі якої клієнт будує конфігурацію свого виробу. Ця інформація буде використовуватися також при роботі з партнерами, при укладанні угод, контролі за процесом виконання замовлення.
Перші українські Web-сайти підприємств виглядали як буклети, що містять тільки необхідну інформацію: адресу підприємства, телефон, спеціалізацію, перелік продуктів і запропонованих послуг. Надалі сайти запозичили технологію роботи з

 
 

Цікаве

Загрузка...