WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні (пошукова робота) - Реферат

Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні (пошукова робота) - Реферат

кредитних операцій.
Пропонована програма значною мірою залежить від здатності повністю скористатися можливостями, що є в рамках існуючих та майбутніх програм партнерів з розвитку, а також тих програм, що спрямовані на певні аспекти діяльності громадянського суспільства. Врахування всіх цих особливостей забезпечить повне використання відносних переваг Банку.
В межах групи Банку Міжнародна фінансова корпорація відіграє в Україні важливу роль, сприяючи формуванню попиту на краще та більш прозоре середовище для ділового сектора. Завдяки широкій фінансованій донорами програмі технічної допомоги для малих та середніхпідприємств Міжнародна фінансова корпорація зробила вагомий внесок у розвиток приватного сектора і зможе доповнити діяльність Світового банку у сфері розвитку приватного сектора. Описані вище заходи, пов'язані з розвитком приватного сектора, будуть повністю скоординовані в межах Групи Світового банку. Багатостороннє агентство по гарантіях інвестицій проводить в Україні активну діяльність і надалі пропонуватиме у повному обсязі свої послуги з метою підтримки приватизації стратегічних підприємств за індивідуальним графіком.
Загальний огляд донорів в Україні подано у таблиці в стовпчику "Партнери" матриці Стратегії Світового банку в питаннях допомоги Україні (Додаток В9). Значні програми допомоги з різним наголосом на ті чи інші напрямки діяльності пропонуються урядами США й Канади.12 Досить активна також Програма технічної допомоги Європейського Союзу країнам СНД (EU-TACIS), не відстають від неї багато інших двосторонніх європейських донорів (Великобританія, Німеччина, Нідерланди, Італії та інші) та Програма розвитку ООН. Важливу діяльність проводять міжнародні неурядові організації. Стратегія Банку обговорювалась з усіма партнерами, і ми уважно стежимо за тим, щоб не було дублювання заходів. Партнери високо оцінили механізм впровадження політики Світового банку, необхідний для дійового використання технічної допомоги. Зі свого боку, декілька партнерів набули досвіду в ділянках, у яких Світовий банк не має значної компетенції (приміром, у правовій та судовій інфраструктурі), або краще орієнтуються в обстановці і можуть діяти на децентралізованому рівні.
Прекрасні робочі стосунки підтримуються з МВФ, особливо в тому, що стосується передання Міжнародному валютному фонду досвіду та спеціальних знань, набутих Світовим банком у розробці структурних умов Програми розширеного фінансування та здійсненням контролю за їх виконанням. МВФ відіграє основну роль у забезпеченні послідовності макроекономічної програми та її повного фінансування. Надавши кредити в сумі, що перевищує 3 мільярди доларів США, МВФ перемістив центр своєї діяльності у структурні сфери, що традиційно є теренами діяльності Світового банку. Метою нашого майбутнього співробітництва з МВФ буде забезпечення повної відповідності умов Програми розширеного фінансування вимогам України, при цьому необхідно стежити за тим, щоб вимоги української сторони не перевищували її можливостей щодо виконання позики. Ми також домагатимемось того, щоб ПСП і Програма розширеного фінансування повністю взаємодоповнювали одна одну.
Ми також вельми задоволені діяльністю ще одного великого багатостороннього банку, що діє в Україні, а саме Європейського банку реконструкції і розвитку. В його бізнес-плані наголошується на необхідності підтримки приватизації у ключових стратегічних галузях (енергетиці, телекомунікаціях), втручаннях у діяльність фінансового сектора, а також фінансування малих та середніх підприємств, головним чином шляхом відкриття кредитних ліній та сприяння розвитку ділових спілок.
Фінансове управління та фідуціарна відповідальність
Фінансове управління в Україні слабке. Однак уряд неухильно вдосконалює управління державними коштами. Світовий банк і Фонд спільними зусиллями допомагають уряду створити прозору комплексну систему казначейства з єдиним рахунком в центральному банку. Проект системи казначейства (16.4 мільйона доларів США) Світового банку, який набув чинності в липні 1999 року, передбачає надання коштів на технічну допомогу, навчання та впровадження комп'ютерних систем. Він дасть змогу вдосконалити управління та контроль за державними видатками, планування ресурсів, управління грошовими коштами та складання бюджету. Згаданий проект також передбачає своєчасне надання точної й надійної фінансової інформації, підвищення прозорості та поліпшення звітності у фіскальному процесі. До того ж, уряд нещодавно прийняв Закон про державні закупівлі, який було розроблено у тісній співпраці зі Світовим банком. Банк планує надати подальшу допомогу у вигляді Ґранту на інституційний розвиток для зміцнення інституційних засад у сфері державних закупівель.
Банк зосередив також увагу на належному використанні наданих ним коштів на структурну перебудову (з огляду на недавні заяви про використання коштів МВФ не за призначенням). Детальна інформація, надана щодо цього українською стороною, підтверджує безпідставність підозр стосовно використання коштів Світового банку не за призначенням. Більш того, органи влади нині проводять аудиторську перевірку рахунків свого казначейства, аби переконати міжнародну спільноту в тому, що підстав для підозр дійсно немає. В майбутньому в разі кредитування на структурну перебудову ми застосовуватимемо механізм відстеження, який забезпечить українській стороні та Банку вищий рівень гарантій та прозорості, необхідний для перевірки належного використання коштів Банку.
В рамках інвестиційних проектів надаються додаткові кошти для оцінки засад фінансового управління, створених для реалізації проектів. Такий підхід дає змогу переконатись в тому, що впроваджені системи відповідають стандартній міжнародній практиці, вимогам фідуціарної відповідальності та звітності.
VII. Ризики
Виникають економічні, соціальні й політичні ризики, пов'язані з визначеним вище базовим сценарієм. По-перше, уряд може бути не в змозі своєчасно розпізнати на нинішньому етапі фінансову кризу, і країна в останніх місяцях поточного року може опинитися в умовах кризи, викликаної браком ліквідності. Це може статися у тому випадку, якщо в результаті проведеного аудиту резервів НБУ за 1997-1998 роки будуть отримані вельми негативні висновки, які призведуть до затримки підписання важливих угод з міжнародними фінансовими інституціями, навіть якщо органи влади будуть готові здійснювати програму реформ. З огляду на обсяг резервів та графік очікуваних потоків іноземної валюти, країна може опинитись на грані краху у другій половині цього року. Це, в свою чергу, може порушити рівновагу влади в країні і зупинити провадження реформи. Якщо це станеться, макроекономічна стабільність і можливість здійснення суттєвих структурних реформ будуть поставлені під загрозу. Однак на час очікуваної презентації Стратегії допомоги Україні стане ясно, чи стане ця загроза реальністю, чи ні. Як зазначалось вище, Банк

 
 

Цікаве

Загрузка...