WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Вступ до фаху - економіст - Реферат

Вступ до фаху - економіст - Реферат


З В І Т
НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ
"Вступ до фаху"
ПЛАН
ВСТУП
1. ЧИМ ОБУМОВЛЕНО ВАШ ВИБІР СПЕЦІАЛЬНОСТІ?
2. ЯКІ ЯКОСТІ ПО-ВАШОМУ ПОВИНЕН МАТИ СУЧАСНИЙ ЕКОНОМІСТ ?
3. ЯКИМ ГАЛУЗЯМ, ЩО ВИВЧАЮТЬСЯ В КОЛЕДЖІ ВИ ВІДДАЄТЕ ПЕРЕВАГУ ДЛЯ СВОГО ФОРМУВАННЯ ЯК СПЕЦІАЛІСТА ТА ІНТЕЛЕГЕНТА?
4. ДЕ ВИ МАЄТЕ НАМІР ПРАЦЮВАТИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ КОЛЕДЖУ?
5. ЩО ВИ ЗНАЄТЕ ПРО СВОЮ МАЙБУТНЮ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ?
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ВСТУП
Я вірю в те, що прийде час, зміниться економічна ситуація, зміцніє національна валюта, і поїдуть до нас в Україні іноземці, комерсанти з товарами, за ними - зарубіжні підприємці, які сьогодні ще приглядаються до економіки молодої незалежної держави. Вони приведуть за собою інвесторів і привезуть увесь інструментарій світового бізнесу, який потрібен їм для проникнення на наш внутрішній ринок і усунення конкурентів. Щоб цього не було, потрібно вчитися, вчитися тій професії, яку ти обрав, вчитися всьому і завжди, а для цього необхідно не тільки досвідчені викладачі, а й змістовні підручники. Важливо знати, що кожне підприємство або фірма має замкнуту систему обліку та звітності, самостійний баланс, розрахунковий рахунок у банку, печатку з власною назвою, а також товарний знак у вигляді певного терміну, символу, малюнка.
У процесі виробничої діяльності людина взаємодіє з певними засобами виробництва і створює конкретні матеріальні блага - продукцію. Економіка є сферою життя суспільства, яка охоплює виробництво благ, обмін ними, розподіл і споживання їх. Я обрав своєю майбутньою професією - професію економіста, щоб приймати участь у виготовленні матеріальних благ, щоб вирішувати, хоч невелику, частину економічних завдань конкретного підприємства.
1. ЧИМ ОБУМОВЛЕНО МІЙ ВИБІР СПЕЦІАЛЬНОСТІ
Професія економіста вимагає різноманітних знань та навичок: вміти аналізувати, користуватися математичними знаннями, порівнювати якісь економічні явища та процеси. Це виглядає дуже цікавим. Особливо цікаво приймати участь у становленні та розвитку зовсім нового підприємства, яке тільки сформувалося. Так, є багато проблем попереду: і знаходження своєї ніші на ринку, і конкурентна боротьба, просування своєї продукції на ринку, зниження собівартості, перші "сюрпризи" ринку, пошук постійних клієнтів тощо. Але якщо все робити грамотно і в хорошій команді, можна поставити справу на широку ногу і досягнути більшого, ніж твої конкуренти. Саме професія економіста відіграє важливу роль у такому становленні і кінцевому успіхові. Тому, власне, мені і подобається професія економіста.
2. ЯКІ ЯКОСТІ ПО-ВАШОМУ ПОВИНЕН МАТИ СУЧАСНИЙ ЕКОНОМІСТ
Якщо говорити про якості, якими повинен володіти економіст, точніше - сучасний економіст, то в першу чергу це має бути справжній знавець своєї справи. До набору якостей справжнього професіонала я б відніс такі якості як наполегливість, кмітливість, спостережливість, велике працелюбство, любов до справи, якою займаєшся.
Сучасний економіст повинен бути грамотний, мати великі організаторські здібності, знати всі економічні закони та вміти їх застосовувати на практиці, бути ввічливому, вміти спілкуватися з людьми, запроваджувати нові свої пропозиції, вільно володіти усіма даними підприємства, також мати комп'ютерні знання.
Також важливими рисами для ефективної роботи в колективі є вміння знаходити спільну мову з різними людьми: з керівництвом, з підлеглими. Вміти берегти як свій час і сили, так і інших своїх колег.
Логічне мислення вкрай необхідне для сучасних економістів, адже потрібно бути послідовним у своїх діях, робити правильні висновки із зібраних даних, вміти проводити економічний аналіз, узагальнювати знання і приходити до правильного рішення.
Також сучасний економіст має бути відкритим до нових знань. Тільки так можна постійно йти в ногу з часом, встигати розвиватися разом із шаленими змінами, які переживає світовий та національний ринки, людський прогрес.
Також сучасний економіст має ділитися зі своїми колегами новими знаннями та думками, щоб давати змогу й іншим вдосконалюватися та бачити свої недоліки зі сторони.
Сучасний економіст має бути самокритичним, але в ніякому разі не має боятися приймати нові важливі рішення, пропонувати розв'язок тієї чи іншої економічної проблеми новими, нетрадиційними шляхами.
3. ЯКИМ ГАЛУЗЯМ ЩО ВИВЧАЮТЬСЯ В КОЛЕДЖІ ВИ ВІДАЄТЕ ПЕРЕВАГУ ДЛЯ ВОГО ФОРМУВАННЯ, ЯК СПЕЦІАЛІСТА
ТА ІНТЕЛІГЕНТА?
Протягом останнього сторіччя підприємства розвивалися під значним впливом науки, яка становить основу загальної теорії організації. Курс організації виробництва був одним із основних у системі підготовки спеціалістів для виробництва й управління виробничої діяльності. У той самий час на Заході паралельно розвивалась наука про управління виробництвом - виробничий менеджмент, що включала питання організації та планування виробничої діяльності, як окремих функцій управління, але на рівні менеджера, а не спеціаліста з організації виробничої діяльності.
Нині, коли підприємства позбавилися диктату і управління зверху, майбутнім фахівцям з економіки й управління викладається дисципліна "Виробничий та операційний менеджмент", яка розглядає питання управління створення операційних систем на підприємстві та управління їх функціонування, не заглиблюючись у деталі організації створення й освоєння нової техніки практикування виробничих процесів і виробничих підрозділів вирішення інших організаційних питань.
Цей курс також викладається для всіх інших фахівців, діяльність яких буде пов'язана з виробництвом.
Сучасна математична освіта фахівців економіки потребує не лише знань таких математичних дисциплін як "Вища математика", "Математичне програмування", "Економетрія", але й навичок розв`язування відповідних задач з використаням обчислювальної техніки. Багаторічний досвід викладання цих дисциплін студентам економічних спеціальностей різних форм навчання та спілкування з висококваліфікованими фахівцями доказує, що внаслідок різноманітних об`єктивних чи суб`єктивних причин значна частина студентів потребує починати навчання з удосконалення початкового математичного рівня.
Економіку цілком справедливо вважають головною цариною діяльності людей, що забезпечує

 
 

Цікаве

Загрузка...