WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Інформаційне забезпечення діяльності фірми - Реферат

Інформаційне забезпечення діяльності фірми - Реферат

Інформаційний продукт - це програмні засоби баз даних і служб експортного забезпечення. Створення інформаційного продукту включає в себе три стадії: розробку, синтез і розповсюдження. Через ці стадії проходять основні типи інформаційного продукту: інформаційні новини, документальні програми, знання та думки, дані та факти, ігри, художні твори і т.д.
Здатність до взаємодії між усіма фізичними і логічними елементами системи також є тенденцією розвитку інформаційних технологій. Одним із найважливіших факторів для забезпечення взаємодії є поява нових стандартів на дисплеї, бази даних, що зумовило процеси стандартизації.
Ліквідація проміжних ланок означає усунення тих стадій, які включають посередників між споживачами і виробниками (наприклад усунення проміжних торговельних організацій).
Глобалізація інформаційного бізнесу - це тенденція інформаційних технологій, що полягає в тому, що теоретично будь яка людина є сьогодні споживачем інформації. Тому можливості інформаційного ринку є безмежними, хоча й існує досить жорстка конкуренція між основними виробниками. До традиційно сильних виробників, таких як США, Японія, Великобританія додались фірми Австралії, Південної Кореї, Тайваню та ін.
Конвергенція - процес, який у нас перебуває на початковій стадії. Конвергенція пов язана з глобалізацією.
Конвергенція формує сьогодні так званий потенційний ринок інформаційних технологій, основними сегментами якого є:
споживчий сегмент, що включає передавання інформації розважальних програм та їх споживання;
забезпечення бізнесу - споживання продукції та послуг інформаційних технологій у процесі реалізації різних видів ділової діяльності;
інтелектуальна праця - споживання і передавання інформації серед менеджерів та інших фахівців.
Усі зазначені вище сегменти потенційного ринку інформаційних технологій стосуються бізнесу, оскільки він є основним споживачем інформаційних технологій. Тому, в свою чергу, інформаційні технології спрямовані на забезпечення функціонування бізнесу.
5.Рекламне агентство - це підприємство (фірма), яка надає клієнтам послуги в галузі реклами та маркетингу і отримує за це компенсацію у вигляді комісійних від засобів розповсюдження реклами або гонорару від рекламодавця у наперед обумовленому розмірі.
Реклама - сукупність різноманітних інформаційних процесів, комплекс контактів та спонукань, що змінюють і доповнюють один одного. Це цикл технічної, технологічної та творчої праці. Вона супроводжує товар на всіх стадіях - від його виникнення, розробки і появи на ринку до періоду, коли він починає витіснятися новим товаром. При цьому реклама виконує різні функції - ознайомлення, переконання, нагадування, пояснення.
Засоби масової інформації - газети, журнали, бюлетені та інші друковані видання; радіо, телебачення, кіно, фото, звукозапис тощо.
Рекламні агентства можуть функціонувати як незалежні підприємницькі структури, що мають статус юридичної особи, або як структурні підрозділи засобів масової інформації. Залежно від форм функціонування вони бувають:
багатопрофільні - забезпечують бізнесменів не тільки розробкою та розміщенням реклами, а й здійснюють її виготовлення через свої або сторонні підприємства, забезпечують інформацією, яку мають;
спеціалізовані - займаються певним видом діяльності, наприклад, тільки знімають рекламні ролики або видають буклети, каталоги проспекти, анотації, довідники;
універсальні - здійснюють усі види рекламної продукції, але, як правило, інформацією не забезпечують.
Реклама виконує подвійну функцію:
- повідомлення потенційних покупців про наявність товару, а також про основні властивості товару і його характеристики;
- пропоганда товару з метою залучення покупців і збільшення обсягів продажу.
