WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Інформаційні технології у проектуванні та контролінгу логістичних бізнес-процесів віртуальних підприємств - Реферат

Інформаційні технології у проектуванні та контролінгу логістичних бізнес-процесів віртуальних підприємств - Реферат


Реферат на тему:
Інформаційні технології у проектуванні та контролінгу логістичних бізнес-процесів віртуальних підприємств
Швидкі темпи розвитку мережі Інтернету, яка дає користувачам можливість віддаленого спілкування, укладання угод, проведення платежів, купівлі, дозволяють розглядати її не тільки як "інформаційну супермагістраль", але і як потужний і перспективний інструмент бізнесу. У розвинених країнах створюються й успішно функціонують віртуальні співтовариства, віртуальні підприємства (ВП), у яких взаємовідносини між суб'єктами бізнесу (клієнтами, виробниками, постачальниками) реалізуються на базі Інтернет-технологій.
Функціонування ВП у ринкових відносинах пов'язане з безліччю ризиків. З метою зменшення чинників, що призводять до ризику, необхідно провести ряд досліджень, які дозволять оцінити економічну доцільність створення такої інфраструктури. У даній роботі можливість проведення економічних оцінок можна простежити з опису бізнес-процесів створення і функціонування ВП.
В основі створення віртуального підприємства лежить принцип активної інтеграції ресурсів партнерів. При цьому поняття ресурсу інтерпретується досить широко. Це і наукові розробки, і передові управлінські та інформаційні технології, матеріальні і грошові ресурси.
Як показує досвід передових виробництв, ефективність функціонування підприємства значно підвищується, якщо в управлінні ресурсами використовувати логістичний підхід, а саме - інтегроване управління ресурсами на всьому шляху їхнього руху. І оскільки задачі логістики відносяться до усього підприємства, повна інтеграція всіх логістичних процесів є істотним гарантом досягнення поставлених цілей.
Щодо процесу створення і функціонування ВП, логістичний підхід в управлінні ресурсами вимагає інтеграції таких процесів, як пошук ресурсів (взаємодія з інвестором, клієнтом, партнером), прив'язка ресурсів до партнерів (побудова логістичних ланцюгів), контролінг руху ресурсів, процесів забезпечення виробництва ресурсами, доставка готового замовлення клієнту.
Як будь-яка виробнича система, ВП являє собою сукупність взаємозалежних бізнес-процесів, які забезпечують досягнення цілі. Тому для реалізації логістичного підходу в управлінні ресурсами розглянемо бізнес-процеси життєвого циклу віртуального підприємства від моменту зародження ідеї створення ВП і етапу проектування його інфраструктури до етапу функціонування та реалізації продукції.
Структурна схема бізнес-процесів життєвого циклу ВП, що має на меті виконання визначеного проекту і припиняє своє існування при його завершенні, або переходить до реалізації нового проекту або програми (рис. 1). Як видно зі схеми, основні бізнес-процеси етапу проектування і функціонування ВП нерозривно пов'язані з інформаційним простором Інтернету та інформаційним відображенням грошових потоків, які забезпечують їхню фінансову реалізацію. Перші чотири бізнес-процеси належать до фази проектування ВП як інфраструктури, наступні два - до фази функціонування і реалізації продукції.
Опис бізнес-процесів ведеться за таким стандартом: характеристика, структура, схема взаємодії між елементами. Характеристика бізнес-процесу складається з: призначення; вхідної та вихідної інформації; стандартів даних; власника, виконавця та споживача процесу; вимог до процесу та його якості; схеми управління процесом. Структуризація бізнес-процесу дозволяє виділити логістичні процеси (функції, операції) по кожному з ресурсів, дає можливість сформулювати вимоги до інформаційної підтримки кожному зі структурних елементів схеми.
Для прикладу візьмемо матеріальний ресурс та простежимо входження логістичних функцій у кожний з перерахованих вище бізнес-процесів.
Розглянемо бізнес-процес "Обгрунтування цілі", орієнтований на побудову оцінок доцільності створення ВП. Основними його складовими є: розміщення замовлення на розробку специфікації виробу і контроль виконання замовлення; оцінка можливості забезпечення виробу новими технологіями, необхідними матеріальними ресурсами; оцінка собівартості виробу; аналіз, коригування, ухвалення рішення про випуск.
Останній підпроцес, у свою чергу, складається з бізнес-процесів: аналізу прогнозованого розміру собівартості запланованого до запуску виробу, узгодження її з фінансовими можливостями ВП; коригування складу виробу (або вибір іншого) із наступним перерахуванням собівартості; порівняння отриманих варіантів і прийняття остаточного рішення.
Схема організації бізнесу-процесу "Обгрунтування цілі" наведена на рис. 2. Аналогічні схеми організації побудовані для всіх бізнес-процесів та їх складових (рис. 1). Аналіз структурної схеми бізнес-процесів життєвого циклу ВП показав, що базовими є процеси управління матеріальними ресурсами. У розглянутому бізнес-процесі - це "Оцінка можливості забезпечення технологіями і матеріальними ресурсами".
У бізнес-процес "Формування замовлення" входять підпроцеси, пов'язані з формуванням конфігурації замовлення клієнтом, перевіркою ліміту кредитування і, при необхідності, блокуванням зробленого замовлення. Замовлення, що відповідає вимогам кредитування, обробляється системою щодо забезпечення його необхідними технологіями, матеріальними та грошовими ресурсами.
У таких бізнес-процесах, як "Побудова логістичних ланцюгів", "Встановлення договірних відношень" реалізується функціональність, пов'язана з пошуком партнерів ВП, прив'язкою ресурсів до постачальників і партнерів, укладанням угод про співробітництво або постачання необхідних технологій, матеріальних ресурсів, частин виробу та оцінкою дій, що проводяться та прогнозуються.
У бізнес-процесі "Постачання, виготовлення" реалізуються функції контролінгу матеріальних потоків, що транспортуються, складуються, знаходяться у виробничому процесі.
Бізнес-процес "Збут" містить типову функціональність логістики збуту.
Крім матеріальних ресурсів, у кожному з бізнес-процесів контролюються фінансові логістичні ланцюги (пошук інвестицій, здійснення передоплати, розрахунки з партнерами, постачальниками, клієнтами). Це дозволяє зробити висновок: процес створення і функціонування ВП, що орієнтується на виконання разового проекту, можна розглядати як процес проектування і контролінгу логістичних бізнес-процесів, де ресурсами виступають матеріальні та грошові потоки.
Перейдемо до аналізу можливостей використання широкого спектра Інтернет-технологій у реалізації описаних вище логістичних бізнес-процесів. Для цього розглянемо основні Інтернет-послуги: електронна пошта (ЕП); телеконференції; списки розсилань (mail lists); FTP - передача файлів (File Transfer Protocol); IRC - система розмовних кімнат (Internet Relay Chat); гіпермедіа WWW; засоби передачі голосу каналами зв'язку Інтернету; сервіси пошуку інформації.
Можливість їхнього використання продемонструємо на прикладі однієї зі складових бізнес-процесу "Обгрунтування цілі": "Розміщення замовлення на виготовлення

 
 

Цікаве

Загрузка...