WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні (пошукова робота) - Реферат

Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні (пошукова робота) - Реферат

уряду, спрямованим на розвиток підприємництва та методів управління малими й середніми підприємствами, за допомогою проекту розвитку приватного сектора /позики за гнучкою схемою (2002 фінансовий рік). Водночас за допомогою Програмної системної позики надаватиметься підтримка у розробці та впровадженні правової бази у процесі постійного вдосконалення механізму дерегулювання економічної діяльності в Україні.
Енергетика та інфраструктура. Що стосується газової та електроенергетичної галузі, то Банк, за допомогою Програмної системної позики та пов'язаної з нею технічної допомоги, підтримуватиме зусилля уряду, спрямовані на завершення інституційного реформування даних секторів шляхом приведення цін на енергоносії у відповідність до економічних затрат, чіткого визначення прав власності та припинення подальшого нагромадження заборгованостей. Крім того, слід відзначитипомітний поступ у реформуванні вугільної галузі, закритті нежиттєздатних шахт і вирішенні пов'язаних з цим соціальних проблем. Банк продовжуватиме підтримувати структурну перебудову вугільної галузі (2001 фінансовий рік) за допомогою інвестиційного проекту, що поглибить досягнуті досі успіхи, і надаватиме допомогу в закритті 50 нерентабельних і небезпечних для роботи вугільних шахт. До того ж, буде використано ВІП для отримання відповідного досвіду щодо зниження ризику вибухів, зумовлених високою концентрацією метану.
Уряд прагне здійснити глибоке реформування телекомунікаційної галузі шляхом створення надійної нормативної бази і продажу контрольних пакетів акцій телекомунікаційних компаній стратегічним інвесторам. Слід також виконати серйозну дерегуляцію і приватизацію у транспортній галузі, щоб краще використовувати наявну інфраструктуру. [У галузі водопостачання і водовідведення Банк завершить відповідний проект у Львові, що зараз перебуває на етапі підготовки (2001 фінансовий рік.) Очікується, що інші проекти в цій галузі будуть реалізовані за підтримки донорів або ж у рамках проекту муніципального розвитку (2002 фінансовий рік).]
Державні послуги, спрямовані на розвиток людських ресурсів. Внаслідок економічної кризи та відсутності структурної перебудови економіки Україна зменшила свої інвестиції у розвиток людських ресурсів, про що свідчить погіршення за останні кілька років показників тривалості життя, зменшення кількості учнів середньої школи та прогнози на майбутнє. У програмі уряду наголошується на необхідності значного поліпшення ситуації у сферах освіти, охорони здоров'я і соціального захисту; місцеві громади стають дедалі активнішими партнерами в прийнятті рішень і наданні послуг. Банк має намір значно посилити свою допомогу в цих сферах, які мають вирішальне значення для життєздатності економічних та інституційних реформ. Підвищення якості послуг у сфері охорони здоров'я та освіти вимагають значних змін у нині діючих структурах, що відповідають за надання цих послуг. Здійснюючи узгоджені заходи, спрямовані на поліпшення надавання послуг у межах наявних бюджетних коштів, Банк забезпечить підтримку уряду в розробці стратегій охорони здоров'я та освіти, які зможуть об'єднати усі зацікавлені сторони (уряд, бенефіціаріїв, неурядові організації, громадянське суспільство та донорів). Банк також надаватиме допомогу в організації загальнодержавного обговорення можливих варіантів реформування чинної пенсійної системи в ефективну й життєздатну систему.
Спочатку допомогу Банку буде зосереджено на найбільш нагальних проблемах і на залученні місцевих громад до надання поліпшених основних соціальних послуг найуразливішим групам населення. Проект боротьби з туберкульозом /ВІЛ /СНІД (2001 фінансовий рік) буде намагатися стримати поширення цих хвороб, що створюють загрозу здоров'ю населення. Функціонування Фонду соціальних інвестицій (2002 фінансовий рік) визначатимуть ініціативи, зумовлені наявною потребою вдосконалення соціальних послуг, які надає місцева громада, адресованих бідним і уразливим групам населення.
Банк надаватиме допомогу уряду в розробці стратегій реформування систем охорони здоров'я, освіти та соціального захисту у контексті Програмної системної позики. Крім того, Банк допомагатиме у створенні кадрового потенціалу для впровадження цих стратегій шляхом надання технічної допомоги та впровадження позики на розбудову кадрового потенціалу (2002 фінансовий рік). Після цього, коли можливості уряду в соціальній сфері зростуть, Банк надаватиме підтримку повному впровадженню програм реформ за допомогою операції структурної перебудови /позики за гнучкою схемою (2003 фінансовий рік).
Довкілля. Україна належить до країн з найгіршим навколишнім середовищем у світі, тому доведення його до європейських стандартів потребуватиме багатьох років і мільярдів доларів. Уряд вже розпочав вирішувати найсерйозніші та найнагальніші екологічні проблеми, що загрожують біорозмаїттю України; здійснювати управління і контроль за станом землі, води і твердими відходами і промисловим забрудненням. Завданнями Банку щодо надання допомоги впродовж наступного періоду впровадження Стратегії Світового банку в питаннях допомоги Україні такі: по-перше, допомогти уряду в розробці правової та інституційної бази екологічного регулювання; по-друге, зміцнити кадровий потенціал міністерства екології та пов'язаних з ним установ та, по-третє, продуктивно готувати й впроваджувати більші за обсягом екологічні інвестиційні проекти, метою яких є зменшення забруднення повітря, захист біорозмаїття та поліпшення управління і контролю за станом землі, води і твердими відходами.
Допомога Банку включатиме проект регенерації плавнів між Чорним і Азовським морями (2001 фінансовий рік). Паралельно, Банк надаватиме підтримку розробці екологічної інституційної та нормативної бази у контексті Програмної системної позики. Програма гнучкого кредитування інституційного розвитку (2001 фінансовий рік) може допомогти розбудові кадрового потенціалу міністерства екології та тісно пов'язаних з ним інституцій. Передбачається, що екологічні проекти, які впроваджуються на місцевому рівні, можуть використовувати ресурси проектів муніципального розвитку (2002 фінансовий рік). Згодом, у період впровадження цієї стратегії Світового банку в питаннях допомоги Україні, зі зростанням інституційних можливостей в галузі охорони довкілля, Банк зможе надати допомогу уряду шляхом впровадження спеціального проекту, спрямованого на подолання серйозних проблем забруднення повітря в промисловій зоні та інших основних екологічних проблем (2003 фінансовий рік). Насамкінець зазначимо, що Банк продовжуватиме використовувати ресурси Всесвітнього екологічного фонду (ВЕФ) і та Фонду інституційного розвитку (ФІР) для вирішення нагальних екологічних проблем відповідно з пріоритетами, узгодженими в Дослідженні з метою підготовки національної стратегії щодо зміни клімату (NSS).
Україна: Рамкова структура "Стратегії Світового банку в питаннях допомоги Україні"

 
 

Цікаве

Загрузка...