WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Проблеми впровадження систем електронного оформлення авіаквитків до інформаційного комплексу вітчизняних авіатранспортних підприємств - Реферат

Проблеми впровадження систем електронного оформлення авіаквитків до інформаційного комплексу вітчизняних авіатранспортних підприємств - Реферат


Реферат на тему:
Проблеми впровадження систем електронного оформлення авіаквитків до інформаційного комплексу вітчизняних авіатранспортних підприємств
Вступ. Стан економічних відносин, що склався у цивільній авіації, поставив на перший план проблему конкурентоспроможності підприємств і організацію у постійно мінливих соціально-економічних умовах. Оскільки підприємствам доводиться вирішувати свої проблеми самостійно, перед українськими авіакомпаніями встає безліч нових питань, від рішення яких залежить їхнє існування і життєздатність. Однією з таких проблем є впровадження до інформаційного комплексу авіакомпаній новітніх систем електронного тикетингу з метою скорочення дистрибутивних витрат, уніфікацію та глобальну взаємодію інформаційних потоків в авіатранспортній галузі.
Постановка проблеми. Суть невирішеної проблеми, що вимагає негайного розв'язання, є підвищення конкурентоспроможності вітчизняних суб'єктів авіатранспортної галузі у комерційній сфері, а саме ефективного продажу транспортних послуг разом із створенням національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті яка відповідатиме новітнім формам електронного тикетингу. Цивілізований світ та міжнародні авіакомпанії в даний час працюють над перебудовою свого інформаційного забезпечення, яке здатне використовувати в роботі новітні схеми електронного тикетингу. Ця задача повинна бути вирішена і в Україні, якщо вітчизняні авіакомпанії не бажають втратити партнерські угоди з лідерами світової авіації і взагалі бути не визнаними світовим співтовариством авіатранспортної галузі.
Аналіз публікацій. Теоретична база з розробки систем взаєморозрахунків частково представлена в зарубіжній економічній літературі. Серед всесвітньо відомих слід відзначити імена та наукові здобутки І. Ансоффа, М. Альберта, А. Чандлера. Але, разом з тим, наявний теоретичний базис з розвитку систем електронних взаєморозрахунків авіатранспортних підприємств має більш загальнотеоретичний характер. Крім того, використання іноземного досвіду при розробці стратегії розвитку для вітчизняних підприємств вкрай обмежене, оскільки не враховує особливості економічної ситуації в Україні.
Мета статі. Довести на основі економічного обґрунтування, спроможність новітніх схем електронного тикетингу скоротити витрати авіакомпаній та автоматизувати дистрибуцію послуг, звітність та якість задоволення потреб пасажирів, порівняно з існуючими паперовими технологіями, що забезпечить конкурентноздатність вітчизняних авіакомпаній.
Виклад основного матеріалу. Для вітчизняних авіакомпаній, що працюють на базі інвентарно-розподільчої системи Сирена-2.3 підготовлено проектне рішення, що містить комерційну пропозицію адресовану авіакомпаніям, у частині впровадження інформаційного комплексу авіакомпанії.
Інформаційний комплекс авіакомпанії у розширеному варіанті повинен включати наступні системи:
CRS Сирена-2.3 - систему резервування та продажу перевезень.
DCS Реґіна - систему керування відправленнями.
технологічний інтерфейс із RAS - системами обліку виторгу.
Інтернет-Движок SIG23 - засоби для розробки Веб-Сайту авіакомпанії або Веб-Сайт авіакомпанії, для впровадження електронної комерційної діяльності.
MS CRM (Sputnik Labs) - систему керування лояльністю клієнтів.
RMS ProfitLine/Yield Rembrandt (Lufthansa Systems) - систему керування доходами.
З огляду на те, що авіакомпанії, на яких спрямована пропозиція не має у своєму розпорядженні центр обробки даних (ЦОД), у якому експлуатується Сирена-2.3, ми пропонуємо використовувати ЦОД УКР для впровадження інших систем, що входять до складу комплексу.
Мінімальний по складу комплекс, пропонований до поставки Замовникові, повинен забезпечувати повний цикл обслуговування пасажира з електронним квитком (ЕТ). У зв'язку із цим у мінімальну поставку входять версії Сирени-2.3 і Реґіни, що підтримують ЕТ.
Включення в інформаційний комплекс авіакомпанії інших систем, а також створення вэб-сайту авіакомпанії залишається на розсуд Замовника, однак, їхнє додавання впливає на результуючу вартість комплексу в цілому.
