WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Зовнішньоекономічна діяльність ЗАТ “Прикарпаття” - Реферат

Зовнішньоекономічна діяльність ЗАТ “Прикарпаття” - Реферат

сторін.
Копія контракту між ЗАТ "Прикарпаття" та німецькою фірмою "Haymann Kollektionnen GmbH" додається. Підприємство всі ці роки працює з однією фірмою. Починало підприємство зовнішньоекономічну діяльність із експорту власних видів продукції металообробки. В даний час ЗАТ "Прикарпаття" освоїло нові види продукції і експорт в 2003 році досягнув 36 видів продукції металообробки.
Якщо в 1998 році частка експорту в загальному обсязі реалізованої продукції складала п'ятнадцять відсотків, то уже в 2002 році частка експорту становила п'ятдесят три відсотки. В 2002 році було відвантажено продукції на експорт в сумі 768.0 тис. грн.
До договору (контракту) додається специфікація, в якій вказується номенклатура товару і його кількість. Копія специфікації додається.
Після акредитації на митниці і укладення контракту слід визначитися з транспортом, яким буде переміщатися товар.
Експорт може здійснюватися власним автомобілем, для цього автомобіль, який використовується для міжнародних вантажних автоперевезень повинен мати відповідний допуск, який спеціально оформлюється на митниці перевізником.
Якщо угода на перевезення укладена із перевізником, усі питання пов'язані з переміщеннями автомобіля через кордони, перевізник вирішить сам.
За умовами контракту між ЗАТ "Прикарпаття" і німецькою фірмою "Haymann Kollektionnen GmbH" поставка товару проводиться автотранспортом "Покуття" і за його рахунок.
Розрахунки за товар проводяться шляхом попередньої оплати за кожну партію окремо в розмірі 70 відсотків, а після одержання товару німецька фірма сплачує решту 30 відсотків.
Митні витрати на відправлену продукцію відносяться за рахунок "Продавця".
За кожну експортну відправку підприємство в середньому несе митні витрати в розмірі 700 грн., а саме:
- сплата митних платежів Івано-Франківській митниці в середньому 240 грн.
- за декларування - приватній виробничо-комерційній фірмі "Степ" м. Коломия - 360 грн.;
- торгово-промисловій палаті м. Івано-Франківськ за сертифікат походження 97 грн.
При експорті продукції підприємство оформляє такі документи:
-рахунок-фактуру в якій вказується назва товару, його кількість, ціна і вартість як в національній валюті, так і в іноземній.
Експорт товару за умовами контракту здійснюється в Євро;
- міжнародну товаро-транспорту накладну (СМR);
- митну декларацію;
- сертифікат походження товару;
Вантажну митну декларацію (копія додається) заповнює митний брокер. Вона складається у п'яти примірниках. У вантажно митній декларації (МВФ) вказується назва експорту і його місцезнаходження; назва одержувача і його місцезнаходження; опис товару і його кількість; фактура вартість товару; вид транспорту та ін.
Після відправки товару, на протязі п'яти днів Івано-Франківська митниця на зворотній стороні. ВМД повинна поставити гербову печатку і підтвердити, що задекларовані товари вивезені за межі території України в повному обсязі.
Цей запис є підставою податкових органів для експортного відшкодування податку на додану вартість.
Наша держава робить все, щоб запобігти незаконному відтоку закордон валютних цінностей, іншого майна, що належать суб'єктам ЗЕД.
На сьогодні законодавчо-нормативна база з цього питання нараховує чималу кількість документів. Найважливіші з них:
- Закон України "Про порядок розрахунків в іноземній валюті від 23.09.94 р. № 185/94-ВР.
- Постанова НБУ "Про порядок здійснення контролю та одержання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями від 24.03.99 р. № 136.
- Указ Президента України "Про невідкладні заходи з повернення в Україні валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами" від 18.06.94 р. № 319/94.
Валютний контроль здійснюється через податкові органи, а також через уповноважені банки.
Суб'єкти ЗЕД зобов'язані декларувати валютні цінності, доходи та майно, що належить їм і знаходяться за межами України. Валютна декларація (копія додається) надається щоквартально до органів податкової служби (за місцем реєстрації підприємства як платника податків). У декларації вказується сума експортованої продукції за звітний період і сума одержаної виручки; вказується майно, якщо воно знаходиться за межами України; наявність рахунків в банках інших країн; сума неповерненої валютної виручки і ін.
Якщо на протязі 90 календарних днів з дати оформлення ВМД підприємство недоодержало валютну виручку, тобто експортувало продукції на більшу суму, ніж поступило валюти на рахунок в банку, тоді податкові органи за кожний день прострочки нараховувати пеню в розмірі 0,3% від суми недодержавної виручки. ЗАТ "Прикарпаття" в 2001 році німецька фірма недоперерахувала 360 дол. США, і підприємству було нараховано 865 грн. пені податковою інспекцією м. Коломиї.
Пеня нараховувалась до моменту, поки ця сума не поступила на валютний рахунок підприємства.
Іноземна валюта поступає в банк і зараховується на валютний рахунок експортера.
50% валюти підлягає обов'язковій продажі і зараховується на його поточний рахунок.
Другою частиною вимоги підприємство може розпоряджатись на свій суд (на закупівлю обладнання, сировини і матеріалів за межами України, на закордонні відрядження).
По заяві підприємства-експортера (копія додається) банк може продати на між валютній біржі і решту 50% валюти, яка теж зараховується на його поточний рахунок.
ІІІ. ВИСНОВКИ.
Для зміцнення економічної незалежності нашої держави важливе значення має активне (позитивне) сальдо торговельного балансу, тобто перевищення експорту над імпортом.
Так як Україна має запальне від'ємне сальдо торговельного балансу, поліпшення роботи наших підприємств, збільшення обсягів експозиційних операцій може зменшити цей дефіцит.
ЗАТ "Прикарпаття для збільшення обсягів експортованої продукції освоїть в 2003 році нові види продукції металообробки, а саме поливалки овальної місткістю 3 л, конуси зрізані висотою 23 см, 29 см. Частку експортну в загальному обсязі виробництва планується довести до 65%.
Вивчається можливість збуту продукції на ринках Прибалтики та Росії.
В 2003 році укладений договір з Вологодським оптико-механічним та Рязанським механічним заводом (Росія) на виготовлення стрічки кабельної тканої для приладів електричних машин.
Підприємство постійно працює над поліпшенням якості своєї продукції, підвищенням її конкурентноздатності, проводиться штрихове кодування продукції.
З метою вивчення коньюктури світового ринку, підписання контрактів з іноземними фірмами, вивчення конкурентів, проведення рекламної політики на підприємстві необхідно створити відділ маркетингу.
ІV. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА.
1. Закон України "Про підприємництво" від 07.02.91р. № 698-ХІІ.
2. Закон України "Про зовшіньоекономічену діяльність" від 16.04.91 р. № 959-ХІІ.
3. Закону України "Про порядок розрахунків в іноземній валюті" від 23.09.94 р. № 185/94-ВР.
4. Статут закритого акціонерного товариства "Прикарпаття".
5. Всеукраїнська професійна бухгалтерська газета Все про бухгалтерський облік". (№54 від 14.06.2002 р., № 107 від 20.11.2002 р.).

 
 

Цікаве

Загрузка...