WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Поняття і тенденції розвитку тренда. Вимоги до прогнозової моделі - Контрольна робота

Поняття і тенденції розвитку тренда. Вимоги до прогнозової моделі - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни
"Прогнозування соціально-економічних процесів"
на тему:
Поняття і тенденції розвитку тренда. Вимоги до прогнозової моделі
1. Поняття і тенденції розвитку тренда
Буквально англійське слово "The Trend" означає "тенденція". Стосовно графіків цін поняття тренда сформулював Ч.Доу.
Тренд - тенденція., стійкий довгостроковий рух ціни (курсу) на ринку в певному напрямку
Якщо при русі ціни утворюються нові максимуми, кожен новий вище за попередній, і нові мінімуми, кожен новий теж вище за попередній, то ми спостерігаємо висхідну тенденцію (up-trend, "бичачий" тренд). Якщо нові мінімуми нижчі за попередні, і нові максимуми нижче за попередні, це - низхідний (down-trend, "ведмедячий" тренд). Якщо не виконуються попередні умови, то тренд "бічний" (flat) (див. мал.1, 2).
Малюнок 1.
Тренд існує, поки немає ознак його закінчення. По Доу: поки тренд не "пошкоджений". "Пошкодження" висхідному тренду наносять новий мінімум і новий максимум, кожен нижчий за попередні (див. мал.1). Нові мінімум і максимум, кожен вище за попередні, "ушкоджують" down-тренд.
Малюнок 2.
Ч.Доу виділяв "першорядний" - найважливіший, довгостроковий тренд, "другорядний" - середньостроковий, "третєрядний" - короткостроковий тренди, порівнюючи їх з морськими хвилями. Довгостроковий тренд задає основний, домінуючий рух цін. Середньостроковий тренд є корекцією довгострокового. Короткострокові тренди є коливаннями середньострокової тенденції. Продовжуючи цю логіку, можна визначити четверто-, пято-, і т.д., -рядні тренди.
І саме існування трендів, і їх розвиток обумовлюється психологією учасників торгів. Перша фаза (по Доу, "accumulation" (накопичення), починається, коли деякі найбільш інформовані, далекоглядні інвестори усвідомлюють, наприклад, перепроданность товару і починають купувати. Ціна починає рости. Ці боязкі рухи уловлюють деякі технічні аналітики, які теж реалізують свої спостереження покупками. Рух ціни стає помітним. Дії перших покупців бачать інші, поки що нейтральні учасники, які, врешті-решт, теж купують "за компанію" або "як всі". Упевнене зростання ціни дає сигнали новим, обережнішим трейдерам, які наважуються на покупки. Нарешті, реагують пенсійні і страхові фонди, переконавшись в розвитку тренда. Зростання цін привертає увагу широкої публіки, обговорюється в засобах масової інформації. Ажіотаж наростає, і врешті-решт, піддавшись масовому психозу, купують навіть ті, хто і не збирався інвестувати. В цей час ті інформовані інвестори, які "накопичували", коли ніхто не хотів купувати, починають "расповсюджувати" (distribute), тобто продавати, коли всі, навпаки, прагнуть купити. Зростання цін припиняється, і процес розвивається в протилежному напрямі. Тренд завершився.
Якщо з'єднати мінімуми на висхідному тренді прямою лінією, така лінія характеризуватиме а) наявність тренда (лінія нахилена до горизонталі), б) швидкість росту (кут нахилу до горизонталі), в) тривалість тренда (кількість мінімумів, лежачих на лінії), тобто, в кінцевому рахунку, ступінь важливості тренда. Резонно таку лінію назвати "лінією up-тренда". Відповідно, лінія, що сполучає максимуми на низхідному тренді, називається лінією down-тренда.
Малюнок 3.
Іноді з'єднати всі мінімуми або максимуми тренда однією лінією не виходить. У такому разі лінією тренда можна вважати ту, яка, сполучаючи деякі екстремуми, при цьому зберігає основну умову тренда - кожен новий мінімум (максимум) вище (нижче) за попередні (див. мал.3).
