WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Товари з пластичних мас, їх види і способи виробництва - Реферат

Товари з пластичних мас, їх види і способи виробництва - Реферат


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни: Товарознавство
на тему: "Товари з пластичних мас, їх види і способи виробництва."
Пластичними масами називають тверді, півтверді і м'які штучні матеріали на сонові полімерів, які здатні при нагріванні переходити в в'язкі або високоеластичний стан і формуватися в виріб. В залежності від вмісту полімерів і інгредієнтів розрізняють пластмаси однорідні і неоднорідні.
Однорідні пластмаси складаються тільки з полімерів або вміщують інші компоненти які розчинені в полімері. Неоднорідні пластмаси вмістять наповнювачі і інші компоненти.
До полімеризаційних відносяться полімери на основі етилену і його провідних, а також поліформальдегід.
Поліетилен пред'являє собою накопичені полімерний вуглевод парафінового ряду, молекули якого складаються з етиленових рядів.
Промисловість випускає три підвиди етилену (високого, середнього і низького тиску, а також сополімери етилену з пропіленом бутиленом, вінілацетатом і іншими полімерами.
Найбільш дешевим і найбільш поширеним є поліетилен високого тиску. Його одержують в результаті полімеризації при тиску 130-250 МН/м2 (1300-2500 атм) в присутності радикальних ініціаторів (перекисню, кисню).
Поліетилен і композиції на його основі широко використовують для виготовлення проводів і кабелів, деталів і пристроїв електро-, телефоно- і радіоапаратури. З поліетилену виготовляють труби і з'єднувальні деталі до них, санітарно-технічні вироби, виїмки для зберігання агресивних рідин, деталі машин і апаратів, гальванічні ванни і інші технічні вироби, а також високощільне волокно для технічних цілей і тепло звукоізоляційних пелополиолефіли. Широке застосування одержали плівки із ПЕ побутового і технічного призначення. ФС використовують для упаковки харчових і інших продуктів, защити від корозії машин, нафто- і газопроводів, будівництва теплиць, оранжерей, приміщення для зберігання урожаю, машин і приладдя, виїмок для силосу і добрив, виготовлення плащів, салфеток, скатертин, сумок, липких лент. Значна доля ПЕ переробляється в вироби народного споживання: посуду, іграшки, галантерейні вироби, лодки, пляжні туфлі і ін.
Поліпропілен (ПП) одержують полімеризацією газу пропілену в присутності металовмісних каталізаторів. Він представляє собою високомолекулярний стереорегуляторний полімер ізотактичної структури. Ізотактичний ПП представляє собою твердий, жосткий, блискучий, кольоровий і некольоровий, півкольоровий.
ПП і його сополімери легко переробляються в вироби механічної обробки, методами пластичної обробки, методами пластичної деформації, зварюванням і склеюванням. З нього виготовляють деталі машин, автомобілів і мотоциклів, телефонів і радіоприймачів, акумуляторні баки, бутилки, флакони, іграшки, побутову посуду. Ефективне застосування поліпропіленових трубопроводів для подачі гарячої води і хімічних рідних речовин, мінеральних масел, а також легких і щільних волокон для технічних тканин і канатів. Полівінілхлорид (ПВХ) - лінійний полімер, одержаний радикальною полімеризацією хлористого вініла. Найбільш практичне застосування для виготовлення продукції має суспензійних ПВХ.
Основними підвидами ПВХ є: гомополімер хлорований і сополімери.
Пластичні маси на основі ПВХ і його сополімерів випускають двох типів: непластифіковані тверді і пластичні м'які.
Непластифікований твердий пластик - вініпласт має гладку поверхню, нормальний блиск, він досить твердий і механічно щільний. Пластифікований ПВХ - пластикат при кімнатній температурі представляє собою еластичний м'який матеріал різної щільності і твердості. Вініпласт випускають у вигляді листів плівок труб конструктивних деталей. Його широко використовують у хімічному виробництві для виготовлення ємностей, трубопроводів і частин до них, в системах водопостачання, каналізації і вентиляції, в якості тари і пакувальної плівки, в будівництві для обробки стін, для експлуатаційних цілей.
