WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні (пошукова робота) - Реферат

Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні (пошукова робота) - Реферат

приватизація, 2001-2003 фінансові роки)
Позика на розвиток села та реструктуризацію сільськогосподарських підприємств (2003 фінансовий рік)
Енергетика та інфраструктура Реструктуризація вугільної галузі (2001 фінансовий рік) ПСП: компонент енергетики (інституційні засади, фінансова дисципліна, прозора приватизація, 2001-2003фінансові роки)
Випробувально-іноваційна позика на заходи щодо попередження вибуху метану (200? фінансовий рік)
На реконструкцію львівської системи водопостачання (резерв, 2001 фінансовий рік) Позика на муніципальнийрозвиток за гнучкою схемою, 2002 фінансовий рік)
На реконструкцію севастопольської системи теплопостачання (резерв, 2001фінансовий рік)
Охорона довкілля Охорона плавні Азово-Чорноморського басейну (ВЕФ, 2001 фінансовий рік) ПСП: інституційної та нормативно-правової бази охорони довкілля (фінансовий рік 2003)
Проект зменшення забруднення довкілля (2001 фінансовий рік)
З урахуванням особливостей власної програми уряду, ПСП, як очікується, буде спрямована на підтримку досягнень у ключових напрямках державного управління, фіскальної доброчесності та управління, створення регулятивно-правового середовища для розвитку приватного сектора та у сфері надання соціальних послуг. Програмою також будуть охоплені окремі найбільш важливі аспекти сільського господарства, енергетики, фінансів та охорони довкілля. Оскільки заходи в рамках ПСП будуть базуватись на реальних результатах діяльності, впровадження позики супроводжуватиметься, при потребі, проведенням низки заходів щодо розбудови кадрового потенціалу (технічна допомога та розбудова інституційних засад, технічна допомога для сприяння реформі енергетичного сектора, створення систем державних закупівель, розробки стратегій захисту довкілля, підтримки формування політики в сільському господарстві тощо).
На підставі результатів інституційної реформи, досягнутих у найважливіших секторах в рамках ПСП, програми допомоги секторам будуть підтримані належними інструментами кредитування (такими як позика за гнучкою схемою на структурну перебудову соціального сектора, реструктуризація сільськогосподарських підприємств тощо).
Розроблена програма кредитування подається спочатку в таблиці 2, де запропоновані операції згруповано відповідно до їхнього вирішального впливу на пропоновані інституції; другий варіант таблиці подано у традиційному форматі з розбивкою по секторах, при цьому підкреслюються досягнуті раніше результати та підтримка Банком середньострокових пріоритетів розвитку системи урядування. Найважливіші моменти допомоги по секторах викладені у Додатку 1.
Умови відновлення та рівні кредитування
Нині Україна залишається в режимі допомоги, що передбачається за песимістичним сценарієм, як це визначено у звіті про хід виконання Стратегії допомоги Україні, в якому умови відновлення кредитування на структурну перебудову визначаються з точки зору результатів діяльності. Такий підхід повністю застосовується у запропонованій новій Стратегії, і робиться ще один крок вперед. Можливість отримати допомогу за прискореною схемою надання коштів ("базовий сценарій") матеріалізується лише тоді, коли буде досягнуто погоджених значень показників успішного впровадження урядової програми у ключових напрямках діяльності. Якщо темп реформи уповільниться, а отже на практиці лише деякі результати, то кошти від Світового банку на реструктуризацію не надійдуть взагалі. у цьому разі ("песимістичний сценарій" за класичним визначенням) програма допомоги Світового банку буде скорочена до заходів, що раніше були кваліфіковані як такі, що стимулюють попит на надійні і законні інституції. До того ж, навіть в рамках песимістичного сценарію проходження нових інвестиційних проектів залежатиме від належного виконання кредитного портфеля в цілому та неможливості повернення до практики їх реалізації у минулому (Див. таблицю 3). Загальний обсяг виділених Світовим банком коштів, згідно з песимістичним сценарієм, коли здійснюватимуться лише заходи щодо стимулювання попиту на належні інституції з боку громадянського суспільства, становитиме [310 мільйонів доларів США] протягом 2001-2003 фінансових років.
?
Таблиця 3. Умови відновлення та рівні кредитування
Сценарії кредитування Умови подальшого кредитування
"Песимістичний сценарій": виключне зосередження на заходах, що сприяють зростанню попиту на ефективні й законні інституції. Кредитування на структурну перебудову не надається. Кредитування в сумі 310 мільйонів доларів США впродовж 2001-2003 фінансових років. 1. Стан кредитного портфеля не погіршується.
2. Наявність життєздатного механізму для затвердження позик Банку та набрання ними чинності.
3. Суворе дотримання фінансових та фідуціарних зобов'язань
"Базовий сценарій": Продовжено виконання заходів з метою підтримки пропозиції законних інституцій з боку центру. Кредитування в обсязі 1.2 мільярда доларів США впродовж 2001-2003 фінансових років. Кредитування на структурну перебудову шляхом надання ПСП на основі показників діяльності; одна гарантійна операція в сільському господарстві; здійснення ряду заходів щодо розбудови кадрового потенціалу центральних урядових установ. 1. Те ж саме, що і вгорі
2. Послідовна і стала макроекономічна структура
3. Виконання умов, передбачених ПСП.
За умови, якщо українська сторона активно здійснюватиме програму і зможе надати підтвердження результатів діяльності з широкого кола найбільш важливих реформ, Банк надасть підтримку зусиль уряду, спрямованих на формування пропозиції ефективних інституцій і на вихід із песимістичного сценарію. Зобов'язання Банку щодо надання коштів безпосередньо залежатимуть від ефективності зусиль, спрямованих на проведення реформ, і можуть досягти суми [1.2 мільярда доларів США] за той же самий період. Найвищий рівень фінансування відповідатиме окресленому вище базового сценарію. Як уже зазначалось вище, повільне, але послідовне досягнення необхідних цілей і показників відкриє шлях до декількох проміжних сценаріїв, що характеризуються нижчим середнім показником використання коштів у рамках позик на структурну перебудову.
Критерії відбору та партнерство
Програма також розрахована на те, щоб скористатись відносними перевагами Банку і максимально посилити ефект взаємодії. Тому передбачається значною мірою поступово збільшити обсяг допомоги для сприяння реформам в соціальних секторах, базуючись на недавніх починаннях, що вселяють надію, та сформульованих урядом власних пріоритетах. З іншого боку, Банк припинить подальші інвестиції в тих сферах, де інвестиційні операції, як виявилось, не можуть посприяти досягненню системних результатів, на які розраховували спочатку (наприклад, в інфраструктурі або реконструкції невеликих електростанцій), і водночас зосередиться на аналізі причин успіху та невдач, яких зазнали державні установи у процесі зміни систем стимулювання під час впровадження

 
 

Цікаве

Загрузка...