WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Вступ до фаху - економіст - Реферат

Вступ до фаху - економіст - Реферат


ЗВІТ
навчальної практики
"Вступ до фаху"
План
1) Чим обумовлений ваш вибір спеціальності?
2) Які якості повинен мати сучасний економіст?
3) Яким галузям, що вивчаються в коледжі, ви віддаєте перевагу для свого формування, як спеціаліста та інтелігента?
4) Де ви маєте намір працювати після закінчення коледжу?
5) Що ви знаєте про свою майбутню спеціальність?
6) Висновок
ВСТУП
Людина виникла з праці. Поступово примітивна праця досягла більш цивілізованих форм і перетворилася на виробництво, на цілий напрямок суспільного життя. А економіка (з грец. "управління господарством") - це найважливіша сфера суспільного життя, в якій на основі використання різноманітних ресурсів здійснюється виробництво, облік, розподіл на споживання продуктів людської діяльності, формується і постійно розвивається система продуктивних сил і економічних відносин, якими управляють різні типи економічних законів.
Зі вступом української економіки в ринкову стадію свого розвитку змінились форми ведення господарської діяльності. Господарюючому суб'єкту надані широкі права і можливості у реалізації своїх економічних інтересів, виборі способів організації виробництва, збуту продукції. При цьому підприємство виходить із власних ресурсних можливостей з врахуванням широкого спектру факторів, які впливають на ефективність використання виробничого потенціалу.
Економіка є найбільшою сферою суспільних відносин і розглядається у декількох значеннях:
" по-перше, як сукупність відносин, що визначаються характером власності на засоби виробництва;
" по-друге, дяк господарство окремого району, країни;
" по-третє, як наукова дисципліна, що займається вивченням народного господарства, його галузей, окремих підприємств, а також окремих елементів виробництва (капітал, фонди, праця і т.п.).
Ще хотілося б додати, що економіка - це напрямок моєї майбутньої професійної діяльності, який в цьому звіті я хочу більш детально розглянути і пояснити, чому я вирішив стати економістом.
1) Чим обумовлений ваш вибір спеціальності?
По закінченню шкільного навчання, я, як і тисячі інших українських випускників, став перед вибором дороги, якою мені доведеться йти в житті. В кожного це відбувалося по-різному. Мої батьки хотіли щоб я сам зробив свій вибір. Тоді я згадав про свій інтерес до економічного життя держави і вирішив обрати якусь з економічних спеціальностей.
Я довго думав над тим, яку саме спеціальність вибрати з різноманіття економічних професій. Також досить помітну роль у моєму виборі відіграло і те, що один мій близький родич за спеціальністю економіст і я вже знав з чим пов'язана робота економіста. Спеціальність "Економіка підприємства" - якраз те, що мені підходить. Сьогодні відкривається багато нових підприємств, які можуть досягнути великих успіхів, хотілося б долучитися до їх розвитку та процвітання.
Україні в цьому досить динамічному економічному становищі, як ніколи, потрібні грамотні спеціалісти, які б могли працювати за світовими економічними стандартами та здійснювати послідовні економічні реформи для підняття економічного рівня нашої країни. Це багато в чому залежить від роботи кожного підприємства за планами, які складають економісти. Тому нормальне функціонування всієї економіки чи підприємства неможливе без клопіткої праці економістів, без підрахунку собівартості, затрат виробництва та економічного планування.
Усі ці причини і зумовили мій кінцевий вибір. На сьогоднішній день я задоволений своїм вибором і мені подобаються ті економічні дисципліни, які ми тепер вивчаємо. Наскільки я стану хорошим спеціалістом покаже час. А відповіді на ці запитання є одним з кроків до цього становлення.
2) Які якості повинен мати сучасний економіст?
Сьогодні ще важко перерахувати всі необхідні риси сучасного економіста, оскільки я ще не є економістом і не знаю всіх тонкощів професії, але будучи зараз студентом, на мою думку, економістом може стати далеко не кожний, тому що професія економіста є досить відповідальною і професією, яка вимагає чималих знань з різних економічних облстей.
Гадаю, що економістом може стати тільки людина з певними якостями і знаннями. Економіст повинен, насамперед, любити свою професію, тобто справу, якою він займається.
Також важливою якістю для сучасного економіста є і наполегливість у досягненні поставленої мети чи якогось конкретного завдання. Ніколи не потрібно відступати від труднощів, кажучи собі, що їх не під силу здолати, а навпаки подолання труднощів надає впевненості у своїх силах та професійного досвіду. Необхідно бути професійно підготовленим для знаходження оптимальних варіантів розвитку підприємства, тому саме тепер мені, як студенту, потрібно набувати такі необхідні для майбутньої професії знання. Важливо завжди бути само дисциплінованим, ніколи не спізнюватися на роботу, тому що від порядку у власному життю залежить і те, у якому порядку будуть професійні справи.
Необхідно формувати в собі економічне мислення, орієнтуватися на ефективність і якість виробництва. Звичайно, що без розроблення економічних планів неможливе існування будь-якого виробництва підприємства чи організації, саме тому від уміння ефективно розробити і впровадити економічні плани частково залежить економічний розвиток всієї держави.
Для справжнього економіста дуже важливим є завжди вірити в успіх справи, бути цілеспрямованим.
3) Яким галузям, що вивчаються в коледжі, ви віддаєте перевагу для свого формування, як спеціаліста та інтелігента.
Щоб стати економістом, потрібно багато працювати над собою, засвоювати максимально якісно знання, які пропонують у коледжі. На мою думку, починаючи з першого курсу і закінчуючи останнім не має якихось зайвих або непотрібних дисциплін, тому що кожна з них передбачена навчальним планом і має на меті допомогти у формуванні справжніх економістів і інтелігентів. На даний момент всі дисципліни є важливими, а зараз я розпочну коротеньку характеристику.
Не можливо бути навіть економістом-"середнячком", якщо добре не володіти знання з дисципліни "Економіка підприємства". Це фундамент, "табличка множення" без якої не варто взагалі

 
 

Цікаве

Загрузка...