WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Економічна сутність запасів, їх склад та характеристика товарів у торгівлі (Курсова) - Реферат

Економічна сутність запасів, їх склад та характеристика товарів у торгівлі (Курсова) - Реферат

даними аналітичного обліку затрат на виробництво). Зі складу до бухгалтерії передаються прибуткоі та вихіднідокументи за реєстром під розписку бухгалтеру.
У 2001 році МПП "Смак" для забезпечення об'єму товарообігу закуповувала продукти харчування у різних організацій. Це як державні підприємства так і інші. За 9 місяців 2001 року було закуплено всього товарів на суму 90 000 грн.; Середньомісячна закупка становить біля 14 000 гривень.
4. ОБЛІК ТОВАРІВ НА МІСЦЯХ ЇХ ЗБЕРІГАННЯ ТА ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ
Підприємства роздрібної торгівлі реалізують товари, як правило, за готівку. Об'єм реалізації дорівнює сумі готівки, що надійшла в касу за продані товари.У випадку торгівлі з використанням ЕККА сума виторгу установлюється на базі показників фіскального чеку, у якому повинна бути відбита загальна сума денного обороту по реалізації товарів. У випадку торгівлі з застосуванням ТКК об'єм реалізації повинен відповідати сумам у щоденних звітах реалізаторів.
Для обліку реалізованих товарів застосовується рахунок 70 "Доход від реалізації". Рахунок 70 "Доход від реалізації" призначений для обліку реалізації готової продукції, товарів, матеріальних цінностей, виконаних робіт та послуг, затрат, пов`язаних з реалізацією. Останніми обліковими операціями процесу реалізації є визначення на рахунку 70 фінансового результату і віднесення його на рахунок 791 "Результат основної діяльності". Рахунок 70 "Доходи від реалізації" є активно-пасивним, регулюючим. По дебету рахунку відображується повна фактична собівартість реалізованої продуції, виконаних робіт та послуг, по кредиту - вартість реалізованої продукції (товарів) у реалізаційних цінах.
Торговельні підприємства , до якого належить МПП "Смак", на рахунку 70 відображують окремо реалізацію товарів вроздріб і оптом. По дебету рахунку 70 списується вартість реалізованих товарів по роздрібних цінах. Такий порядок відбитку реалізації в роздрібній торгівлі дає можливість порівняти суму виторгу від проданих товарів із сумою товарів, списаних по звіту з матеріально-відповідальних осіб.
Отже, реалізація товарів у роздрібній торгівлі, відбиток і визначення в обліку податку з доданої вартості і валовому прибутку торгівлі мають дві особливості по дебету і кредиту рахунку 70 "Доход від реалізації", субрахунок "Реалізація товарів вроздріб", відбивають тільки продажну вартість товарів; податок із доданої вартості і фінансовому результаті (реалізована торгова націнка) як валовий прибуток торгівлі визначається спеціальним розрахунком на підставі середнього відсотка товарних надлишків.
Наприкінці місяця необхідно розрахувати суму товарного надлишку, що відноситься до вартості реалізованих товарів.
Порядок визначення суми товарного надлишку, встановлений Положенням про порядок бухгалтерського обліку[2], операцій, зв'язаних із продажем товарів, та Інструкціею з бухгалтерського обліку податку з доданої вартості.
На підприємствах і організаціях України застосовують касовий метод і метод нарахування при визначенні обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг), з яким останній відповідає загальновизначеній міжнародній практиці.
Касовий метод означає, що реалізованою продукцією вважаеться відвантажена готова продукція, у сплату за яку повністю одержано гроші. Метод нарахування передбачає включення до обсягу реалізації продукції після передачі замовнику оформлених відповідних розрахункових документів без обов`язковості надходження грошей.
Облік реалізації товарів із складів. Підприємствам предоставлено право до кінця року вести облік реалізації по касовому методу, при якому реалізованою вважається продукція (товари), відвантажені покупцям і оплачені ними [11].
В обліку і звітності заборгованість за відвантажену продукцію показується за цінами реалізації (тобто з прибутком, податком на додану вартість, акцизним збором), тоді як при касовому методі ця заборгованість в обліку і звітності показується за фактичною собівартістю. Перехід на визначення результатів реалізації за методом нарахування наближає застосовану в Україні систему обліку і статистики до загальновизнаної у міжнародній практиці.
Якщо розглядати реалізацію товарів на прикладі МПП "Смак", то можна зробити такий бухгалтерський запис(дод.В,Г,Д,Е):
Відображено у складі доходу виручку від реалізації товарів за продажними цінами:
Дебет 361"Розрахунки з покупцями та замовниками"
Кредит 702 " Доход від реалізації" 10700грн. (Звітний Ж №5)
Нараховано ПДВ:
Дебет 702 " Доход від реалізації"
Кредит 641 "Розрахунки за податками" 1783 грн. (Ж№3)
Списано купівельну вартість товарів :
Дебет 902 "Собівартість реалізованих товарів"
Кредит 281"Товари на складі" 6000 грн. (Ж№3)
Віднесено суму доходу від реалізації за мінусом ПДВ на збільшення фінансового результату від основної діяльності:
Дебет 702 " Доход від реалізації"
Кредит 791"Результат основної діяльності" 1900 грн. (Ж№1)
Списано собівартість реалізації на зменшення фінансового результату від основної діяльності:
Дебет 791"Результат основної діяльності"
Кредит 902 "Собівартість реалізованих товарів" 1017 грн. (Ж№3)
Для отримання товару підприємство виписує постачальнику прийомний акт, накладна і довіреність (дод.Н,Л,З). Для оплати покупцем за куплений товар потрібно рахунок-фактура, платіжне доручення, (дод.О,Л).
При транзитній реалізації товари споживачам відвантажуються безпосередньо зі складів підприємства-виробника, минаючи проміжні ланки - склади і бази оптових підприємств. Транзитна реалізація товарів являється економічно більш доцільною, оскільки сприяє більш швидкому просуванню товарів від виробника до споживача та скорочення витрат обертання. Однак у випадках, коли необхідно відвантажити товари споживачам у кількості нижче транзитної норми (тобто мінімальної кількості товарів, що може бути відвантажена у контейнері, вагоні, цистерні і т.п.) або необхідно їхнє комплектування, більш раціональним являється складський обіг [2].
5. ОБЛІК ТОВАРІВ У БУХГАЛТЕРІЇ
Бухгалтерський облік у торгівлі створюється так, що дані синтетичного та аналітичного обліків могли бути широко використані як для оперативного облік, так і для статистичної звітності. Основою для будівлі обліку є первинна документація.
При отриманні запасів безпосередньо від постачальників ,доставлених їх транспортом або транспортом стороньої організації безпосередньо на склад підприємства , складається товарно-тренспортна накладна(дод.К).Тоарно транспортними накладними оформляються відпуск товарів зі складу при централізованій доставці.
Обов'язковим є заповнення всіх реквізитів ,які містяться в цьому документі:підстава на відпуск товарів (замовлення ,розпорядження тощо),номер автомашини,номер дорожнього листа ,прізвище водія і вантажника ,через кого відпускається товар ,найменування ,

 
 

Цікаве

Загрузка...