WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Аналіз конкуренції на ринку туризму в Україні - Курсова робота

Аналіз конкуренції на ринку туризму в Україні - Курсова робота

продукту. При цьому частка туризму - 30% світової торгівлі у сфері послуг, що за прибутковістю на другому місці після видобутку та переробки нафти.
Однак для того, щоб туристична галузь в Україні стала настільки ж дохідною, необхідна низка умов. Перша і найважливіша - у нас є багатюща природа, безліч визначних пам'яток світового значення, є де поєднати відпочинок із лікуванням. Друга умова - наявність добре підготовлених, стабільних, упевнених у собі кадрів.
Сьогодні в Україні у сфері туризму працює понад чотири тисячі ліцензованих туристичних підприємств. І ось уже втретє відзначає серед них найкращих, тим самим надихаючи на здорову конкуренцію, заснована Туристичною асоціацією України щорічна всеукраїнська туристична професійна програма "Кришталевий лелека".
Підбивши підсумки, асоціація та співорганізатори - Всеукраїнський благодійний фонд сприяння розвитку фізкультури, спорту і туризму, компанія "Автоекспо" за сприяння Державної туристичної адміністрації України з участю "Укрсоюзтуру" - зібрали переможців і лауреатів програми "Кришталевий лелека-2001" в залі "Еліта" готельного комплексу "Русь".
Нагороди вручалися в таких номінаціях: за реалізацію державної політики в галузі туризму- Міністерству курортів і туризму Автономної Республіки Крим, найкращий туроператор закордонного туризму (Європейський туристичний ринок) - ПП "Міжнародне агентство з культурних обмінів і туризму "Україна-Русь", найкращий туроператор закордонного туризму (американський туристичний ринок) - ТОВ "Тріада тревел бюро", найкращий туроператор оздоровчо-лікувального туризму - колективному підприємству "Кандагар", за досягнення в розвитку туризму в Автономній Республіці Крим - ПП "Чорномор-Тур", за досягнення в розвитку туризму в Карпатському регіоні - спільному українсько-канадському підприємству "МІСТ-ТУР", за досягнення в розвитку туризму в Азово-Чорноморському регіоні - туристичній агенції "Муніципал-Одеса", за досягнення в розвитку туризму у Волинсько-Подільському регіоні - ЗАТ "Вінницятурист", найкращий організатор дитячого і молодіжного туризму - Донецькому інституту турбізнесу, найкращий туристсько-екскурсійний маршрут по Україні - ТОВ "Супутник" (екскурсії "Замки і фортеці України", "Козацькими шляхами", "По святих місцях України"), найкраща екскурсія ("Пам'ятки садово-паркового мистецтва Чернігівщини: Тростянець і Качанівка") - колективу авторів Інституту туризму ФПУ, най-кращий туроператор закордонного туризму (країни Європи) - ЗАТ "Універсальне агентство з продажів авіаперевезень", найкращий туроператор закордонного туризму (Азіатсько-
Тихоокеанський регіон) - українсько-єгипетській компанії "Синдбад international", найкращий туристичний готель - готелю "Турист", най-кращий туристичний комплекс - ВАТ "Туристична фірма "Львів-Супутник", найгостинніший туристичний ресторан - ресторану туристично-готельного комплексу "Дністер", найкращий туристичний перевізник - ВАТ "Українське Дунайське пароплавство", найнадійніший страховий партнер туризму - ЗАТ "Страхова компанія "Остра-Київ", за забезпечення захисту і безпеки туристів - Верховинському контрольно-рятувальному загону, за пропаганду туризму в засобах масової інформації - ПП "Телекомпанія "Крила", найкраще туристичне видання - ТОВ "Видавництво "Балтія Друк", за особистий внесок у розвиток туризму - президенту ЗАТ "Гамалія" І.Голубасі (за розвиток міжнародних туристичних зв'язків), директору готелю "Дніпро" Л.Лугановій (за розвиток готельно-ресторанного бізнесу), директору Міжнародного центру дитячо-юнацького туризму М.Лейбельман (за розвиток дитячого і молодіжного туризму).
Крім того, спеціальних нагород удостоєно колишнього заступника глави Івано-Франківської облдержадмі-ністрації М.Шкрібляка, президента американської туристичної фірми "Скоуп тревел інк" пані Марійку Гельбіг, ТОВ "Туристичне агентство "Либідь-Київ", ТОВ "Редакція журналу "Міжнародний туризм", ВАТ "Готельний комплекс "Русь", ТОВ "Смайл тревел", ЗАТ "Укрпромінвест", компанію "Автоекспо", редакційну раду книги "Німці і німецька культура в Україні" і благодійний фонд "Лелека".
2.3 Аналіз діяльності АО"САМ"
Завдяки зниженню цін на 25-30% турфірма "САМ" вдвічі збільшила число клієнтів та стала безперечним лідером ринку виїзного туризму
За десять років турфірма "САМ", персонал якої за цей час зріс майже в сто разів (від 3 до 250 співробітників) і яка змінила скромну кімнатку на 15 власних офісів. Ювілей "САМу" було ознаменовано рекордом - 256 проданих путівок за день. У секторі виїзного туризму "САМ" (6-8% ринку) впевнено тримається у лідерах серед близько 350 вітчизняних турфірм, а з в'їзного туризму перебуває у першій п`ятірці і є третьою на ринку продажу авіаквитків. Головна причина успіху - вчасна переорієнтація на внутрішній туризм та на клієнтів зі скромнішими статками.
Кількість клієнтів за рік подвоїлася
Щойно виткнувшись на ринок, одна з перших приватних турфірм "САМ" створила відчутну конкуренцію "Супутнику" та відбрунькованим від нього компаніям, які на той час завдяки налагодженим ще радянським зв'язкам панували на ринку. Як і в більшості вітчизняних турфірм, у "САМі" зробили ставку на туризм виїзний і не прогадали - це дозволило набути необхідного досвіду та налагодити зв'язки у світовому турбізнесі.
Відомо ж бо: на гуртових закупівлях авіаквитків та готельних місць туроператор отримує відчутну знижку, яка і є його основним заробітком. Однак заможних не так уже й багато, а потужніша фірма має більше можливостей щодо зниження цін. Аби залучити "скромніших" туристів, цінову політику компанії було переглянуто, і ціни за основними напрямками вдалося зменшити на 25-30%. "Завдяки перегляду тарифної політики 2000 року за незмінної якості ми надали послуги близько 47 тисячам туристів, що вдвічі більше, ніж минулого, - каже генеральний директор компанії "САМ" Сергій Дудка. - За деякими основними напрямками цей показник збільшився у 2-4 рази".
План 2001 року (77 тис. клієнтів) наразі виконується, а надалі планується щороку подвоювати кількість клієнтів та через 2 роки зайняти 25-30% українського ринку турпослуг. Цього року сталася ще одна несподіванка: переорієнтування туристичних потоків з-закордону на внутрішній туризм. "Якщо минулого року першість за кількістю проданих турів належала Іспанії, то нині досить несподівано для нас з великим відривом почали лідирувати українські курорти, насамперед Крим", - каже директор з продажів "САМу" Валентина Дудка. На початку 2001 року "САМ" придбав контрольний пакет акцій готельного комплексу "Ялта-Інтурист".
Розділ 3. Проблеми та шляхи пожвавлення сучасного національного ринку туризма
3.1 Проблеми національного ринку туризма
Проблеми, які існують на сьогодні в галузі туризму України, є наріжним каменем всієї роботи,

 
 

Цікаве

Загрузка...