WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Аналіз фінансової звітності - Реферат

Аналіз фінансової звітності - Реферат

організацій, затверджена наказом Міністерства фінансівУкраїни від 30.11.99 р. № 291.
3. Положення № 323 - Положення про порядок формування і використання резерву для відшкодування можливих збитків за кредитними операціями комерційних банків, затверджене постановою Правління Націо-нального банку України від 29.09.97 р. № 323, у редакції постанови Правління Національного банку України від 27.03.98 р. № 122.
4. МСБО 13 "Подання поточних активів і поточних зобов'язань" - Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку 1997: Пер. з англ./ Наук. ред. канд. екон. наук С. Ф. Голов. - К.: ФПБАУ, 1997.
5. Методика № 22 - Методика інтегральної оцінки інвестиційної привабливості підприємств і організацій, затверджена наказом Агентства з питань запобігання банкрутству підприємств і організацій від 23.02.98 р. № 22.
6. Методика № 81 - Методика проведення поглибленого аналізу фінансово-господарського стану неплатоспроможних підприємств і організацій, затверджена наказом Агентства з питань запобігання банкрутству підприємств і організацій від 27.06,97 р. № 81.
Складність і неоднозначність вітчизняного податкового законодавства дозволяє інколи виявити в його тенетах абсолютно несподівані речі.
Справді глибокий і невичерпний Закон про прибуток*, який протягом ось уже трьох років відкриває всі нові й нові аспекти оподаткування здавалося б тривіальних господарських операцій?
Навряд чи можна знайти в Україні підприємство, яке ніколи б не давало або не брало грошей у борг. Іноді це банківський кредит, частіше - безвідсоткова позика, отримана у більш успішних колег. Або позичка, видана працівникам. Або поворотна фінансова допомога засновника своєму підприємству. Або ще щось подібне...
Назв маса, але незалежно від форми суть цих операцій одна й та ж. З однією лише невеликою різницею, яка випливає з того, що банки та інші кредитно-фінансові установи дають гроші під відсоток, а в інших випадках договір позики є безоплатним і не передбачає нарахування відсотків.
На думку ДПАУ, поворотна фінансова допомога, отримана від осіб, які не мають статусу банку або небанківської фінансової установи, підлягає включенню до складу валових доходів підприємства в момент отримання без подальшого включення до валових витрат при її поверненні (див.,
Чистий прибуток до оподаткування (ряд.170. ф.№2) +
Втрати на виплату відсотків (ряд.140. ф.№2)
Коефіцієнт забезпеченості =
за кредитами Втрати на виплату відсотків (ряд.140. ф.№2)
Зменшення значення коефіцієнта порівняно з аналогічним коефіцієнтом попереднього періоду свідчить про збільшення витрат підприємства на виплату відсотків за кредит.
Завершуючи цей аспект аналізу, зазначимо, що на величину наведених коефіцієнтів впливає багато чинників: галузева приналежність підприємства, принципи кредитування, структура джерел коштів, що склалася, репутація підприємства та ін. Тому прийнятність значень цих коефіцієнтів, оцінка їх динаміки можуть бути встановлені тільки в результаті тимчасових порівнянь за групами споріднених підприємств.
Можна сформулювати правило, яке застосовне для підприємств будь-яких типів: кредитори (постачальники сировини, матеріалів, банки, що надають кредити, інші контрагенти) віддають перевагу підприємствам із значною часткою власного капіталу, з високим ступенем фінансової автономності, оскільки таке підприємство з більшою імовірністю зможе погасити борги за рахунок власних коштів. Власники ж підприємства (акціонери, інвестори, інші особи, які зробили внесок до статутного капіталу) віддають перевагу розумному зростанню динаміки частки позикових коштів.
Перелік документів
1. П(С)БО 2 - Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 "Баланс", затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. № 87, зі змінами і доповненнями.
2. П(С)БО 5 - Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 5 "Звіт про власний капітал", затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. № 87.
3. Інструкція № 291 - Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств та організацій, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р. № 291.
4. Методика № 22 o Методика інтегральної оцінки інвестиційної привабливості підприємств та організацій, затверджена наказом Агентства з питань запобігання банкрутству підприємств та організацій від 23.02.98 р. № 22.
5. Методика № 81 - Методика проведення поглибленого аналізу фінансово-господарського стану платоспроможності підприємств та організацій, затверджена наказом Агентства з питань запобігання банкрутству підприємств та організацій від 27.06.97 р. № 81.
6. Нідлз Б., Андерсон X., Колдуел Д Принципи бухгалтерського обліку. М.: ФіС, 1995.
14 вересня, четвер
Закінчується термін сплати:
- збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за серпень 2000 року;
- вартості торговельного патенту на здійснення торговельної діяльності або надання побутових послуг за жовтень 2000 року;
- вартості торговельного патенту на здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями або з надання послуг у сфері грального бізнесу за IV квартал 2000 року;
- вартості спеціального торговельного патенту за жовтень 2000 року для суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють свою діяльність на умовах придбання спеціального торговельного патенту;
- земельного податку та орендної плати за земельні ділянки, що знаходяться в державній та комунальній власності, за серпень 2000 року, платниками (крім громадян і виробників сільськогосподарської та рибної продукції).
Закінчується термін подання:
- звіту про обсяг продажу ввезених (імпортованих) підакцизних товарів (продукції) і розміри отриманих з покупців і перерахованих до бюджету сум акцизного збору за серпень 2000 року;
- звіту про обсяг переданих товарів, увезених (імпортованих) в інтересах інших суб'єктів підприємницької діяльності, та утриману суму акцизного збору за серпень 2000 року.
Розглянемо коефіцієнти, які можна використати при аналізі довгострокової платоспроможності підприємства:
1. Коефіцієнт концентрації власного капіталу.
2. Коефіцієнт концентрації позикового капіталу.
3. Співвідношення позикового капіталу і власного.
4. Коефіцієнт забезпеченості за кредитами.
1. Коефіцієнт концентрації власного капіталу (інша назва цього коефіцієнта - коефіцієнт автономії, коефіцієнт незалежності). Він визначає частку коштів власників підприємства в загальній сумі коштів, вкладених у майно підприємства. Характеризує можливість підприємства виконати свої зовнішні зобов'язання за рахунок використання власних коштів, незалежність його функціонування від залучення позикових коштів. Роз-раховується за формулою:
Власний капітал (ряд.380. ф.№1)
Коефіцієнт концентрації =
власного капіталу

 
 

Цікаве

Загрузка...