Пластифікований ПВХ використовують для ізоляції проводів і кабелів, виготовлення труб і шлангів, плівок і лєнт, галантерейних та інших виробів.
Полівінілхлориді пасти використовують для виготовлення штучної шкіри, клейонки, водостійких тканин, рукавиць, чобіт, іграшок і ін.
Поліфторетилен (фторлони, фторопласти). Фторопласти переробляють запіканням або механічною обробкою в деталі машин, прокладки, труби, крани, підшипники, які працюють без змазки.
Поліакрилати. До полікрилатів відносять різні полімери і сополімери, одержані полімеризацією ефірів акрилової, метакрилової кислот і нетрилів акрилової кислоти.
В звичайних умовах більшість полімерів на основі ефірів акрилової кислоти представляють собою клейкі, малої твердості, каучукоподібні матеріали, які застосовують для виготовлення лакофарбових товарів і клеїв.
Поліметилметакрилат - лінійний полімер, одержаний полімеризацією метилового ефіру метакрилової кислоти. Практичне застосування для виготовлення виробів аморфний атактичний ПММА, який одержується блочною полімеризацією у вигляді листового матеріалу (органічного скла). Суспензійний гранульований ПММА і сополімери метакрилату з стиролом й акрилонітрилом. Емульсії і розчини ПММА використовують в якості самостверджуючих пластмас, влитуючих і клеєвих сумішей.
ПММА і його співполімери широко застосовують для застекління літаків, автомобілів і деяких приміщень, виготовлення товарів широкої потреби, деталів світлотехнічної і медичної апаратури і приборів. Із ПММА виготовляють розсіювачі світла для світильників, фонарі, підфарники і відразники автомобілів, шкали, світлофори, призми, лінзи, вивіски, рекламні пристрої з декоративною обробкою.
На основі акрилових дисперсій і розчинів виготовляють лаки, для обробки волокнистих матеріалів і металів і також клеїв. Самостверджуючі акрилові пластмаси використовують для виготовлення зубних протезів, штампів, лінійних моделів.
Поліакрилонитрил - лінійний трубнокристалізований полімер, одержаний полімеризацією акрилометріта. В зв'язку з важкими переродками полімера в волокна і пластмаси широко застосовують співполімер акрилонітрилу з вініловими мономерами.
Основна кількість поліакрилонітриту застосовують для виготовлення волокна нитрон. Співполімери акрилонітрилу з вініл хлоридом вінілідєнхлоридом використовують для одержання штампельного синтетичного волокна.
Полістерол - лінійний полімер, одержаний полімеризацією стерола по радикальному і іно???????? .
Відповідно способом одержання розрізняють два підвиди полістеролу (ПС) - аморфний і ізотактичний.
Ударощільний полістерол одержують полімеризацією розчину бутадієлового або бутадієнстирольного каучука в стеролі. При добавленні ініціатора і нагріванні проходить співполімеризація стерола і прививка його в каучук. При заміні бутадієнового каучука на акрилонітріл - бутадієновий одержують пластік СНП, а при заміні на бутадієн - акриловий НСА - пластік.
Поліетирол і його співполімери широко застосовують для виготовлення посуди, ручок, іграшок. Освітлювальної апаратури,фотоприналежностей, мебельної фурнітури, галантерейних і декоративних виробів, корпусів і панелей, побутової електронної апаратури.
Із ПС виготовляють плівки для упаковки і електроізоляції, обліцовочні плівки і пен полістиром для термозвукоізоляції. У ПС застосовують для корпусів і деталеів холодильників, радіо і телеапаратури, деталей машин і обладнання текстильної і харчової промисловості, посуди, іграшок і інших виробів.
АПС - пластики і інші тройні співполімери застосовують для виготовлення деталей автомобілів (рулєвих коліс, приборних щитів) корпусів побутової і технічної апаратури, чамоданів, шльомів, санітари технічного обладнання, меблів і

 
 

Цікаве

Загрузка...