WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Соціально-економічне становище України - Курсова робота

Соціально-економічне становище України - Курсова робота

місяці 2001р. Загалом за направленням цих установ в навчальних закладах усіх типів на початок лютого 2002р. проходили професійне навчання 41 тис. безробітних, з яких дві третини (64,3%) становили жінки, більш ніж половину (59,5%) - особи у віці до 28 років.
Громадські роботи є важливим заходом тимчасового працевлаштування незайнятого населення. Чисельність громадян, які брали участь у таких роботах, на початок лютого 2002р. проти даних за відповідний період 2001р. збільшилася на 65,2% та становила 3,8 тис. осіб, що складає 0,4% чисельності незайнятого населення, яке перебувало на обліку в державній службі зайнятості на цю дату.
З Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на допомогу по безробіттю протягом січня 2002р. було витрачено 42,7 млн.грн. проти 56,8 млн.грн. у грудні 2001р. При цьому, середньоспискова чисельність безробітних, які отримали допомогу, порівняно з груднем скоротилася на 26,7%. Середній розмір допомоги зріс по відношенню до грудня 2001р. на 2,5% та складав у січні 2002р. 87,37 грн.
Стан навколишнього природного середовища
Екологічна обстановка в країні за даними спостережень Департаменту гідрометслужби і моніторингу Мінекоресурсів України у 2001р. порівняно з попереднім роком майже не змінилась.
Протягом року зафіксовано 7 випадків екстремально високого забруднення поверхневих вод, 4 - грунтів, 2 - морських вод, 1 - атмосферного повітря. Високі рівні забруднення водних ресурсів та атмосферного повітря відмічено відповідно у 569 та 13 випадках.
Перевищення разових гранично допустимих концентрацій (ГДК) у повітрі в 5 разів спостерігались у містах: по двоокису азоту - у Києві, Кременчуці (Полтавська область) і Харкові, окису вуглецю - у Києві, хлористому водню - у Красноперекопську (АР Крим) та Комсомоль-ську (Полтавська область), пилу - у Києві.
Найбільша загальна забрудненість атмосферного повітря зафіксована в містах: Одесі, Слов'янську, Луцьку, Красноперекопську, Дніпропетровську, Макіївці, Донецьку, Армянську, Маpіуполі, Краматорську, Дніпpодзержинську, Єнакієвому, Черкасах.
Водні об'єкти України залишаються забрудненими переважно сполуками важких металів (особливо хромом шестивалентним, сполуками марганцю, цинку), дещо менше - сполуками азоту, нафто-продуктами, сульфатами. Випадки високих забруднень водойм найчастіше фіксувались у річках басейнів Західного Бугу, Дунаю, Дністра, Південного Бугу, Дніпра, Сіверського Дінця, річках Приазов'я.
Основними забруднювачами грунтів у містах також є важкі метали та їхні сполуки: мідь, цинк, свинець, кадмій. Перевищення ГДК по окремих важких металах фіксувалися у містах: Києві, Горлівці, Маріуполі (Донецька область), Березані, Білій Церкві, Василькові, Вишневому, Ворзелі, Ірпені, Фастові (Київська область), Луганську, Алчевську (Луганська область), Чернігові. В зоні надзвичайної екологічної ситуації Первомайського району Миколаївської області виявлено вміст свинцю у грунтах с.Болеславчик (7,6 ГДК) та в с.Підгір'є (5 ГДК).
Причинами високого та екстремально високого рівнів забруднення довкілля були викиди, скиди, стоки з забруднених територій та підприємств, скидання, проливи нафтопродуктів та баластових вод з суден, вихід з ладу очисних споруд тощо.
У 2001р. в атмосферу потрапило, за розрахунковими даними, майже 4 млн.тонн шкідливих речовин від стаціонарних джерел забруднення та 2 млн.тонн від автотранспорту.
