WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Державне управління бюджетним процесом - Реферат

Державне управління бюджетним процесом - Реферат

обсягами повноважень, які делегуються органам виконавчої влади - міністерствам та бюджетному відомству. При цьому цікавою є практика США, коли перевага надається не делегованим повноваженням, а підтвердженим документально зобов'язанням. Спільне єдине - контроль повинен бути централізованим тому, що контролюються централізовані фінансові ресурси. Тому широко запроваджуються комп'ютерні системи і широкі повноваження надаються представниками бюджетного відомства або рахункової палати або державної скарбниці. Причому відповідні посадові особи можуть у будь-який момент здійснювати перевірку видатків міністерств.
Про необхідність розробки та впровадження комп'ютерних систем контролю за бюджетними видатками свідчить практика прийняття бюджету на 1999 рік в Україні, коли базові дані урядового проекту бюджету та проекту бюджетного комітету парламенту дещо відрізнялись. Звідси - необхідним було прийняття "компромісних" базових цифр, не кажучи вже про цілком зрозумілий пошук компромісного варіанту бюджету.
Основним джерелом наповнення державного бюджету є податки. Контроль за податковими надходженнями в Україні здійснюють Державна податкова адміністрація, Контрольно-ревізійне управління, Державне казначейство України, Митна служба. Кожен з органів діє у межах власної компетенції. Однак, основне місце займає Державна податкова адміністрація, завданнями якої є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі); внесення у встановленому порядку пропозицій щодо вдосконалення податкового законодавства (ст.2 Закону України "Про державну податкову службу") [53].
Чинним законодавством обумовлене функціювання трирівневої структура податкової адміністрації. Перший (низовий) рівень складають державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби). Крім того, залежно від кількості платників податків та інших місцевих умов Державна податкова адміністрація України може утворювати міжрайонні (на два і більше районів), об'єднані (на місто і район) державні податкові інспекції та у їх складі відповідні підрозділи податкової міліції. До другого (проміжного) рівня належать державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. До третього (вищого) рівня, належить Державна податкова адміністрація України.
У складі органів державної податкової служби знаходяться відповідні спеціальні підрозділи по боротьбі з податковими правопорушеннями (податкова міліція).
В органах другого та третього рівнів (у Державній податковій адміністрації України та державних податкових адміністраціях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі) утворюються колегії. Чисельність і склад колегії Державної податкової адміністрації України затверджується Кабінетом Міністрів України, а колегій державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - Державною податковою адміністрацією України. Колегії є дорадчими органами і розглядають найважливіші напрями діяльності відповідних державних податкових адміністрацій.
Структура Державної податкової адміністрації України затверджується Кабінетом Міністрів України.
Органи державної податкової служби України координують свою діяльність з фінансовими органами, органами Державного казначейства України, органами служби безпеки, внутрішніх справ, прокуратури, статистики, державними митною та контрольно-ревізійною службами, іншими контролюючими органами, установами банків, а також з податковими службами інших держав.
Кадрове призначення керівників державної податкової служби здійснюється аналогічно призначенню керівників центральних органів виконавчої влади. Адже згідно Указу Президента України "Про утворення Державної податкової адмiнiстрацiї України та мiсцевих державних податкових адмiнiстрацiй" [54]. Державна податкова адмiнiстрацiя України є центральним органом виконавчої влади, яку очолює Голова, який за посадою є мiнiстром. У чинному Законі України "Про державну податкову службу" Голову Державної податкової адміністрації України, який очолює Державну податкову службу України, призначає на посаду та звільняє з посади Президент України за поданням Прем'єр-міністра України. Заступники Голови Державної податкової адміністрації України призначаються на посаду і звільняються з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Голови Державної податкової адміністрації України. Кількість заступників Голови Державної податкової адміністрації України визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до засад Концепції адміністративної реформи провадяться певні зміни в органах виконавчої влади. Згідно Указу Президента України "Про зміни в системі центральних органів виконавчої влади України" [55] виділено чотири групи центральних органів виконавчої влади: 1)органи, керівники яких входять до складу Кабінету Міністрів України, 2)Державні комітети України, 3)інші центральні органи виконавчої влади, 4)центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через інші центральні органи виконавчої влади. Державна податкова адміністрація України має статусцентрального органу виконавчої влади, який не входить до складу Кабінету Міністрів України.
У Ст. 13 Закону України "Про державну податкову службу" встановлено відповідальність посадових осіб органів державної податкової служби за невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків. Вони притягаються до дисциплінарної, адміністративної, кримінальної та матеріальної відповідальності згідно з чинним законодавством. Однак, у наступній частині ст. 13 наведено, що збитки, завдані неправомірними діями посадових осіб органів державної податкової служби, підлягають відшкодуванню за рахунок коштів державного бюджету, що майже унеможливлює застосування матеріальної відповідальності посадових осіб державної податкової служби.
Податкова міліція входить до структури податкової адміністрації (ст.1, розділ V Закону України "Про державну податкову службу") [53] і складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби. Вона здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.
До складу податкової міліції належать: Головне управління податкової міліції, Слідче управління податкової міліції, Управління по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби Державної податкової адміністрації України; управління податкової міліції, слідчі відділи податкової міліції, відділи по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби відповідних державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі; відділи податкової міліції, слідчі відділення (групи) податкової міліції відповідних державних податкових інспекцій в районах, містах, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій.
Податкову міліцію очолює начальник податкової міліції - Перший заступник Голови Державної податкової адміністрації України. Податкову міліцію в державних податкових адміністраціях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі очолюють начальники управлінь податкової міліції - перші заступники голів відповідних державних податкових адміністрацій. Особи начальницького складу податкової міліції

 
 

Цікаве

Загрузка...