WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Товари з пластичних мас, їх види і способи виробництва - Реферат

Товари з пластичних мас, їх види і способи виробництва - Реферат

т.д.
Поліметоленоксид (ПМО) - одержують полімеризацією очищеного безводного формадегіду (СН2О) або його тримера в присутні каталізаторів іонного типу.
Для технічних цілей і виготовлення товарів народного споживання використовують високомолекулярний кристалічні АМО, видатний як поліформальдегід.
Поліформальдегід являється цінним конструктивним пластиком для заміни кольорових металів і сплавів при виготовленні деталів машин, побутових виробів , а також для одержання плівок і волокон.
Поліамідні полімери і пластмаси на їх основі (поліаміди). Поліаміди ПН - широко поширений рід лінійних полімерів. Їх молекули вміщують амідну групу. Розрізняють ПА природні і синтетичні.
Поліаміди використовують в вигляді волокон, плівок і наповнених пластмас. Поліамідні волокна - найбільше поширені синтетичні волокна.
ПА застосовують для оболонок ковбас, упаковки і зберігання масла і жирів, м'яса і риби і інших заморожених продуктів, стерилізації медичних інструментів, в якості електроізоляційного, прокладочного і герметичного матеріалу.
Із поліамідів наповнених (ПН пластмас) виготовляють антифрикційні вироби: шестерні, підшипники, втулки і інші деталі вузлів тертя з затрудненою змаскою або без неї, підвищеної твердості конструктивні деталі приборів і механізмів (веретена, каркаси, болти, гайки); труби і шланги застосування; петлі, крани, воронки, вішалки, одежну фурнітуру, предмети прикрас, каблуки для взуття і інші вироби.
Поліефірні полімери і пластмаси та їх основі (поліефіри). Поліефірні полімери (ПЕФ) ділять на складні і прості.
Складні поліефіри одержують при полікондексації полікарбонових кислот і полімерів.
Поліетилентербралат (ПЕТФ) одержують при полікондиксації двох основної перифталевої кислоти.
ПЕТФ застосовують у вигляді плівок і волокон, які мають високу механічну щільність. Плівки із ПЕТФ застосовують для магнітофонів, печатних машинок, основи для кіно- і фотоплівок.
Полікарбоноти (ПК) - складні полієфіри вугільної кислоти і діоксі сполучень. Полікарбонати використовують для захисту екранів кінескопів, телевізорів, деталей електроприборів, холодильників, телефонних апаратів, посуди, коробок для магнітофонних лент.
Алкідні смоли (АС) являють собою терпреактивні поліефірні полімери в молекулах яких складноефірні групи чергуються з остатками вищих жирних кислот, багатоатомних спиртів, і ароматних кислот. Розрізняють алкидні смоли немодифіковані і модефіковані.
Немодифіковані АС одержують при взаємодії фталевої кислоти з спиртами трьох атомним або чотирьох атомним і одноосновною жирною кислотою, яка може замінитися маслом.
Модифікують АС шляхом заміни при синтезі частини вихідних компонентів каніфолі бензойної кислоти. АС використовують для одержання високоякісних оліф, лаків, емалів і грунтовок, клеїв.
Поліуретанові полімери і пластмаси на їх основі.
ПУ одержують шляхом спілення композиції в склад якої входять поліоли олігомерні прості або складні поліефіри. З поліуретанів лінійної будови виготовляють волокна плівки, штучні шкіри, лаки, клей, деталі радіо- і електротехнічних виробів.
Аміноальдегідні полімери і пластмаси на їх основі (амінопласти).
Аміноальдегідні полімери (АМАГ) одержують поліконденсацією багатофункціональних аминів і формальдегіду.
Генолформальдегідні полімери і пластмаси на їх основі (фенопласти).
Генолформальдегідні полімери одержують поліконденсацією фенолів і формальдегідів в присутності кислих і лужних каталізаторів.
Кремнійорганічні полімери (смоли).
Пластмаси на основі хімічних модифікаційних природних полімерів.
З природних полімерів для виробництва пластмас використовують переважно целюлозу у вигляді простих і складних ефірів.
