WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Облік робочого часу працівника - Курсова робота

Облік робочого часу працівника - Курсова робота

т.ч. пром.вироб. персон. чол. 171
9.Фонд оплати праці тис.грн. 1796,8
в т.ч. пром.вироб. персон. тис.грн. 1514,28
10.Середньомісячна з/плата грн. 686,86
11.Продуктивність праці грн./чол. 74263
12.Собівартість
всієї продукції тис.грн. 8854
1дал. спирту грн. 7,85
1т. сухих дріжжів грн. 440,98
1т. СО2 грн. 54,33
13.Оптова ціна грн./дал 13,80
14.Балансовий прибуток тис.грн. 5411
15.Рентабельність
спирт етиловий % 75,2
дріжжі % 22,2
СО2 % 30,2
Фінансовий стан підприємства нормальний.
До підприємства на протязі останніх десяти років не пред'являлись арбітражні позови, штрафи не оплачувались.
Підприємство працює стабільно, своєчасно перераховує кошти до місцевого та обласного бюджетів. Постійно приймає участь у благодійних акціях району, надає допомогу громадським організаціям.
Розділ 2.ОПИС ВИРОБНИЧОГО ПРОЦЕСУ
В даній курсовій роботі досліджується виробничий процес пакування дріжжів в короби в дріжжебродильному цеху Триліського спиртового заводу. Цей процес складається з машинно-ручних операцій, які вважаються технологічними (основними). Завдання працівника упаковувати дріжжі, що надходять з фасувального апарату до дерев яних коробів. Місткість такої тари дванадцять пачок. Вага однієї пачки розфасованих дріжжів складає 1 кілограм.
Від фасувального апарату за допомогою транспортеру пересуваються запаковані пачки дріжжів. Працівник повинен піднести до свого робочого місця ящик, заповнити його дріжжами і поставити на транспортер, який веде на склад. Цей транспортер знаходиться в декількох кроках від нього і вимагає додаткових рухів.
Операцію формування виконують в зміні чотири працівника, які розташовані поруч.
Так як підприємство вцілому, та дріжжебродильний цех, зокрема, працюють цілодобово, то відповідно і пакування виконується всю добу. Тому на заводі використовується трьохзмінний режим роботи. Це потрібно враховувати при визначені заробітної плати, оскільки за роботу в вечірні та нічні часи нараховуються різні доплати.
Приблизна схема робочого місця показана на рис.1.
Ми маємо допоміжну операцію, яка не вносить змін в об єкт обробки, але застосовується для забезпечення нормальної ходи виробничого процесу. Ця операція також є переміщуючою, так як предмет праці (дріжжі) змінюють своє місце. З точки зору типу виробництва, це масовий тип виробництва. Виробничий процес безперервної дії.
Праця проходить при температурі 12-16 оС, освітлення денне (люмінісцентне), згідно нормам.
Розділ 3. ТЕОРІЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ФОТОГРАФІЇ РОБОЧОГО
ДНЯ,
ХРОНОМЕТРАЖ І БСМ.
Індивідуальна фотографія робочого дня.
Найбільш розповсюдженим видом фотографії робочого дня є індивідуальна.
Індивідуальною фотографією робочого дня називається спостереження усіх витрат робочого часу протягом періоду спостереження та заміри часу по ним.
В залежності від кількості об'ктів спостереження і техніки виконання розрізняють індивідуальну, групову, бригадну, маршрутну, самофотографію робочого дня та фотографію виробничого прцесу.
Перед проведенням фотографії робочого дня необхідно ознайомитися з техніко-організаційними умовами робочого місця, тобто з послідовністю роботи виконавця, постачання робочого місця сировиною, матеріалами і т.п. ; встановити в яких одиницях виміру і яким шляхом проводиться облік випущеної продукції; розповісти робітникові цілі та задачі проведення фотографії.
Спостереження записують в спеціальну картку, яка складається з титульної частини, листа спостережень, результатів спостережень та висновків.
Титульну частину карти заповнюють до початку спостереження. В ній знаходяться дані, які характеризують сировину або напівфабрикати, роботу та навколишні умови, дані про робітника, обладнання та пристрої.
В листі спостережень карти фотографії робочого дня записують всі витрати часу.
Витрати часу фіксують в годинах та хвилинах з точністю до 1/2 хвилини.
Для замірів часу використовують годинник з секундною стрілкою. Після запису часу початку спостереження слідкують за змінами на робочому місці, причомув момент зміни роблять запис в графі "Найменування явищ", а при закінченні зміни записують час в графу " Плинний час".
По закінченню спостереження вираховують тривалість кожного запису ( операції) шляхом віднімання поточного часу наступного заміру від попереднього часу заміру. Отримана різниця відображає тривалість поточного запису.
Далі проводять обробку одержаних даних, аналіз результатів спостереження і проектування раціонального режиму робочого дня. В ньому показують фактичні втрати робочого часу і причини цих втрат.
Хронометраж.
Хронометраж - це вивчення структури операції за її складовими елементами та визначення розмір витрат часу на них.
За допомогою хронометражу вивчається тільки час основної роботи, який повторюється з кожною одиницею продукції.
Основні задачі хронометражу:
встановлення нормальної тривалості витрат оперативного часу
( для технічних норм);
розробка нових та перевірка діючих нормативів часу на ручні та машинно-ручні прийоми та комплекси прийомів оперативного часу;
вивчення прийомів роботи передових працівників з цілью розповсюдження та узагальнення цього досвіду;
встановлення раціонального складу операції.
Етапи проведення хронометражу:
підготовка до хронометрування ;
спостереження і заміри тривалості окремих елементів операції;
обробка матеріалів спостережень по кожному прийому ;
аналіз одержаних даних ;
висновки.
Підготовка до спостереження складається в детальному вивченні операцій запису даних про неї ( сировина, матеріали, інструмент, обладнання та пристрої) та про робітника ( прізвище, професія, стаж,розряд). Підготовка до спостереження закінчується роз'сненням робітнику цілей та задач хронометражу.
При проведенні хронометражу важливо правильно підібрати час для його проведення. Не рекомендується проводити хронометраж на початку або в кінці зміни. Краще всього прволити спостереження в період так званого темпа роботи, який встановився, приблизно 1,5-2 год після початку зміни.
Хронометраж проводять при допомозі секундомірів
( однострілкових або двухстрілкових)
Час при хронометражу вимірюють двума способами по плинному часі ( неперервний спосіб) та окремими відліками ( збиральний спосіб).
В даній курсовій роботі застосовуємо заміри по плинному часу, при цьому реєструються витрати часу на всі елементи операції.
Плинний час записують по вертикалі зверху вниз по закінченні виконання всіх прийомів операції виконують повторний запис, починаючи з першого прийому.
Слідуючий етап хронометражу - обробка та аналіз отриманих

 
 

Цікаве

Загрузка...