Негативний вплив на стан навколишнього природного середовища мали також залпові аварійні забруднення. Так, протягом 2001р. в країні сталося 148 випадків залпових аварійних забруднень навколишнього природного середовища. Майже дві третини (65%) всіх аварійних забруднень припадає на водні ресурси, 30% - на земельні ресурси і 5% - на атмосферне повітря. Крім того, зафіксовано 3 випадки забруднень ресурсів рослинного світу, 4 - масової загибелі риби і 4 - радіаційні аварії.
Аварійними забрудненнями, надзвичайними екологічними ситуаціями та радіаційними аваріями у 2001р. нанесено шкоди довкіллю на загальну суму 7,4 млн.грн., з яких відшкодовано лише трохи більше половини.
Протягом січня-жовтня 2001р. в лісовому фонді країни зафіксовано 3,1 тис. випадків лісових пожеж. Площа лісу, пройдена пожежами, склала 3,7 тис. гектарів. Крім того, пожежами пошкоджено 0,1 тис.га нелісових земель, віднесених до лісового фонду країни. Частка лісових земель, що зазнали низових пожеж, склала 52%, або 1,9 тис.га, а верхових - 48%, або 1,8 тис. гектарів.
Під час пожеж згоріло та пошкоджено 139,8 тис.куб.м лісу на пні та заготовленої лісової продукції загальною вартістю 734 тис.грн., що становить 12% від загальної суми збитків. Загалом же збитки, заподіяні пожежами лісовому господарству країни у 2001р., становили 6171 тис.грн., з яких чотири п'ятих - це витрати на роботи по відтворенню лісу (2564 тис.грн.) та очищенню території (2388 тис.грн.). На гасіння лісових пожеж витрачено 463 тис.грн.
Криміногенна ситуація
Органами внутрішніх справ і податковою міліцією протягом січня 2002р. зареєстровано 38,9 тис. злочинів, з числа яких майже 1 тисяча виявлено податковою міліцією.
Із загального числа зафіксованихорганами внутрішніх справ кримінальних проявів більше половини (52,2%) - тяжкі та особливо тяжкі. Більше двох третин злочинів (71,5%) скоєно в містах та селищах міського типу.
У загальній кількості злочинів 59,8% складали злочини проти власності, 13,5% - злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення, 5,1% - злочини у сфері службової діяльності, 4,6% - злочини проти громадського порядку та моральності, 4,3% - злочини проти життя та здоров'я особи.
У січні поточного року скоєно 325 умисних вбивств та замахів на вбивство, що менше порівняно з відповідним періодом 2001р. на 12,9%.
Кількість грабежів та розбоїв становила 1762 та 413 випадки, що більше у порівнянні з відповідним періодом 2001р. на 14,1% та 16%.
Протягом січня 2002р. зафіксовано 4,6 тис. злочинів економічного спрямування.
Органами внутрішніх справ виявлено 72 організовані злочинні групи і злочинні організації, якими скоєно 487 злочинів, з яких майже дві третини тяжких та особливо тяжких.
Найбільше поширення організована злочинність набула у Дніпропетровській та Донецькій областях де виявлено відповідно 16,7% та 13,9% від загальної кількості організованих груп та злочинних організацій.
Кількість потерпілих від злочинів у січні 2002р. становила 19,1 тис. осіб, з яких 5,9 тис. - жінки, 2,6 тис. - пенсіонери, 0,3 тис. - неповнолітні. Від злочинів загинуло 714 осіб.
Органами внутрішніх справ у січні 2002р. виявлено 17,6 тис. осіб, що підозрювались у скоєнні злочинів, з них 94,9% притягнуто до кримінальної відповідальності. З числа виявлених осіб 10,3% - неповнолітні, 12,3% - жінки. Кожний третій з числа осіб, причетних до злочинів, скоював його у групі, майже кожний шостий раніше вже ставав на злочинний шлях, кожний восьмий вчинив злочин у стані алкогольного сп'яніння. Більше половини (52,3%) осіб, які підозрювались у скоєнні злочинів, на момент вчинення злочину не працювали і не навчались.

 
 

Цікаве

Загрузка...