WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Аналіз прямих витрат ( матеріальних та на оплату праці) - Курсова робота

Аналіз прямих витрат ( матеріальних та на оплату праці) - Курсова робота

визначається законодавчо.
2. Аналіз загальної суми затрат на виробництво.
Підприємство, затрати якого аналізуються, називається "Шик". Воно випускає і реалізує ковдри і подушки з гусиного пуху. Продукція дуже дорога, бо використовується дорогі матеріали: гусиний пух, атлас, шовкові нитки. Закупівля пуху відбувається у трьох, так званих, приймальних пунктах у селах, які створима, сама фірма з метою забезпечення себе матеріалом. Пух приймається у селян за ціною 40 гривен за кілограм.
Основні засоби і технологія виробництва:
У наявності є два вантажних автомобіля для забезпечення рітмічного постачання виробництва матеріалами і розвозки готових виробів до пунктів реалізації ( Кожний автомобіль коштує 22 500 гривень. Ці цифри необхідні для розрахунку суми амортизації):
1) машина по очистці пуху та вдуванню його в подушки та ковдри (коштує 4 500 грн.), очищує пух від пилу та під натиском повітря вдуває його в потрібній кількості в вироби.
2) електронний ніж для різання тканини (коштує 501 грн.). Закрійщик вимірює на верхньому слої атласу площу подушки чи ковдри. За допомогою кількох розрізів цього ножа отримуємо багато готових викройок з атласу.
3) чотири швейні машини (900 грн. кожна). Три швачки зшивають викройки ковдр. Одна викройки подушок. Маленький шматочок виробу залишається незашитим для того, щоб в нього вдувати пух. Після цього швачки зашивають цей шматочок тканини.
4) Потрібно розподілити пух рівномірно вздовж ковдри. Це робить руками закрійщик. В нього робота набагато легша, тому залишається час.
Три швачки вздовж ковдри прошивають нитками, щоб закріпити пух рівномірно по площі виробу.
Матеріали ( за планом ) :
На одну ковдру: ниток - 100 метрів ( 20 коп./метр),
пуху - 3 кілограми ( 50 грн./кг після обробки (чистки)),
атлас - 8 кв. метрів ( 15 грн./кв.метр)
Планові затрати матеріалу на одну ковдру = 290 гривень.
На одну подушку: ниток - 2,5 метрів ( 20 коп./метр),
пуху - 1 кілограм ( 50 грн./кг після обробки ( чистки)),
атлас - 1,7 кв.метрів ( 15 грн./кв. метр)).
Планові затрати матеріалів на одну подушку = 80 гривень. Матеріали (фактичні). Підприємство вирішило змінити на краще дизайн ковдр: вишити його різноманітним орнаментом. Тому затрати ниток збільшились. Підприємство збільшило обсяг виробництва продукції. Йому потрібно більше пуху. Тому на приймальних пунктах вирішили залучити більше селян які б приносили пух. Тому підвищили ціни за кілограм до 45 гривень. Після очищення ціна за кілограм становить 55 гривень. Підприємство вирішило змінити норму витрат пуху на одну ковдру до 2,5 кг і норму витрат атласу до 7,5 (не за рахунок площі ковдри, а за рахунок залишків атласу на шви). Це все значно змінило собівартість виробів. Аналіз матеріальних затрат див. у п. 2.3. Продуктивність праці швачок та обсяги виробництва:
По плану: передбачалось, що одна швачка шиє 5 ковдр в день, тобто 3 швачки шиють 15 ковдр в день, за місяць - 345 шт. Передбачалось, що у швачки, яка відповідає за пошиття подушок витрачається 15 хвилин на одну подушку, тому за 8 годин роботи вона шиє 32 подушки, а за місяць - 736.
Фактично: директор підприємства став наполягати на підвищенні продуктивності праці і встановив такі норми, що 1 швачка шиє 8 ковдр в день. Відповідно 3 швачки за місяць шиють 552 штуки. Швачка повинна шити подушку за 10 хвилин , 48 в день і 1104 за місяць.
Фонд заробітної плати.
