WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Економічна сутність запасів, їх склад та характеристика товарів у торгівлі (Курсова) - Реферат

Економічна сутність запасів, їх склад та характеристика товарів у торгівлі (Курсова) - Реферат

її встановлення є розрахунок націнки, в якому будуть враховані додаткові витрати, а також наказ керівника торговельного ппідприємства, в якому зазначається найменування груп товарів (весь асортимент),до яких застосовуються додаткові націнки; розмір встановленої додаткової націнки; час доби, протягом якого діє встановлена додаткова націнка; відповідального працівника шдприємства, на якого покладаються обов'язки з виконання цього наказу; інші вказівки.
З наказом повинні бути ознайомлені працівники підприємства, які будуть здійснювати продаж i розрахунки за проданий товар у нічний час, i головний бухгалтер, який повинен забезпечити відображення операцій з продажу товарів з додатковою націнкою в бухгалтерському i податковому обліку.
Для того, щоб уникнути будь-яких претензій покупців або контролюючих органів, один примірник наказу, завірений підписом керівника підприемства, повинен бути безпосередньо на торговельній точці (наприклад, у касира-операціоніста або у старшого продавця).
Обов'язковою умовою застосування додаткової націнки є доведення відомостей про це до покупців за допомогою оголошень, розміщених у доступних місцях у приміщенні торговельного підприємства, а також на вітринах або поряд із табличкою про режим роботи торговельного підприємства.
Оскільки додаткова націнка діє тільки у певний час доби, немає необхідності у:
проведенні дооцінки товарів (цінники на товари не переписуються, зазначені в них ціни, діють з урахуванням додаткової націнки);
перепрограмуванні цін на товари, оскільки технічні можливості всіх моделей касових апаратів, дозволяють виконувати операції продажу з відображенням у касовому чеку i занесенням до пам'яті ЕККА додаткової торговельної націнки.
При використанні певних функціональних клавіш ЕККА в касовому чеку додаткова націнка може відображатись одним з таких способів:
шляхом додавання відсоткової націнки до загальної суми здійснення купівлі. Цей спосіб застосовується в тому випадку, якщо встановлена однакова додаткова націнка на весь асортимент наданого для продажу товару;
шляхом додавання відкоткової додаткової націнки до останньої суми купівлі. Цей cпociб застосовується в тому випадку, якщо додаткова націнка встановлена на окремі види товару i такий товар відображений у касовому чеку останнім;
шляхом додавання відсоткової додаткової націнки до проміжної суми купівлі. Цей спосіб застосовується в тому випадку, якщо додаткова націнка встановлена на окремі види товару i одне або декілька найменувань такого товару вказані в касовому чеку серед інших товарів, що продаються без додаткової націнки. Крім того, цей спосіб застосовується, коли на різні групи (види) товару встановлена різна додаткова націнка.
Торгова націнка розраховується за такими формулами[19]:
=ПрВ*Ср , де ПрВ - продажна (роздрібна)вартість реалізованих товарів
Ср - середній процент торгової націнки
Зтн + Тн.зм.
Ср=
Пр.вз + Пр.во.
,де Зтн - залишок торгової націнки на початок зівтного місяця.
Тн.зм. - торгова націнка у продажній вартості отриманих в звітному місяці товарів.
Пр.вз. - продажна вартість залишку товарів на початок звітного місяця.
Пр.во. - продажна вартість отриманих в звітному місяці товарів.
В кінці робочої зміни у виконаному денному зівті з обнуленням інформації в оперативній пам'яті ЕККА (Z-звіті) будуть одержані такі дані про продані товари:
вартість усього продажу, здійсненого за зміну без урахування додаткової націнки;
сума додаткової націнки;
вартість усього продажу з урахуванням додаткової націнки;
інша інформація.
На підставі даних Z-звітy (в окремих випадках на підставі Z-звіту i товарних чеків) касир-операціоніст складає довідку для бухгалтерії, у якій відображаються відомості про суму продажу з урахуванням додаткової торгової націнки i суму додаткової націнки.
У бухгалтерському обліку для відображення додаткової торгівельної націнки використовують такі проводки:
Оприбутковано раніше оплачені товари за купівельною вартістю:
Дебет 282 "Товари вторгівлі"
Кредит 631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками" 3000(Ж№3)
Відображено розрахунки по податковому кредиту з ПДВ:
Дебет 641"Розрахунки за податками"
Кредит 631"Розрахунки з вітчизняними постачальниками" 600 (Ж№3)
Відображено торгову націнку:
Дебет 282 "Товари вторгівлі"
Кредит 285 "Торгова націнка" 900 (Ж№3)
Реалізовано товар з урахуванням додаткової торгової націнки:
Дебет 301"Каса в національній валюті"
Кредит 702"Доход від реалізації товарів" 4194 (Ж№6)
Відображено суму додаткової торгової націнки:
Дебет 282 "Товари вторгівлі"
Кредит 285 "Торгова націнка" 294грн.(Ж№3)
Нараховано податкові зобов'язання з ПДВ:
Дебет 702"Доход від реалізації товарів"
Кредит 641"Розрахунки за податками" 699 (Ж№3)
Списано собівартість реалізованих товарів:
Дебет 902 "Собівартість реалізованих товарів"
Кредит 282 "Товари в торгівлі" 3000 (Ж№5)
Списано торгову націнку на реалізовані товари:
Дебет 282 "Товари вторгівлі"
Кредит 285 "Торгова націнка" 1194(Ж№3)
Списано на фінансовий результат суму доходу від реалізації товару:
Дебет 702"Доход від реалізації товарів"
Кредит 791"Результат основної діяльності" 3495 (Ж№6)
Списано на фінансовий результат собівартість реалізованого товару:
Дебет 791"Результат основної діяльності"
Кредит 902"Собівартість реалізованих товарів" 3000(Ж№5)
Відображення витрат, які згідно з П(С)БО 9 відносяться на собівартість придбаних товарів, i витрат, понесених підприємством при реалізації цих товарів, не розглядаеться.
7.ОБЛІК ТОВАРНИХ ОПЕРАЦІЙ В КОМІСІЙНІЙ ТОРГІВЛІ
Порядок комісійної торгівлі регламентується Правилами комісійної торгівлі непродовольчими товарами[4].
На, комісію приймаються непродовольчі товари, придатні для використання як нові, так і такі, які були у вжитку, однак не потребують ремонту або реставрації і відповідають санітарним умовам, а також антикварні і унікальні речі, витвори мистецтва.
На комісію також можуть бути прийняті вироби кооперативів, малих підприємств, громадян, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, а також від відповідних органів державної виконавчої влади конфісковане і безгосподарче майно і таке, що перейшло державі за спадком, стягнене з громадян для відшкодування нанесеної шкоди тощо.
При здачі речей на комісію громадяни України зобов'язані пред'явити паспорт або документ, який його замінює; іноземні громадяни - відповідно вид на проживання в Україні або національний паспорт з відміткою про перебування в Україні.
У випадку, якщо товар

 
 

Цікаве

Загрузка...