WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Проблеми впровадження систем електронного оформлення авіаквитків до інформаційного комплексу вітчизняних авіатранспортних підприємств - Реферат

Проблеми впровадження систем електронного оформлення авіаквитків до інформаційного комплексу вітчизняних авіатранспортних підприємств - Реферат

пасажирів
керування пасажирським і комерційним завантаженням
уведення багажних тарифів
керування ходом реєстрації й посадки
Керування списками здійснюється із термінала диспетчера за допомогою форми "Інформація про рейд". Списки пасажирів формуються на основі стандартних повідомлень PNL/ADL/SPM, що надходять із системи резервування. Їхній формат повністю відповідає резолюції IATA 1708 для повідомлень даного типу (для повідомлень SPM - резолюція IATA 1711). Списки пасажирів можуть бути представлені як на російською, так і англійською мовами.
Керування завантаженням виконується як з термінала диспетчера, так і автоматично в процесі реєстрації. Система здатна обмінюватися з іншими DCS інформацією про трансферних пасажирів у форматах повідомлень SOM, PTM, PSM.
Можливі процедури корекції макета літака, зміна конфігурації. Із термінала диспетчер здійснює оперативний контроль і інформування про хід і результати реєстрації. Він так само має можливість вручну зарезервувати або заблокувати певні місця на макеті літака на підставі отриманих їм даних або для цілей центрування. При цьому контроль пасажирського завантаження ведеться роздільно по заброньованих і зареєстрованих пасажирах.
Система використовує багажні тарифи із Сирени 2.3, а так само програмне забезпечення Сирени 2.3 для розрахунку наднормативного багажу.
Система управляє реєстрацією і посадкою в автоматичному режимі: призначає опції, стійки реєстрації і виходи на посадку. За допомогою відповідної графічної форми диспетчер може управляти цими процесами вручну. Допускається реєстрація одного рейсу на декількох стійках і декількох рейсів на одній стійці.
У системі реалізована підтримка технології електронного оформлення квитків. Оператор може в процесі обслуговування пасажира одержати на екрані образ його квитка та на основі цього образа зробити реєстрацію.
Система підтримує інформаційну взаємодію з ETDB авіакомпанії, де розміщені купони електронних квитків даного рейсу, за допомогою прийнятих для цієї мети протоколів (PNL/ETL, Interactive, Control).
Реєстрація пасажирів, ручної поклажі і багажу виконується оператором через термінальні комплекси системи, розташовані в аеропорті та укомплектовані всім необхідним периферійним устаткуванням (принтери для посадкових талонів і багажних бирок, автоматичні ваги, сканери для контролерів на посадці). Оператори взаємодіють із системою за допомогою графічних форм, що забезпечують прискорені процедури реєстрації. Графічний інтерфейс досить полегшує навчання персоналу.
Адміністратор, що управляє в аеропорті процесом реєстрації, має у своєму розпорядженні додаткові функції, пов'язані із процесом реєстрації пасажирів. Зокрема, з його термінала можлива пересадка пасажирів з одного рейсу на іншій. Така можливість використовується, наприклад, у випадку скасування рейсу. Так само є можливість перевести всіх пасажирів на аркуш очікування для подальшого їхнього розміщення на інших рейсах.
При реєстрації багажу передбачені наступні операції:
a) уведення інформації про вагу багажу. Можливе уведення інформації про вагу ручної поклажі;
b) зчитування показань електронних ваг;
c) автоматичний розрахунок і печатка багажних бирок;
d) розрахунок вартості наднормативного й платного багажу по тарифах ЦРТ;
e) можлива реєстрація всього багажу, як ручної поклажі для місцевих рейсів.
Касові операції призначені для оплати пасажирами різних зборів аеропортів, а також наднормативного багажу. Є базова версія робочого місця касира, що може бути адаптована до особливостей технології об'єкта впровадження за бажанням замовника.
Забезпечення автоматичного і ручного закриття рейсів. На етапі закриття рейсу здійснюється підтвердження пасажирів на підсадження; передача даних у систему ЦЕНТРУВАННЯ; контроль пасажирів при виході на посадку; оформлення польотної документації; розсилання повідомлень в інші системи (у системи реєстрації інших аеропортів - про трансферних пасажирів, у системи резервування - про фактичні результати завантаження рейсу і т.д.).