За планом на підприємстві працює слідуючий персонал - 20 чоловік: робочий по машині № 1 (див. осн. Засоби) з окладом 300 грн., закройщик - 300 грн., 4 швачки - по 300 грн. кожна, директор 500 грн., головний бухгалтер - 450 грн., менеджер по забезпеченню матеріалами - 350 грн., менеджер по реалізації - 350 грн., механік - 300 грн., електрик - 300 грн., 2 водія по 300 грн. кожний кладовщик - 200 грн., 3 прийомщика пуху на селах - 200 грн. Кожний, грузчик - 200 грн., прибиральниця - 150 грн.
Фактично: підприємство взяло на роботу художника дизайнера для того, щоб він розробив оригінальний орнамент для ковдр. Він працює 1 місяць по трудовій угоді за 200 грн. На підприємстві залишили 1 менеджера, який займається і забезпеченням матеріалами і реалізацією готових виробів. Його зарплата - 420 грн. На підприємстві залишили 1 робітника, який працює і механіком і електриком. Його заробіток 390 грн.
Детальний аналіз змін, що відбулись, див. у розділі 4.
Підприємство знімає в оренду приміщення. З прийомних пунктів, 2 склада (для матеріалів і готової продукції ), цех та кабінети директора, менеджера, головного бухгалтера, кімнату для робочих. Загальня платня 5040 грн.
За енергію підприємство платить 700 грн., за воду -70 грн., за топливо - 1000 грн., за утримання офісу (факс, телефон, канцелярія) - 300 грн., за послуги банку - 55 грн. Амортизація -2842 грн. (2машини -2 група основних засобів; машина №1, 4 швейні машини - 3 група основних засобів).
3. Аналізматеріальних затрат .
Як правило, найбільшу питому вагу в собівартості промислової продукції займають затрати на сировину і матеріали. Тому дуже важливим джерелом зменшення собівартості продукції є скорочення матеріальним. Загальна сума затрат залежить від обсягу випуску продукції, її структури та змін питомих затрат на окремі вироби.
Схема 1. Факторна система прямих матеріальних затрат .[2]
Аналіз матеріальних затрат полягає в порівнянні факторного обсягу їх з плановим чи базовим і в обчисленні дії окремих факторів на виявленні відхилення.
На підприємстві випускається два види продукції і матеріальні затрати на кожний зовсім різні матеріальні затрати на одну ковдру.
Таблиця 4.
матеріали за планом фактично відхилення
норма затрат,м,кг,м2 ціна, грн. сума, грн. норма затрат, м, кг ціна, грн. сума, грн.
нитки 100 м 20 к 20 грн. 120 м 20 к 24 4
пух 3 кг 50 грн. 150 грн 2,5 кг 55 грн. 137,5 -12,5
атлас 8 м^2 15 грн. 120 грн. 7,5 кг 15 грн. 112,5 -7,5
всього х х 290 х х 274 -16
При загальній економії матеріалів наковдру на 16 грн. Були перевитрати по одному виду матеріалів - ниткам - 4 грн. Це й є резерв зниження матеріальних затрат у розрахунку на 1 виріб. Що ж відбулося на підприємстві? За видами матеріалів:
1) Нитки. Підприємство вирішило покращити дизайн, вишивши ковдру гарними нитками, тому затрати ниток зросли. Ціна не змінилась.
2) Пух. По-перше змінпилась ціна на нього, бо на приймальних пунктах потрібно було привернути увагу більшої кількості людей, що бажали б здати пух. Тому його почали приймати за 45 грн./кг. Після очистки він вже коштує 55 грн./кг. По-друге,зменьшили норму використання пуху на одну ковдру до 2,5 кг. Це не змінить якості ковдри. Вона буде така ж тепла і легка. Пух розподіляється рівномірно вздовж усієї площини ковдри.
3) Атлас. Ціна не змінилась. Але "на шви " тепер залишають менше тканини. Це дуже прекрасний спосіб зекономити за допомогою майстерності швачки.
Матеріальні затрати на 1 подушку.
Таблиця 5.
матеріали за планом фактично відхилення
норма ціна,грн. сума,грн. норма ціна,грн. сума,грн.
нитки 2,5 м 20 к 0,5 грн 2,5 м 20 к 0,5 грн
пух 1 кг 50 грн 50 грн 1 кг 55

 
 

Цікаве

Загрузка...