WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Інструментарій управління агробізнесом - Реферат

Інструментарій управління агробізнесом - Реферат

моделях часто використовується подібна інформація, для безпосереднього її пошуку та обміну нею між моделями здійснена процедура, пов'язана з брокером об'єктних запитів (Object Request Broker, ORB) - об'єктної "шини", за допомогою якої відбувається взаємодія локальних і віддалених об'єктів. Крім самого виклику методу віддаленого об'єкта, ORB відповідає за пошук реалізації об'єкта, його підготовку до отримання і обробки запиту, передачі запиту і доставки результатів клієнту. Клієнт, використовуючи дані технології, отримує обслуговування від сервера об'єкта, запитуючи метод, заданий в інтерфейсі об'єкта. Інтерфейс об'єкта задається за допомогою визначеної мови опису інтерфейсів (Interface Definition Language, IDL). На мові IDLвизначаються усі інтерфейси і типи даних. Різноманітні мови програмування підтримуються завдяки заданим відображенням між описом типів даних на IDL у відповідні визначення на конкретній мові. CORBA IDL задає визначення, які можуть відображатися у множину різних мов, не вимагаючи при цьому ніяких змін від цільової мови. Крім того, CORBA включає в себе кілька груп реалізації об'єктів.
Для реалізації об'єктів для конкретних додатків користувача, наприклад, об'єкти для підтримки таких специфічних бізнес-процесів, як дослідження ринку (маркетинг), визначення обсягів виробництва (планування виробництва) та інші, використані прикладні об'єкти (Application Objects). Для реалізації об'єктів, що представляють загальні для будь-якого об'єктно-орієнтованого середовища можливості: служба імен, служба подій, служба трансакцій і т. д., використані об'єктні служби (CORBA services). Для реалізації об'єктів, необхідних для більшої кількості додатків, наприклад, підтримка складових документів, потоків завдань та ін., використані загальні засоби (CORBA facilities). Для вертикальних структур управління передбачається реалізація об'єктів домена (CORBA domains).
На сьогодні основною і, практично, єдиною технологією зв'язку між членами складних утворень можна назвати глобальну мережу Інтернет і супутні їй протоколи ТСР/ІР, однак проміжне програмне забезпечення дозволяє абстрагуватися від середовища передачі даних.
У сучасних умовах для існування будь-яке підприємство, в тому числі сільськогосподарське, повинно забезпечувати автоматизацію всього виробничого циклу продукції, включаючи маркетинг, технологічну, технічну і економічну підготовку виробництва, планування і оперативне управління виробництвом, зберігання, збут, а також функціонування допоміжних підрозділів і служб (бухгалтерія, управління кадрами та ін.). Ефективна автоматизація усіх етапів виробничої діяльності підприємства можлива лише на основі єдиних середовищ - методичної, організаційної, інформаційної. За наявності єдиного інформаційного середовища наявність єдиного програмного середовища і єдиного технічного середовища є бажаною, але не визначальною умовою. Вирішення завдання створення єдиного інформаційного середовища - це реалізація концепції Continuous Acquisition and Life cycle Support (комп'ютерне супроводження процесів життєвого циклу виробів) - CALS. Ідеологія CALS полягає у відображенні реальних бізнес-процесів на єдине інформаційне середовище, де ці процеси реалізуються у вигляді комп'ютерних систем, а інформація існує тільки в електронному вигляді.
У складі CALS можна виділити два великі блоки - комп'ютеризоване інтегроване виробництво і система логістичної підтримки виробу. Першочергово блок "комп'ютеризоване інтегроване виробництво" вибраний для підтримки моделей, пов'язаних із технологіями, плануванням виробництва та діяльністю за допомогою системи автоматизованого проектування (САПР-К), інженерного аналізу і розрахунків (СІАР) і технологічної підготовки виробництва (САПР-Т); системи автоматизованої розробки експлуатаційної документації (Electronic Technical Publication Development - ETPD); системи управління даними про вироби (Product Data Management - PDM); системи управління проектами і програмами (Project Management - PM); автоматизованої системи управління виробничо-господарською діяльністю підприємства (АСУП)[1].
Для узгодження управлінських рішень при плануванні та управлінні виробництвом розробляється апарат моделювання інтегрованої логістичної підтримки (ІЛП) виробу, що являє собою сукупність процесів, організаційно-технічних заходів і регламентів, що здійснюються на всіх стадіях життєвого циклу продукції від її планування до реалізації. Так, на стадії проектування логістичний аналіз (Logistics Support Analysis) передбачає певні вимоги до продукції, що враховуються у моделі планування виробництва, визначає затрати і ресурси, необхідні для підтримки продукції в потрібному стані, створює базу для стеження за перерахованими параметрами протягом її життєвого циклу. Така інформація використовується у відповідних моделях при формуванні планів забезпечення підприємства ресурсами, складанні кошторисів затрат. Із цією метою створена і застосована комп'ютерна система планування потреб у засобах матеріально-технічного забезпечення, формування заявок (Order Administration), управління контрактами (Invoicing) на постачання матеріально-технічного забезпечення. Передбачається також створення електронної технічної документації для закупки, доставки, впровадження, експлуатації, обслуговування і ремонту засобів та створення і ведення "електронного досьє" на продукцію та засоби, що сприятиме швидкому реагуванню і оперативності усіх учасників госпо-дарства, а також оперативному визначенню реального обсягу робіт з обслуговування і потреб у ресурсах та формуванні планів забезпечення ними.
Застосування вищевказаних технологій робить систему моделей узгодженою, чітко організованою і такою, що легко розширюється; концепція відображення у мові програмування забезпечує взаємодію об'єктів, що створюються в різних мовних середовищах, а поняття об'єктного посилання забезпечує сувору ідентифікацію об'єкта і спрощує роботу з розміщення об'єкта.
Література:
1. Левин А., Судов Е. CALS - сопровождение жизненного цикла // Открытые системы. - 2001. - № 3. - С. 58-68.
2. Кошкин К.В., Павлов А.А. Алгоритмическое обеспечение, управление проектами виртуальных производств в судостроении. - Херсон: Олди-плюс, 2001. - 178 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...