Асортимент товарів із пластичних мас.
Високі показники експлуатаційних властивостей, гарний зовнішній вигляд, легкість переробки, і відповідна дешевизна, дають змогу зростаюче використання пластмас для виробництва товарів народного споживання .
Клас товарів з пластиних мас на вищому рівні класифікації підрозділяють по найбільш загальному призначенню на 7 товарних підкласів: господарські, галантерейні, сувенірні, канцелярські, спортивні, кінофотоприналежності, будівельні матеріали і півфабрикати.
Асортимент господарських товарів з пластмас.
Господарські товари з пластмас по функціональному призначенні підрозділяють на чотири групи:
1. Посудогосподарські
2. Для ванної кімнати і таулета.
3. Для саду і городу.
4. Побутові меблі і предмети для інтер'єрів житлових приміщень.
Посудогосподарські вироби по призначенню поділяють на дві підгрупи:
1. Вироби, які контактують з харчовими продуктами.
2. Вироби, які не контактують з харчовими продуктами.
Вироби, які контактують з харчовими продуктами. Асортимент цієї підгрупи по вузькому призначенню поділяють на три розряди:
1. Вироби для сипучих харчових продуктів.
2. Вироби для холодних харчових продуктів.
3. Вироби для гарячих харчових продуктів.
Вироби для сипучих харчових продуктів об'єднують штучну посуду для зберігання і дозировки крупи, муки, солі, спецій, вермішелі і інших продуктів: банки господарські, цукорниці, кружки і стакани, перечниці, солонки, чайниці, а також вази і корзинки для цукерок і печення, хлібниці, ємкості для овочів.
Вироби для холодних харчових продуктів об'єднують штучну і комплектну посудину, для зберігання і подачі до столу продуктів рідкої і твердої консенстенції, а також кухонні приналежності.
Для рідких продуктів - бідони, бутилки для туристів, кувшини, фляги, рюмки, сифони, посудини для олії; для продуктів нерідкої консинстенції - бутербродниці, блюда для торта, десертні тарілки, контейнери для хліба і яєць, корзини і коробки для продуктів, сирниці, осоледочниці, салатники.
Вироби для гарячих харчових продуктів об'єднують посуду, іноді і вилки виготовленні із полікарбонату і термостійких сополінерів полістеролу. Для гарячої їди випускають блюда, бульйонки, кофейники, кружки, миски, супниці, ложки.
Вироби, які не контактують з харчовими продуктами. В асортимент підгрупи включено велику кількість предметі для кухні: губки і щітки для миття посуди і підлоги. Корзини для паперів, совки для сміття, сушки, підставки для чайника.
Вироби для ванної кімнати і туалету.
Попризначенню виділяють 2 підгрупи:
1 - санітарно-технічне обладнання для санвузлів;
2 - приналежності для санвузлів.
Асортимент виробів для саду і городу досить вузький: баки для технічих речовин, дощовики, лійки, насадки для шлангів, ящик для інструментів.
Побутові меблі і предмети для інтер'єрів житлових приміщень: випуск товарів цієї групи не великий. В залежності від виконуваної функції виділяють дві підгрупи:
1. Побутові меблі.
2. Предмети для інтер'єру.
Доброякісні вироби з пластмас повинні відповідати затвердженому проекту по всіх показниках потребуючих властивостей. Функціональна пригодність виробів оприділяється якістю вихідних матеріалів, формою і консенстенцією. Вироби повинні бути виготовлені з полімерних матеріалів, і володіти фізико-механічними і хімічними властивостями в відповідності з потребами ГОСТІВ.
Форма і консистенція виробів повинні бути раціональними, забезпечувати найбільшу стійкість, спосібність зрівнюватись з іншими предметами і образовувати функціональні комплекси.
Вироби із пластмас повинні бути нешкідливими і не змінювати колір, запах і смак продуктів.
Надійність товарів із пластмас не нормується.
Якість виготовлення повинна забезпечувати відповідність виробу зразка по формі, розмірах і зовнішньому вигляду, технічному опису і кресленням, нормам стандарту.

 
 

Цікаве

Загрузка...