WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні (пошукова робота) - Реферат

Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні (пошукова робота) - Реферат

здійснить заходи щодо захисту своїх коштів і не виділить жодних додаткових коштів на структурну перебудову, дотримуючись песимістичного сценарію, і зосередить увагу на фінансування розвитку громадянського суспільства.
Другий ризик відповідає другому сценарію, про який ішлося в розділі про зовнішнє фінансування, коли країна може подолати короткострокові труднощі пов'язані з ліквідністю, але досягнувши угоди з МВФ, знову вступає в стадію мінливого процесу призупинення та відновлення реформ. Це може статись, якщо існуюча парламентська більшість розпадеться після укладення угод з міжнародними фінансовими інституціями, і країна повернеться до попередніх тупикових відносин між Верховною Радою та урядом. Затаких обставин всі необхідні законодавчі акти, спрямовані на підтримку основних реформ, не будуть затверджені, і Україна може виявитись нездатною виконати зобов'язання в рамках угод з міжнародними фінансовими інституціями. Ризик полягає втому, що Банк, відповідно до укладених раніше угод, буде вимушений видати транші, що, однак, не сприятиме реформам, як це вже мало місце в минулому.
Аби застрахувати себе від такої можливості, Банк повинен планувати свої операції і визначати час їх виконання таким чином, щоб вони були схвалені тоді, коли є очевидні ознаки того, що зобов'язання будуть виконані, і утримуватись від їх затвердження та надання кредитів, доки впроваджені реформи не набудуть необоротного характеру. Зобов'язання уряду та наступне проведення реформ повинні оцінюватись не лише за виконанням окремих заходів, а в цілому, аби запобігти поверненню назад і забезпечити рівномірний поступ впровадження реформ. Знову ж таки, запропонована схема ПСП, в рамках якої окремі транші подаються на розгляд Раді виконавчих директорів Банку лише після того, як будуть досягнуті значущі результати, передбачає більший ступінь захисту від такого непередбаченого розвитку подій. За таких умов, якщо уряд стає на шлях припинення і відновлення реформ, тоді матимемо сценарій, який суттєво не відрізнятиметься від песимістичного сценарію, про який уже говорилось раніше.
VII. Бюджет банку для роботи по Україні
Впродовж останніх двох років адміністративний бюджет для України було суттєво скорочено, що відображає погане виконання програми. Акумулятивне скорочення адміністративних коштів досягло близько 40 відсотків бюджетних асигнувань на 1999 фінансовий рік. Ці скорочення супроводжувались значними скороченнями коштів на підготовку програми, що відповідає песимістичному сценарію. Однак тепер постають суттєві питання щодо здатності Банку надати розширену програму допомоги, якщо буде досягнуто умов, передбачених в рамках базового сценарію. Зокрема, напевне, буде неможливо вести інтенсивний діалог та забезпечувати надання технічної допомоги, передбаченої в рамках ПСП, навіть якщо враховувати потенційні можливості мобілізувати значні ресурси траст-фондів.
На фінансовий рік 2001 адміністративні ресурси були реструктуризовані з тим, щоби скоротити, наскільки це можливо, накладні витрати роботи різних секторів Банку (за угодами про виконання проектів між підрозділами, що відповідають за діяльність Банку в певних країнах, та галузевими підрозділами). До того ж, в Україні відносно незначні витрати, пов'язані зі здійсненням нагляду, з огляду на обмежений обсяг існуючого кредитного портфеля. Однак, в той час як програма, викладена у розділі IV, фінансується для проведення підготовки заходів в рамках базового сценарію на 2001 фінансовий рік, на ці заходи необхідно буде виділити додаткові бюджетні асигнування, які мають бути перенесені на 2002-2003 фінансові роки. Іншими словами, нині в недостатній кількості виділяються асигнування на продовження роботи у фінансовому секторі, що має першочергове значення; з проханням про продовження цієї роботи неодноразово звертався уряд. До того ж, наявні ресурси передбачають розробку лише однієї стратегії розвитку підсектора у сфері розвитку людських ресурсів. Зрештою, якщо питання про програмну системну позику буде винесено на порядок денний з огляду на належне виконання умов позики, то, як свідчить досвід інших країн, кошти, виділені на даний час, додатково виділити у майбутньому. Загалом передбачається, що необхідно буде поповнити суму в приблизно 1 мільйон доларів США для того, щоби Банк був спроможний вирішувати завдання, передбачені базовим сценарієм.
З іншого боку, у разі відходу від політики реформ, якщо програму буде віднесено до категорії песимістичного сценарію у період 2002-2003 фінансових років, можна буде зменшити адміністративні ресурси, оскільки проекти, які розглядаються нині під рубрикою "Пропозиція надійних інституцій," не досягнуть своєї мети.
ІХ. Висновки
Як було зазначено раніше, здається, відкриваються певні можливості для значного поступу у створенні в Україні більш леґітимних та гнучких інституцій. Не можна недооцінювати можливостей підвищення міжнародної і реґіональної стабільності, внаслідок підвищення життєвого рівня та соціальної стабільності в Україні. Водночас слід дивитись на речі реально. Не так легко позбутись спадку радянської влади, за якої пройшло життя трьох поколінь людей, і, можливо, знадобиться докласти ще чимало зусиль, аби здійснити справжній і необоротний прорив. Пропонована стратегія орієнтує Банк на такі підходи, при яких він зміг би належно відреагувати на певні можливості, якщо такі можливості з'являться, і був би в змозі розширити довгострокове партнерство з українським суспільством, яке врешті-решт має стати господарем власної долі.
Додаток 1. Найважливіші питання галузевих напрямків допомоги
Стратегія подолання бідності. Уряд звернувся до Банку з проханням надати допомогу в формулюванні, вперше в Україні, комплексної стратегії подолання бідності. Щоб краще зрозуміти картину бідності та підвищити ефективність мереж соціального захисту, нині готується дослідження бідності за допомогою Банку. Результати дослідження будуть покладені в основу розробки стратегії зниження рівня бідності та допоможуть перепланувати механізми соціальної допомоги, щоб підвищити адресність цієї допомоги і досягти найбільш нужденних груп населення, залучаючи до її надання місцеві громади. Крім участі в підготовці дослідження, Банк підтримає заходи, спрямовані на подолання бідності, надаючи постійні консультації з питань стратегічної політики.
Реформа державного та місцевого управління. Уряд іще раз підтвердив, що одним із першочергових завдань і надалі лишається продовження реформ у сфері реформування системи державного управління, мета яких - інституційне зміцнення та послаблення джерел корупції як на національному, так і на місцевому рівнях. Він розпочав важливі заходи, спрямовані на зміну ролі держави (зокрема, уряд відмовляється від постачання сільськогосподарських матеріально-технічних засобів та збуту сільськогосподарської продукції; а також вживає заходів щодо послаблення регулятивного тягаря на приватне

 
 

Цікаве

Загрузка...