Функціональні можливості комплексу. Система резервування і продажу перевезень Сирена-2.3. Сирена-2.3 (розробка ЗАТ ТАІС) являє собою систему резервування місць і продажу авіаквитків, виконану на підставі єдиної технології обслуговування пасажирів з урахуванням рекомендацій IATA і специфічних вимог до продажу перевезень, що діють на території України.
Сирена-2.3 дозволяє авіакомпанії відкрити доступ до свого ресурсу через всі можливі українські та міжнародні канали дистрибуції, а також бронювати місця на рейси інтерлайн-партнерів авіакомпанії. Для рішення цього завдання в системі є:
можливість створення власної термінальної мережі;
власна підсистема інтернет-бронювання;
інтерактивний доступ з вітчизняних розподільних систем СИРИН і Сирена-Трэвел, що забезпечує продаж перевезень через існуючу агентську мережу в Росії і СНД (більше 10 000 терміналів);
підключення до мережі SITA, що дозволяє бронювати місця на рейси авіакомпанії - резидента (такої що використовує систему Сирена-2.3 у якості інвентарного центру бронювання) з будь-якою західною розподільною та інвенторною системою;
інтерактивний доступ із глобальних розподільних систем Amadeus, Galileo, Sabre;
автоматична передача розкладу в глобальні розподільні системи Amadeus, Galileo, Sabre, а також в OAG;
передача списків пасажирів PNL/ADL в усі системи реєстрації;
нормативно-довідкова інформація із всіх авіакомпаній і аеропортів, регулярно обновлювана по даним IATA;
розклад всіх авіакомпаній миру з OAG;
можливість бронювання місць на рейси інтерлайн-партнерів агентами ЦБА авіакомпанії, у який би інвентарної системи не був розміщений ресурс партнера та ін. функціональні можливості, необхідні авіакомпаніям, що виконують перевезення відповідно до класичної технології.
У версію Сирени-2.3, встановлену в ЦБА УКР, включені всі реалізовані в цей час функціональні можливості за винятком засобів електронного тикетинга.
У складі нової версії Сирени-2.3, що поставляється з інформаційним комплексом авіакомпанії, є засоби для продажу електронних квитків, які забезпечують:
продаж електронних квитків агентами c використанням терміналів ЦБА УКР на рейси авіакомпаній - резидентів;
взаємодія з DCS Реґіна з метою реєстрації та відправлення пасажирів, що мають електронні квитки;
продаж електронних квитків через інші розподільні системи (СИРИН, Сирена-Трэвел, Amadeus, Galileo і ін.);
взаємодія з іншими DCS з метою реєстрації і відправлення пасажирів, що мають електронні квитки;
взаємодія із системами резервування авіакомпаній-партнерів з метою забезпечення електронного продажу перевезень у рамках інтерлайн-угод.
Нова версія включає базу даних електронних квитків (ETDB), засоби продажу електронних квитків, а також засоби взаємодії з іншими системами з метою їхньої реалізації.
У цей часіснують обґрунтовані побоювання того, що впровадження безпаперової технології на території України буде затримано через відсутність відповідних законодавчих актів. У зв'язку із цим ТАІС почав необхідні доробки програмного забезпечення Сирени-2.3, які дозволять сполучити переваги електронного продажу перевезень із необхідністю тимчасово зберегти паперовий носій у якості фінансового та перевізного документа. Рішення проблеми дозволятиме на будь-якому етапі обслуговування пасажира роздрукувати паперове подання електронного квитка на БСО авіакомпанії. Це може бути зроблене як на стійці реєстрації в аеропорті, так і в офісі авіакомпанії після вильоту рейсу.
Система керування відправленнями Реґіна. Система керування відправленнями (DCS) Реґіна в цей час є єдиною з вітчизняних DCS, що підтримує електронне оформлення квитків в повному обсязі.
Реґіна відноситься до класу "хостових" систем. Це означає, що в аеропортах вильоту авіакомпанія може встановлювати робочі місця системи, у той час як її сервер розміщений у центрі обробки даних (ЦБА УКР). Робочі місця операторів по відправленню і по контролі виходу на посадку можуть використовувати як спеціально відведені для них, так і загальні з іншими DCS термінальні комплекси. В останньому випадку застосовується технологія типу CUTE (Common Use Terminal Equipment).
Адміністрування системи (керування постійними і оперативними даними) виконуються через власні термінали Реґіни з використанням графічного інтерфейсу.
У системі реалізовані наступні функції:
автоматичне й ручне складання й ведення плану польотів
формування макетів літаків за допомогою зручного графічного редактора
формування й супровід списків

 
 

Цікаве

Загрузка...