WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Повернення валютних цінностей на Україну. - Реферат

Повернення валютних цінностей на Україну. - Реферат

відповідальності в загальній сумі 1,2 тис.грн., які повністю сплачені до бюджету.
В результаті прийнятих заходів сума заборгованості станом на 01.01.2000р. в порівнянні з сумою заборгованості станом на 01,01.99р. зменшилась на 964,1 тис.дол., а кількість підприємств порушників зменшилось на 34. Станом на 01.01.2000р. 117 суб'єктів підприємницької діяльності не повернули в законодавче встановлені строки 2800,2 тис.дол.США або 14606,7 тис.грн.
З метою попередження відтоку валютних та матеріальних цінностей за кордон в 1999 році були направлені пропозиції на застосування до 249 порушників валютного законодавства спеціальних санкцій згідно ст.37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", а також відповідних санкцій до 301 фірми-нерезидента, застосовано відповідні санкцій до 247 резидентів та до 233 фірм-нерезидентів. В 1998 році було направлено пропозиційна застосування спеціальних санкцій до резидентів
по 263 підприємствах, застосовано до 177, подано на застосування до 320 нерезидентів, застосовано до 182.
Проведеним аналізом стану роботи по мобілізації надходжень до бюджету, стану контрольно-перевірочної роботи, роботи податкових органів області щодо повернення валютних коштів на Україну встановлено, що в звітному періоді структурними підрозділами валютного контролю області перевірено 700 суб'єктів, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Порушення термінів розрахунків по експортно-імпортних та бартерних операціях встановлені на 289 підприємствах, що становить 41,3% від загальної кількості перевірених.
За результатами проведених перевірок працівниками валютного контролю в 1999 році нараховано до Державного бюджету 4824,7 тис.грн. пені, з яких сплачено у поточному році 1310,2 тис.грн. В 1998 році нараховано пені 8196,0 тис.грн., сплочено до бюджету було 1097,7 тис.грн.
До підрозділів податкової міліції передані матеріали по 81 підприємству-порушнику валютного законодавства. По матеріалах переданих до податкової міліції порушено 28 кримінальних справ -із них 14 по ст.148 КК, 10 по ст.80 КК України, з інших підстав.
В області створено регіональну комісію з питань повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами. На засіданнях регіональної комісії щомісячно заслуховувались ряд керівників підприємств-боржників і пропонувались їм конкретні заходи щодо вирішення проблеми боргу. На протязі 1999 року на засіданнях регіональної комісії було заслухано 39 керівників підприємств, які не прикладали зусиль для повернення коштів в Україну, в яких значна дебіторська заборгованість по валютних коштах або валютних цінностях які тривалий час знаходяться за кордоном.
З початку року повернуто підприємствами, які заслуховувались на регіональній комісії - 590,0 тис.дол. США, 214,0 тис. нім. марок, 1280,0 тис. рос. рублів.
Державна податкова адміністрація у області на виконання наказу ДПА України №62 від 02.02.99 р. направила листи та копії рішень арбітражних судів обласному управлінню зовнішньоекономічних зв'язків, Міністерству зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі по 22 підприємствах з проханням звернутись до торговельно-економічних місій у складі посольств України за кордоном, з метою повернення валютних цінностей на територію України підприємствам област], яким арбітражний суд задовольнив позовні заяви про стягнення заборгованості з нерезидента, але рішення суду залишилось без виконання.
З пропозицій щодо повернення валютних цінностей в Україну та упередження їх відтоку вважаю за доцільне запровадити:
1. Накладення арешту на особисте майно керівників та засновників суб'єкта господарювання, який має валютні цінності за межами України.
2. Примінення адміністративних штрафів до керівників підприємств, які мають тривалий час дебіторську заборгованість
3. Передачу в податкову заставу основних фондів та оборотних засобів підприємств, які допустили дебіторську заборгованість.
4. Запровадити обов'язкове страхування зовнішньо-економічних операцій з боку суб'єкта ЗЕД.
5. У відповідності до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" державна податкова адміністрація у області, відповідно до Закону може надавати суб'єкту підприємницької діяльності дозвіл на відстрочення оплати (погашення) векселя на умовах податкового кредиту. Такий
дозвіл дається на термін не більше 90 днів, загальний же термін відстрочення оплати не може перевищувати 270 днів. За період відстрочення оплати векселя з векселедавця стягується плата за користування кредитом у розмірі 0,5 облікової ставки НБУ. Інших методів відстрочення оплати векселя Законом не передбачено.
Чи не доцільніше було б передбачити в вищевказаному Законі інші методи відстрочення або надання пільг підприємству (на рівні ДПА України, ДПА у області), якщо строки оплати векселя задержується не із-за вини підприємства.
Наприклад, в ході проведення попереднього слідства, виготовлена з давальницької сировини готова продукція вилучена правоохоронними органами в якості речового доказу. Правоохоронні органи звертаються в податкові органи про не застосування штрафних санкцій до підприємства-резидента, але це не передбачено Законом. Підприємство автоматично попадає в важке фінансово-економічне становище.
6. Внести зміни в положення про Комісії з питань повернення в Україну валютних цінностей та майна від 18.12.98р. №2007, щодо включення до складу Комісії з питань повернення в Україну валютних цінностей та майна в обов'язковому порядку представника податкової міліції;
7. Розглянути питання з відповідними органами у напрямках взаємодії по попередженню виїзду як іноземних громадян, так і громадян України, які були засновниками комерційних структур або керівниками, на постійне місце проживання за межі України, без пред'явлення довідки податкової інспекції про відсутність валютних коштів за межами України та заборгованості перед бюджетом.
8. Розробити механізм, по якому би резидент ніс відповідальність за добропорядність свого іноземного партнера.

 
 

Цікаве

Загрузка...