Лінія тренда проведена правильно, якщо її прорив одночасно наносить "пошкодження" всьому тренду, як на мал.3.
Життєвий цикл тренда.
Кожен біржовик прагне успішно вкласти підконтрольні йому фінансові ресурси. Не важливо як він віддає накази: чи покладаючись на власні міркування або під впливом гуру він прагне до однієї мети максимізувати дохід від своїх позицій. І коли перед ним відкривається можливість отримання доходу, він прагне всіма силами її здійснити, вкладаючи все або частину підконтрольних йому фінансових ресурсів.
Навіть якщо міркування біржовиків щодо прийдешньої динаміки ринку підтвердилися, і рішення про висновок операції були ухвалені кожним самостійно і зважено, дуже небагато з них залишаються холоднокровними і зберігають емоційний спокій. При різкому бичачому тренді бики, що не вклалися повністю, дуже сильно переживатимуть при кожному підвищенні ціни, в той же час нерви у ведмедів будуть напружені до межі, вони знемагатимуть від болю. Кожний з біржовиків старатиметься надолужити втрачене, і їх емоційний стан підштовхуватиме до здійснення таких дій, а об'єм операцій характеризуватиме ступінь фінансової і емоційної залученості біржовиків в гру.
На самому початку нового тренда об'єм різко зростає. Наприклад, при початку нового бичачого тренда це відбувається через те, що ведмеді, що вже досить довго тримали ринок, вичерпали свої сили. Вони прагнуть закрити свої прибуткові позиції і, конкуруючи між собою, підвищують ціну цінного паперу. Прокинувшись, професіонали серед биків, усвідомлюючи початок нового тренда, починають купувати. На даному етапі на ринок виходять трейдери найбільш ризикованих інвестиційних компаній з числа середніх і дрібних. Вони ще не можуть констатувати повний перелом в динаміці ринку, але професійне чуття підказує їм, що сили у ведмедів вичерпалися. До таких інвесторів також належать і дуже мала частина досвідчених рядових інвесторів, чий довгий досвід також примусив їх ухвалити рішення про покупку. Так народжується новий тренд, для якого характерні одночасне підвищення ціни і об'єму.
Через деякий час наступає корекція бичачого тренда ведмеді думають, що попередній підйом цін був всього лише корекцією їх ведмедячого тренда і намагаються опустити ціну нижче, проте вони вже не в змозі довести ринок нижче, останнього мінімуму. Корекція бичачого тренда виявилась стрімкішою і склала всього від однієї до двох третин від першої хвилі бичачого тренда. Такому ходу подій сприяли і самі ведмеді, що передчувають кінець і що закривають свої ще прибуткові позиції.
Далі від надто тривалої сплячки "прокидаються" найбільш оптимістичні ведмеді, що сподівалися ще недавно на продовження ведмедячого тренда. Ця група тих, що грали на пониження виявляється кількісно більшою за тих професійних ведмедів, які першими купили для закриття своїх позиції. Друга група ведмедів виявляється агресивнішою і штовхає ціну активів ще вище і швидше, в надії одержати ще якийсь прибуток. До цього моменту вже все більше биків починає брати участь в розвитку тренда. Ймовірно, якраз у цей момент починають купувати крупні інвестиційні компанії і інвестиційні банки, вони не женуться за позамежною прибутковістю з невиправданим ризиком, а вкладаються лише після отримання певних гарантованих сигналів продовження тренда. Завдяки їх діям об'єм операцій зберігає високі показники при одночасному збільшенні ціни.
Вже через деякий час, у рядах ведмедів залишаються тількисвині (свині - це жадібні гравці, що втрачають від жадності всяку обережність і, як правило відкривають непомірно велику кількість позицій) і вівці, і їх остання спроба розвернути тренд виявляється дуже слабкою в порівнянні з попередньою корекцією. Під час таких

 
 

Цікаве

Загрузка...