WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні (пошукова робота) - Реферат

Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні (пошукова робота) - Реферат

підприємництво). Уряд також домігся успіхів у раціоналізації державної структури та реорганізації органів виконавчої влади, так щоб вони відповідали новій ролі держави (зокрема, зменшуючи кількість міністерств з хх до хх і розпочинаючи їх функціональну реорганізацію з метою надання їм швидше функцій формулювання стратегічної політики, ніж директивних функцій) і зосередили свою діяльність не на здійсненні контролю, а на наданні послуг і стратегічному плануванні. Банк надаватиме підтримку цим заходам за допомогою Програмної системної позики та технічної допомоги у рамках Програми гнучкого кредитування інституційного розвитку (2001 фінансовий рік).
Досягнення довгострокової фіскальної життєздатності. Крім реформи системи управління, уряд готовий розпочати впровадження ширшої програмиреформування системи державних фінансів, яка дала би змогу забезпечити довгострокову фінансову життєздатність і усунути все ще існуючі джерела "пошуку ренти". Підготовка і схвалення бюджету на 2000 рік, який є найбільш реалістичним і повним з усіх бюджетів, складених за роки незалежності, свідчить про готовність уряду переглянути й раціоналізувати державні видатки та збір надходжень. Уряд сповнений рішучості прискорити завершення підготовки фіскальної законодавчої бази, впроваджуючи нові Податковий і Бюджетний Кодекси, які відповідають міжнародним стандартам фіскальної прозорості. Це забезпечить стабільніше джерело державних надходжень, дасть змогу досягти вищої адресності видатків і вдосконалення управління державними ресурсами, включаючи вдосконалення системи передачі ресурсів і відповідальності на місцеві рівні влади, де надається основна частина державних послуг.
Банк планує підтримати фіскальну реформу та реформу системи державного управління, застосовуючи різноманітні кредитні та некредитні інструменти. На рівні стратегічної політики Банк надаватиме підтримку за допомогою Програмної системної позики (2001-2003 фінансові роки), яка дасть реальні досягнення у сфері фіскальних відносин, зокрема ліквідацію нових бюджетних і податкових заборгованостей, що є важливим критерієм успішності діяльності. Економічна та галузева діяльність (Дослідження фіскальної життєздатності та Огляд державних видатків (2001-2002 фінансові роки)) створять базу для постійних консультацій з питань стратегічної політики та для дій уряду України, спрямованих на вдосконалення управління державними ресурсами і раціоналізацію державних видатків відповідно до нової ролі держави (у поєднанні з виконанням більш детальних досліджень соціальної галузі та відповідних програм). Програма гнучкого кредитування інституційного розвитку (2001 фінансовий рік) допоможе посилити можливості у зборі надходжень, управлінні бюджетом, національній статистичній системі, системі державної служби та інших важливих галузях державного сектора. Врешті-решт, програма гнучкого кредитування муніципального розвитку (2002 фінансовий рік) дасть змогу розбудовувати кадровий потенціал місцевих органів влади й спрямовувати кошти на найважливіші завдання перебудови соціальної та фізичної інфраструктури на місцевих рівнях влади. У разі песимістичного сценарію кредитування позику на муніципальний розвиток буде замінено на випробувально-інноваційну позику (ВІП) з подібними завданнями щодо навчання і розбудови кадрового потенціалу.
Розвиток сільського господарства та села. Як зазначалося, багато які з елементів ринкової інституційної системи ще не впроваджено в сільське господарство в Україні. Банк ставитиме за мету підтримати прийняття необхідного законодавства та нормативних актів і забезпечення ефективного функціонування інституцій, які підтримують орієнтовані на ринок структури. Це включатиме завершення правової і регулятивної реформи (впровадження Земельного Кодексу, іпотеки, реєстрації прав власності та законів про кадастр), що дає можливість видати права власності на землю, здійснювати операції із землею, використовуючи землю як допоміжну заставу при отриманні фінансування, вирішення проблеми боргів колишніх державних господарств і передати соціальну інфраструктуру муніципалітетам. На третьому етапі передбачається створити ринкову інфраструктуру, необхідну для успішного розвитку сільського господарства в Україні, включаючи товарні біржі, надання сільськогосподарських кредитів, створення робочих місць у секторі сільськогосподарських послуг тощо.
На додаток до Програмної системної позики Банк планує підтримати ці заходи за допомогою Фонду підтримки передекспортних гарантій (ФППГ) (2001 фінансовий рік), що дасть українським виробникам сільськогосподарської продукції та імпортерам матеріально-технічних ресурсів для сільського господарства можливість страхування проти політичних та економічних ризиків; за допомогою реєстрації прав власності (2002 фінансовий рік), що сприятиме створенню ефективної і надійної системи власності для операцій із землею та впровадження іпотечного фінансування, а також за допомогою Проекту фінансування села (2003 фінансовий рік), який, на основі правової ринкової інфраструктури, створеної у рамках Програмної системної позики (кадастри, рухоме майно, застава, лізинг), передбачає здійснення перших кроків до створення ринкової системи фінансування села.
Розвиток приватного та фінансового секторів. Банк разом із Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) надаватиме допомогу у виконанні урядом програми розвитку приватного сектора. Це сприятиме реалізації планів уряду, які передбачають поширення процесу приватизації на великі державні підприємства та стратегічно важливі галузі економіки, як-от енергетика, телекомунікації, промисловість та сільське господарство. Приватизація здійснюватиметься в умовах впровадження жорстких бюджетних обмежень (дія процедури банкрутства, платіжна дисципліна тощо), вдосконалення управління (що дозволить володіння контрольним пакетом акцій), залучення серйозних стратегічних інвесторів (з найсучаснішими технологіями, належними джерелами фінансування та доступом до світових ринків) і захистом прав інвесторів.
Ця програма передбачає також подальшу підтримку розвитку фінансового сектора, завершення здійснюваних нині діагностичних заходів, надання допомоги уряду в розробці довгострокової стратегії фінансового сектора та узгодження плану пріоритетних заходів.
Щоб забезпечити стабільне економічне зростання і зайнятість уряд планує посилити підтримку розвитку малих і середніх підприємств. Посилення підтримки базується на таких чинниках: (а) зменшення видатків, пов'язаних із невизначеністю наглядових та регулятивних функцій держави; (б) полегшення доступу до кредитів; (в) вільний початок діяльності бізнесу та вихід на внутрішні та зовнішні ринки та (г) підвищення рівня підготовки керівників. Уряд вже створив Державний комітет з підприємницької діяльності, у центрі уваги якого - питання дерегуляції, входження у бізнес, ліцензування та стандарти. Група Світового банку надаватиме підтримку заходам

 
 

Цікаве

Загрузка...