WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Вступ до фаху - економіст - Реферат

Вступ до фаху - економіст - Реферат


З В І Т
навчальної практики
"Вступ до фаху"
План
Вступ
1. Чим обумовлено Ваш вибір спеціальності.
2. Які якості по-Вашому повинен мати сучасний економіст.
3. Яким галузям, що Ви вивчаєте в коледжі, Ви віддаєте перевагу для свого формування як спеціаліста та інтелігента.
4. Де Ви маєте намір працювати після закінчення коледжу?
5. Що Ви знаєте про свою майбутню спеціальність?
Висновок
Використана література
Вступ
Важко відшукати молоду людину, яка б не розмірковувала про своє майбутнє. Закінчуючи школу, я також стояла перед вибором: "Що далі? Який професійний шлях обрати?" Професія економіста - ось мій вибір. Чому я обрала цю професію, що знаю про неї, ким хочу стати і де працювати? На ці запитання спробую дати відповіді в даному звіті. Гадаю, що цей звіт не тільки дасть змогу висловити свої мрії та знання, але допоможе мені самій ще краще зрозуміти особливість та важливість власного вибору.
1. Чим обумовлено Ваш вибір спеціальності?
Мій вибір економічної спеціальності був обумовлений кількома причинами.
По-перше, я сама, ще навчаючись в школі, цікавилася соціально-економічною географією, основами економічних знань. Мені було цікаво знайомитися з особливостями формування економіки тих чи інших країн, вивчати, від чого залежить економічний стан тієї чи іншої галузі тощо.
По-друге, наша країна переживає період економічного становлення, а професійні економісти є зараз потрібними і для державних підприємств, і для приватних підприємств. Становлення української економіки потребує цілого комплексу заходів в яких важливе місце має належати економістам різного рівня та різної спеціалізації. Єдине, що має об'єднувати цих економістів - це високий професіоналізм та бажання покращувати ту економічну ланку, в якій вони працюють. Мені б також хотілося прийняти участь в укріпленні та розвитку української економіки.
2. Які якості по-Вашому повинен мати сучасний економіст.
Сучасний економіст, на мою думку, має володіти різноманітними якостями, які б дозволяли йому гідно справлятися зі своїми професійними обов'язками.
В першу чергу сучасний економіст має володіти різноманітними знаннями про економіку, її закони та принципи, особливості формування попиту та пропозицій на ринку, іншими словами - володіти знаннями з різних економічних дисциплін, без яких не можна вирішувати ті чи інші економічні задачі.
Також сучасний економіст має бути не тільки професіоналом у своїй справі, але й володіти загальною культурою і знаннями з інших людських областей діяльності: історії, літератури, філософії, психології і т.д. Сучасна економіка - це складне і багатогранне явище, тому економіст має бути різноманітно освіченим, щоб орієнтуватися не тільки в економічній статистиці, але й суміжних до економіки напрямках. Зрештою, сучасний економіст має бути не тільки професіоналом у своїй галузі, але й бути інтелігентом, патріотом своєї країни, психологом людського життя тощо.
Окрім спеціальних та загальноосвітніх знань, добре, коли сучасний економіст вільно користується комп'ютером, вміє організовувати своє робоче місце та час, вести ділові переговори, відстоювати свою точку зору. Без цих вмінь та навичок важко досягнути високого професійного рівня.
3. Яким галузям, що Ви вивчаєте в коледжі, Ви віддаєте перевагу для свого формування як спеціаліста та інтелігента.
В коледжі, здобуваючи спеціальність економіста, ми вивчаємо різноманітні предмети. Більшість з них, на мою думку, є вкрай потрібними для того, щоб ми стали справжніми спеціалістами. Однак деякі предмети мені більше подобаються, оскільки дуже тісно зв'язані з майбутньою професією.
Найбільш цікавими і важливими для свого формування як спеціаліста я віднесла б такі навчальні предмети, як історія економічних вчень, бо саме вона показує яким чином формувалася і вдосконалювалася економічна думка в різних країнах в різні часи. Без знань головних економічних течій навіть важко уявити собі справжнього економіста; маркетинг - це дисципліна, яка показує "психологічну сторону" ринку, особливості його вивчення та можливостей використання цих знань для підвищення економічних показників підприємства, галузі і т.п.
Також потрібним є вивчення вищої математики, без математичних знань важко уявити складні розрахунки, які проводять економісти для розв'язання конкретної економічної ситуації.
Цікавим для загального розвитку є вивчення історії України, політології, філософії. Ці предмети розкривають минуле світу, сучасний стан суспільства.
Багато ще цікавих і потрібних предметів нас чекає попереду, але без базових знань, які ми отримуємо зараз, досить важко буде засвоювати більш складніші дисципліни. Тому нам зараз потрібно докласти якнайбільше зусиль, щоб заповнити можливі пробіли у тому чи іншому предметах, щоб на майбутнє володіти достатніми теоретичними та практичними знаннями у тій чи іншій області.
4. Де Ви маєте намір працювати після закінчення коледжу?
Здобувши освіту економіста, хотілося б знайти таке робоче місце, щоб можна було якнайкраще використати свої набуті знання, реалізуватися як спеціаліст і як людина.
На сьогоднішній день більшість державних підприємств перебувають у складному економічному становищі. Одні - шукають вихід з кризового стану, другі - просто банкрути, треті - шукають іноземних інвесторів чи підтримки держави для подальшого функціонування. Тому, чесно кажучи, працювати на державному підприємстві, трішки страшно. Немає впевненості в завтрашньому дні, у відповідній оцінці твоїх сил і можливостей реалізації економічних перспектив.
Скоріше хотілося б спробувати себе у приватному секторі, на підприємствах, які вже мають міцний фундамент і з перспективою дивляться в майбутнє. Саме на такому підприємстві хотілося б здобути практичні навики для того, щоб з часом можна було претендувати на посади головного економіста, або спробувати свої сили у міжнародних корпораціях, де потрібні досвідчені спеціалісти з великим практичним досвідом.
Але це тільки плани, як буде насправді - покаже час. Зараз я роблю все, щоб стати справжнім фахівцем, який б завжди був потрібним.
5. Що Ви знаєте про свою майбутню спеціальність?
Економіка підприємств є основою економічної системи країни. Економічний стан підприємств суттєво впливає на економічне становище країни в цілому.
Вихід України з тривалої економічної кризи безпосередньо пов'язаний з поліпшенням економічного та фінансового стану суб'єктів господарювання всіх форм власності в усіх сферах діяльності.
За цих умов необхідна сучасна, адекватна ринковій економіці, організація економічної діяльності кожного підприємства. Це потребує підготовки спеціалістів-економістів, що мають глибокі теоретичні і практичні знання, можуть узагальнити наявний досвід країн з розвинутою ринковою економікою, розробити план дій щодо виходу із економічної скрути.
Економіст підприємства володіє знаннями з теорії та практикигосподарювання на рівні підприємства; конкретним формам та методам господарювання, принципам формування й використання виробничого потенціалу; взаємодії всіх видів ресурсів; організації та ефективності господарсько-комерційної діяльності підприємства.
Предметом дослідження економіста підприємства є закономірності функціонування і розвитку підприємства в ринкових

 
 

Цікаве

Загрузка...