Бізнес не може існувати без реклами. Реклама - його рушійна сила. Проте сучасні українські підприємці ще не освоїли азбуку реклами, тому часто реклама має нав`язливий характер, стомлює, набридає, дратує споживача, і в цьому випадку діє негативно. І це зрозуміло, оскільки інформаційний ринок в Україні тільки формується. Ще немає розгалуженої, розвинених конкурентних відносин. Альтернативні служби тільки зароджуються, вони ще не міцні, не мають необхідної техніки, нових технологій, професійних кадрів. Тому сьогодні знайти, добути достовірну інформацію практично неможливо. Особливо від цього страждають представники бізнесу, які постійно перебувають у пошуку партнерів, потрібної сировини, що позначається на ефективності виробництва, а в кінцевому випадку - на споживачеві.
Враховуючи становище, що сталося в Україні, прийнято закон " Про інформацію", який сприятиме прискоренню розвитку цього виду діяльності, а також Закон "Про рекламу".
В цих умовах одним із способів одержання інформації, що забезпечує повною мірою функціонування бізнесу, є знову ж таки реклама. І, незважаючи на її недосконалість, сьогодні без неї не обійтися. Вплив реклами різнобічний і багатогранний. Вона інформує про товари, послуги, ідеї, створює престиж фірми, довіру до неї; виділяє потрібний об`єкт з маси повідомлень, що передаються і циркулюють у сфері комунікації; наділяє його "додатковими" споживчими якостями, диференціює товари наринку, сприяє збільшенню попиту, спонукає споживача до виконання дій; "вилучає" споживача з пасивного стану, перетворює його у потенційного покупця, змушуючи до активності вступу в контакт з продавцем; стимулює збут товару.
Різноманітні форми реклами:
зовнішня - щити, світлові табло, вітрини;
на транспорті - всередині і зовні;
на місці продажу - всередині торговельного приміщення або поблизу від нього;
планшети - на прилавку, стойці, стіні;
малюнки, фотографії, листи для розсилання;
каталоги - для ознайомлення та вибору замовлень;
підручники та інші матеріали (довідники, настанови, рекомендації );
прес-реліз - інформація про новий товар або іншу важливу для фірми подію, що поширюється серед органів друку;
виставки, презентації, фільми, комп`ютерна реклама;
сувеніри;
демонстрація продукції, упаковка товарів та ін.
Реклама повинна бути розрахована на професіоналів або на споживачів.
Здійснюється реклама через два основних канали - рекламні агенства та засоби масової інформації. В цих організаціях, як правило, працюють фахівці за різними напрямами реклами. Це журналісти, художники, економісти, філологи, оператори, фотографи, поліграфісти, редактори, композитори, музиканти, актори, режисери, диктори, менеджери, продюсери та інші фахівці за галузями суспільного виробництва.
Реклама має свої переваги і недоліки.
Засоби реклами Переваги Недоліки
1 2 3
Газети Гнучкість, своєчасність, широке охоплення національного і місцевого ринків, переважно висока достовірність, масове визнання і прийняття Короткочасність існування, обмежена аудиторія читачів
Телебачення Поєднання зображення, звука і руху, емоційна дія, масовість і висока ступінь залучення уваги, географічна широта охоплення Висока вартість, перевантаженість рекламою, відсутність вибірковості аудиторії
Радіо Масовість використання, широке географічне охоплення, низька вартість Представлення тільки звуковими засобами, невисока ступінь залучення уваги, відсутність вибірковості аудиторії
Журнали, в тому числі бюлетені, проспекти Широкий обхват аудиторії; висока достовірність і престижність; висока якість відтворення; тривалість існування; значне число "вторинних" читачів Тривалий часовий розрив між замовленням та появою реклами; відсутність гарантії розміщення реклами в кращому місці; обмежена аудиторія
Зовнішня реклама; щити, вивіски тощо Гнучкість, висока частота повторних контактів; невисока вартість місця розміщення, низька конкуренція Відсутність вибірковості аудиторії; географічні обмеження; висока вартість утримання в окремих місцях

 
 

Цікаве

Загрузка...