WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Поняття і тенденції розвитку тренда. Вимоги до прогнозової моделі - Контрольна робота

Поняття і тенденції розвитку тренда. Вимоги до прогнозової моделі - Контрольна робота

корекцій, коли покупців серед биків виявляється не значна кількість із-за того що більше їх число вже купилося, на ринок з невисокими щоденними об'ємами торгів виходить крупний гравець в особі крупного банку або компанії і, скориставшись деяким затишшям на ринку, намагається розгойдати його, в даному випадку на пониження. Завдяки великому вільному капіталу такий банк може за раз задовольнити всі виставлені заявки з боку биків, і почати тягнути ринок вниз. У такій ситуації до банку можуть приєднається і частина боязких овець з числа биків, що ще на початку дня сподівалися на продовження тренда, а вже до середини дня знемагаючих від болю побачивши пониження котувань. Як правило, в таких ситуаціях спади достатньо стрімкі із за сум'яття , що складається на ринку, але вони не тривалі. Саме в таких невпевнених ситуаціях банк одержує прибуток від короткого виходу на ринок. Котування, миттєво опустившись, відіграють свої позиції не так стрімко, дозволяючи банку закрити свої короткі позиції з прибутком.
У середині другої хвилі до операцій на підвищення приступають вівци- гравці, що слідують за чутками і гуру. Тепер уже ця численна група гравців починає підштовхувати ціну вгору, конкуруючи один з одним. Дуже часто за вівцями ховаються рядові інвестори, що прочитали в діловому тижневику про привабливі позиції активу, що підріс. Крім періодики рішення про купівлю у цих інвесторів можуть скластися завдяки радам і чуткам таких же біржовиків, як і вони самі, як це вже було описано вище. Частина професійних биків, що купилися на самому початку тренда, до цього часу вже закриває свої позиції, продаючи активи, інша ж частина професійних гравців чекає, коли сили у овець вичерпаються, і почнеться деяке затишшя. Саме у цей момент вони закривають свої позиції, разом з ними потихеньку закривають свої позиції крупні інвестиційні компанії і банки. Швидке закриття могло б викликати паніку з різким обвалом котувань. Цей час характеризується низьким об'ємом операцій, ціна ж ще за інерцією трохи росте або коливається, показуючи заміну нових капіталів свиней і овець, що приходять на ринок, на капітали професіоналів, що йдуть з ринку.
Після того, як, охочих купувати, з числа овець і свиней, за завищеними цінами більше не виявляється або залишається незначна кількість, починається різке падіння цін, викликане конкуренцією професійних інвесторів, що не встигли до кінця закрити свої позиції. Об'єм в цьому сум'ятті починає рости, ціни падати в наявності початок тенденції до пониження. У цей момент на ринку з'являються професійні учасники з числа ведмедів, що визначили ослаблення ведмедів і розворот ринкового тренда.Бажання швидше закритися приводить до ще більшого падіння котувань. В результаті обвалу, вівці і свині що зовсім недавно купилися, виходячи з ринку, виявляються такими, що наполовину або повністю (у разі маржінальних рахунків) втратили свій початковий капітал.
Зі всього вищевикладеного можна зробити висновок про те, що кожна ціна це миттєва угода про цінність ринку, досягнута всіма учасниками ринку, під якими варто розуміти і тих, хто дотримуючись певного плану входить на ринок і тих, хто через свою слабкість приєднується до натовпу, що слідує прогнозам гуру. Кожний з учасників ринку висловлює свою думку, віддаючи наказ про купівлю або продажу, або, відмовившись здійснювати операцію в даний момент.
Кожен штрих на графіку відображає результати сутички між биками і ведмедями. Коли бики настроєні особливо войовничо, вони купують активніше, штовхаючи ринок вгору. Коли більш рішуче налаштовані ведмеді, вони активніше продають, штовхаючи ринок вниз. Кожна ціна відображає дії або їх відсутність у всіх біржовиків. Аналіз графіків це аналіз поведінки біржовиків. Технічні індикатори допомагають зробити його об'єктивнішим.
2. Вимоги до прогнозової моделі
Розповсюдженою методикою опису тих чи інших соціально-економічних процесів і явищ служить моделювання. Моделювання вважається досить ефективним засобом прогнозування можливого явища, нових чи майбутніх технічних засобів, конкретних рішень. Вперше для цілей прогнозування побудова операційних моделей бути розпочата в економіці.
Модель конструюється суб'єктом дослідження так, щоб операції відображали характеристики об'єкта (взаємозв'язки, структурні і функціональні параметри і т.п.), істотні для мети дослідження. Тому питання про якість такого відображення - адекватності моделі об'єкту - правомірно вирішувати лише щодо визначеної мети.
Конструювання моделі на основі попереднього вивчення об'єкта і виділення його істотних характеристик, експериментальний і теоретичний аналіз моделі, зіставлення результатів з даними об'єкта, коректування моделі - усе це складає зміст методу моделювання.
Метод моделювання, розробка якого стосовно до прогнозування науково-технічного прогресу зустрічає серйозні труднощі, потребує особливої уваги. Труднощі застосування методу моделювання в прогнозуванні науково-технічного прогресу викликається складністю структури технічного розвитку і тому змушує користатися не єдиною моделлю, а системою методів і моделей, що характеризується визначеною ієрархією і послідовністю.
Під системою моделей прогнозування науково-технічного прогресу варто розуміти сукупність методик і моделей, яка дозволяє дати погоджений і несуперечливий прогноз науково-технічного розвитку галузі, що ґрунтується на вивченні техніко-економічних тенденцій і закономірностей, які складаються в поточному і майбутніх періодах, на заданих цільових настановах, на наявних ресурсах, виявлених потребах народного господарства і їхньому динаміку.
Така система припускає визначену черговість використання моделей для цілей складання комплексного прогнозу.
Розробка системи моделей прогнозування проходить три етапи.
На першому етапі розробки локальних методик прогнозування проробляються окремі моделі і підсистеми моделей прогнозування. Розроблені моделі повинні бути взаємно ув'язані і складати єдину систему для цілей прогнозування, що забезпечує взаємодію окремих моделей відповідно до визначених вимог. Такі вимоги будуть зафіксовані в програмі досліджень по проблемі в цілому.
На другому етапі розробки локальних методик прогнозування науково-технічного прогресу створюється система взаємодіючих моделей прогнозування, уточнюються й узгоджуються підсистеми моделей, перевіряється їхня взаємодія, визначається послідовність використання окремих моделей, а також прийомів оцінки і методів перевірки одержуваних комплексних прогнозів. На цьому етапі також повинні бути складені відповідні програми для рішення задач на електронних обчислювальних машинах.
Третій етап створення системи моделей прогнозування в основному зв'язаний з уточненнямі розвитком окремих локальних систем і методів у ході практичного їхнього використання для цілей комплексного прогнозування науково-технічного прогресу.
При складанні детальних програм досліджень для першого і другого етапів необхідно враховувати, що задачі методики і коло проблем і показників, розроблювальних при прогнозуванні, істотно залежать від термінів прогнозів. Зі збільшенням тривалості прогнозованого періоду відбувається укрупнення показників, зменшується кількість наявної і доступної інформації усіх видів;

 
 

Цікаве

Загрузка...