У системі реалізований режим спрощеної реєстрації, за допомогою якого представник авіакомпанії в аеропорті вильоту, де відсутня яка-небудь система керування відправленнями, має можливість із власного комп'ютера ввести й передати в систему інформацію про фактично відправлених пасажирів. Інформація вводиться на підставі купонів зареєстрованих пасажирів. Далі DCS Реґіна передає в CRS повідомлення про закриття рейсу PFS.
Дана функція необхідна в тому випадку, якщо авіакомпанія зацікавлена в одержанні повної інформації про фактично відправлених пасажирів із всіх аеропортів вильоту.
Система забезпечує автоматичне складання та роздруківку документів по рейсу за результатами реєстрації (відомість пасажирів і багажу, а також багажна відомість), автоматичне формування стандартних повідомлень у форматах SITA
У зв'язку з тенденцією використання власних DCS авіакомпаній активне застосування останнім часом знаходить технологія CUTE. Вона дозволяє авіакомпаніям використовувати єдині апаратні засоби (принтери, ваги, сканери), установлені на стійках аеропорту. У цей час використовуються наступні системи даного типу: CUTE SITA, UltraCUSE, MUSE (Arinc).
Сертифікація DCS Реґінапід інші системи буде виконана в міру необхідності. До кінця 2006 року ТАІС планує роботи з підключення до системи кіосків самообслуговування (CCUS)
Далі наведено запропоновану автором методика розрахунку витрат постачальника та споживача послуги електронного оформлення авіаквитків, розробленої з урахуванням особливостей та потреб вітчизняних авіакомпаній.
Частина капітальних витрат в інтересах авіакомпанії на дистрибуцію ресурсо-місць через Центр обробки даних (ЦОД) визначається за формулою:
(3.1)
де:
- загальна реалізація ЦОД (кількість продажів ресурсо-місць);
- реалізація авіакомпанії через ЦОД (кількість продажів ресурсо-місць);
- капітальні витрати ЦОД на впровадження технології електронного оформлення квитків (ЕТ).
Річні витрати по супроводу програмного забезпечення "Сирени-2.3" і "Реґіни" в інтересах авіакомпанії визначатимуться за формулою:
(3.2)
де:
- річні витрати ЦОД по супроводу програмного забезпечення "Сирени-2.3" і "Реґіни"
Отже, річні витрати на процедури технології ЕТ в інтересах авіакомпанії становитимуть:
(3.3)
Таким чином, собівартість одного відправленого пасажира за технологією ЕТ вираховується за формулою:
(3.4)
Відповідно до запропонованої методики розрахунку підготовлено економічне обґрунтування щодо впровадження для авіакомпанії "АРП-410" технології електронного оформлення авіаквитків (тикетинга) (далі ЕТ) на базі системи бронювання і продажу авіаперевезень "Сирена-2.3" (ЦОД "УКР") і системи реєстрації пасажирів "Реґіна" (експлуатується в ДМА "Київ" (Жуляни")).
Використання в роботі авіакомпаній інформаційного комплексу авіакомпанії на основі систем електронного тикетингу дозволятиме розраховувати всі фінансові показники від перевезення пасажирів і багажу, і дозволяє підвищити ступінь точності визначення фінансового результату від виконання основного виду діяльності авіакомпанії - організації перевезень.
Висновки. Дану методику та результати обчислень економічної доцільності впровадження електронного оформлення авіаквитків до інформаційного комплексу авіакомпанії використано ООО "ЦІТА" при обчислені витрат та поверненням інвестицій від впровадження системи. Відповідно до результатів обчисленні на прикладі авіакомпанії АРП-410 отримано позитивний економічний ефект у грошовому виражені в розмірі 54 тисячі гривень на рік. Включення в інформаційний комплекс авіакомпанії інших систем, як наприклад, Системи керування продажами, система керування лояльністю клієнтів, а також створення веб-сайту авіакомпанії залишається на розсуд авіакомпанії-замовника, однак, їхнє додавання впливає на результуючу вартість комплексу в цілому та його ефективність.
Список літератури
1. Елагин В.Т. Дзюбенко Е.Н, Украинская индустрия авиаперевозок (проблемы и развитие) // Проблемы системного подхода в экономике. - К. КМУГА, 1998. - с. 3-6
2. Кулаев Ю.Ф. Экономика гражданской авиации Украины. Монография. - К: Издательство "Феникс", 2004 - 667с.: ISDN 966-651-139-8
3. Костромина Е.В. Экономика авиакомпаний в условиях рынка. - М.:НОУ, ВКШ, "Авиабизнес", 2002. - 304с.
4. Данні веб-сайту компанії розробника систем електронної дистрибуції ресурсів www.tais.ru
5. Cадловська І.П. Визначення стратегічного потенціалу авіатранспортних підприємств// "Залізничний транспорт України", випуск 2, К. 2004,с.16-18.

 
 

Цікаве

Загрузка...