WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні (пошукова робота) - Реферат

Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні (пошукова робота) - Реферат

проміжні сценарії - у діапазоні між песимістичним та базовим. Не виключено також, що уряд зможе виконати погоджену трирічну програму за коротший період. В цьому разі зростання внаслідок цього платоспроможності може гарантувати більші обсяги виділених коштів Банку, особливо для вирішення проблем у тих сферах, надходження приватного капіталу в які малоймовірне. Якщо такий перебіг подій матиме місце, то це знайде своє документальне відображення у відповідних змінах та доповненнях до цієї Стратегії.
Зміст Програми
Попит на надійні й законні інституції. Банк сприятиме тому, щоб у стосунках з урядом та державними установами було чути голос громадського суспільства. Банк намагатиметься бути партнером в зусиллях, спрямованих на розширення підзвітності державних службовців, зменшення корупції, а також забезпечення належного врахування думки населення. Ця діяльність включатиме пов'язані і не пов'язані з кредитуванням заходи в таких напрямках:
" Надання необхідних повноважень громадам у тісному співробітництві з неурядовими організаціями (здійснення таких заходів, як розширення проекту "Голос народу" (див. Вставку 6), Фонд соціальних інвестицій, впровадження ініціативи щодо Глобальної мережі дистанційного навчання, підвищення прозорості діяльності уряду шляхом використання відповідних сайтів Інтернету та реалізація ініціативи "Боротьба з корупцією" у співпраці з урядом, неурядовими організаціями, місцевими громадами тощо);
" Посилення здатності держави щодо децентралізації своїх заходів та наближення їх до громадян (приміром, міжбюджетні стосунки, муніципальним фінансуванням);
" Підвищення (у тісній співпраці з власною програмою Міжнародної фінансової корпорації) усвідомлення діловими колами важливості вимог ринкової економіки, а також посилення їхньої вимогливості до уряду щодо належного застосування на практиці законодавства; та
" Вирішення нагальних проблем соціального сектора та сектора охорони здоров'я, таких, як боротьба з туберкульозом та СНІДом, активна допомога місцевим територіальним громадам у здійсненні заходів щодо захисту довкілля.
" Примноження знань у найбільш важливих сферах (зокрема, здійснюване нині дослідження бідності, розробка стратегії подолання бідності у співпраці з органами влади, підготовка матеріалів щодо впровадження політики в галузі освіти та охорони здоров'я, продовження роботи, пов'язаної з реалізацією пенсійної реформи тощо).
Тісне співробітництво донорами, які мають відносні переваги у розробці та виконанні програм, що торкаються безпосередньо громадського суспільства, буде вирішальним для успішного виконання згаданих заходів. У Таблиці 2 подається перелік проектів, які будуть включені до сценарію нижчого рівня.
Формування пропозиції надійних та законних інституцій. З метою підтримки "пропозиції" надійних і законних інституцій, Банк спрямовуватиме свою допомогу на усунення найбільш критичних "вузьких місць," що перешкоджали проведенню реформи в минулому. Дійова допомога в цій сфері вимагатиме підтвердження активної участі, безпосередньої заінтересованості і наявності, так би мовити, почуття власної причетності до виконанні програми реформ з боку уряду, Верховної Ради та досить значної частини громадського суспільства, і досягнення дійсно вагомих результатів на місцях. Як уже згадувалось раніше, найхарактерніші недоліки, що зачіпають всі аспекти програми реформ, -це незавершеність інституційних структур та неефективне керівництво, надання монопольної ренти та інших пільг, що сприяють "пошуку ренти" та викривленню розподілу доходів і призводять до неякісного надання соціальних послуг. В процесі надання допомоги буде визначено низку кредитних та не кредитних інструментів, спрямованих на переосмислення ролі уряду, звуження можливостей для проявів корупції, запровадження жорстких бюджетних обмежень у державному та приватному секторах, лібералізацію економічної діяльності, зниження вартості здійснення операцій, і, таким чином, зміцнення прав власності.
Ключову роль у базовому сценарії відіграватиме Програмна системна позика (ПСП), що передбачає здійснення трьох послідовних фінансових операцій на загальну суму до [750 мільйонів доларів США], що цілком залежатимуть від показників діяльності. Уряд і Банк співпрацюватимуть у розробці трирічної програми реформи та інституційних заходів на основі нещодавно затвердженої власної програмі уряду. Буде погоджено значущі показники успішного виконання програми, а кожен транш подаватиметься на затвердження Ради виконавчих директорів Банку після досягнення погоджених цілей. Така схема дій пропонується з трьох основних міркувань:
" вона дасть змогу зосередити увагу на результатах виконання повністю програми, яка є повною мірою "своя";
" дозволить явно враховувати міжсекторальні зв'язки та проблеми, і
" дозволить виявити достатню гнучкість в оцінці досягнутого загального суттєвого поступу з огляду на складність програми.
Таблиця 2. Пропонована програма кредитування
Попит на створення інституцій
(песимістичний сценарій) Пропозиції щодо створення інституцій
(базовий сценарій)
Реформа держави та розвиток громадянського суспільства Програма "Голос народу" (2001 фінансовий рік) Програмна системна позика (ПСП)-компонент реформи державного управління (2001-2003 фінансові роки)
Боротьба з корупцією (2001-2002 фінансові роки) Позика на інституційний розвиток за гнучкою схемою кредитування: компонент реформи державної служби (2001 фінансовий рік)
Фіскальна стабільність Випробувально-інноваційна позика на муніципальний розвиток (фінансовий рік 2001) Позика на муніципальний розвиток за гнучкою схемою (фінансовий рік 2002)
ПСП: компонент фіскальної реформи на місцевому рівні (фінансові роки 2001-2003)
Дослідження фіскальної стабільності /РЕМ (2001-2002 фінансові роки) ПСП: компонент макрофіскальної реформи (2001-2003 фінансові роки)
Зменшення бідності та соціальна стабільність Документ про стратегію боротьби з бідністю (2001 фінансовий рік) ПСП: компонент соціального сектора (Стратегія реформи соціального захисту, охорони здоров'я та освіти) (2001-2003 фінансові роки)
Фонд соціального інвестицій (2002 фінансовий рік) Позика на структурну перебудову соціального сектора за гнучкою схемою кредитування (2003 фінансовий рік)
Позика на боротьбу проти туберкульозу, ВІЛ-СНІДу (2001 фінансовий рік)
Технічна допомога на розвиток соціального сектора (2003 фінансовий рік)
Розвиток фінансового та приватного секторів Позика на розвиток приватного сектора за гнучкою схемою (перший транш, (2002 фінансовий рік) ПСП: правові та регулятивні засади розвитку приватного сектора та широкомасштабної приватизації (фінансові роки 2001-2003)
Сільське господарство Реєстрація прав власності (2002 фінансовий рік) ФППГ - Фонд підтримки передекспортних гарантій (2001 фінансовий рік)
ПСП: сільськогосподарський компонент (інституційні засади та

 
 

Цікаве

Загрузка...