WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка (різне) → Соціально-економічне становище України - Курсова робота

Соціально-економічне становище України - Курсова робота

січня 2001р. скоротилися на 5%. При подорожчанні продукції тваринництва на 4%, ціни на продукцію рослинництва зменшилися на 21% (за рахунок скорочення цін на зернові культури на 30%).
Будівельна діяльність
У січні поточного року будівельними підприємствами усіх форм власності, що працювали за контрактами підряду, виконано робіт на суму 487,5 млн.грн., що на 12,5% менше обсягу січня минулого року.
Cкорочення обсягів робіт пов'язано із завершенням або виходом на стадію завершення будівництва об'єктів загальнодержавного та регіонального значення, за рахунок яких досягнуто приросту будівництва у 2001р. Серед таких об'єктів нафтовий термінал у м.Одесі, нафтопровід "Одеса-Броди", резервуар нафти у м.Броди, реконструкція вокзальних комплексів у містах Києві, Ковелі, Львові та інших.
Поряд з цим стримують будівельну діяльність несвоєчасні надходження коштів на будівництво Рівненської та Хмельницької АЕС.
В той же час у січні поточного року не здійснювалось будівництво об'єктів, по яких на 2002р. укладено вагомі за вартістю контракти і початок будівництва яких заплановано у наступних місяцях поточного року.
Лише підприємствам 7 регіонів у січні 2002р. вдалось перевищити минулорічні січневі обсяги підрядних робіт. Так, за рахунок будівництва житла, ремонту та реконструкції банківських, адміністративних та житлових будинків, реконструкції промислових підприємств збільшили обсяги будівництва на 10,3-16,4% підприємства Волинської, Миколаївської, Сумської, Чернігівської областей та м.Севастополя. Будівельники м.Києва, задіяні на будівництві метрополітену, тролейбусної лінії на масиві Троєщина, реконструкції Бесарабської площі, майдану Незалежності, збільшили обсяги будівництва на 7,9%. З незначним приростом підрядних робіт (0,8%) завершили перший місяць року будівельні підприємства Автономної Республіки Крим, який досягнуто в основному за рахунок діяльності корпорації "Консоль", що здійснює будівництво житла.
Слід зазначити, що підприємства усіх форм власності, крім комунальної (яка складає 1% в загальному обсязі виконаних робіт), знизили обсяги будівництва. Найбільший спад (на 18,3%) відмічено на
підприємствах державної форми власності, якими виконано майже четверту частину обсягів будівницта. Колективні та приватні підприємства скоротили будівництво відповідно на 10,5% та 14,6%.
Транспорт
За січень 2002р. підприємствами транспорту України перевезено 59,6 млн.тонн вантажів, що на 1,7% менше, ніж за січень минулого року. Вантажооборот досяг 32,3 млрд. тонно-кілометрів і зменшився на 1,5%.
Відправлення вантажів залізницями України порівняно з січнем 2001р. зменшилися на 5,1%, у тому числі на Придніпровській залізниці - на 13%, Львівській - на 6,7%, Донецькій - на 6,3% та на Південно-Західній залізниці - на 5,5%. Обсяги відправлень вантажів зросли на Південній залізниці у 1,4 раза та на Одеській залізниці на 16,5%. Збільшилося відправлення основних номенклатурних груп вантажів: хлібних вантажів - у 2,7 раза, нафти і нафтопродуктів - у 1,5 раза, кам'яного вугілля - на 0,7%. Обсяги відправлень залізницями України коксу, залізної і марганцевої руди, чорних металів та їх брухту, які складають більше третини загальних обсягів відправлень вантажів, скоротилися відповідно на 25,9%, на 11,4%, на 13,4% та на 44,1%. Середньодобове вивантаження вагонів знизилося в цілому на 11,1%, у тому числі на Львівській залізниці - на одну третю, Придніпровській - на 21%, Південній - на 11,5%, Південно-Західній - на 6,7%, Донецькій залізниці - на 4,1%. На Одеській залізниці середньодобове вивантаження вагонів зросло на 5,2%.
Вітчизняний морський та річковий торговельний флот зменшив перевезення вантажів на 7,1%, у тому числі у закордонному сполученні - на 4,4%, в цілому замовникам доставлено 0,7 млн. тонн вантажів. Зменшення обсягів перевезень вантажів відбулося через несприятливі погодні умови для роботи підприємств річкового транспорту, які знизили обсяги вантажних перевезень більше, ніж на половину. Перевезення вантажів підприємств морського транспорту порівняно з січнем 2001р. зросли на 8,6%. Обсяг переробки вантажів у торговельних і рибних портах та на промислових причалах (морських і річкових) збільшився на 22,7% і становив 8,8 млн.тонн. Переробка експортних вантажів збільшилася на 31,2%, транзитних - на 19,6%, імпортних - на 18,4%. Кількість оброблених суден - закордонних та інфрахт - зросла на 8,2% і склала 0,8 тис. одиниць.
Автопідприємствами виконано вантажооборот у обсязі 0,5 млрд.ткм, що на 27,6% більше січня минулого року. За рахунок міжміських та міжнародних перевезень зріс вантажооборот автотранспортних підприємств Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Чернівецької областей та м. Києва.
Магістральними трубопроводами транспортовано 18,2 млн. тонн вантажів, що на 1,5% менше, ніж у січні 2001р., що пов'язано зі скороченням перекачки нафти на 31,5% та аміаку на 9,9%. В той же час обсяги транспортування газу зросли в цілому на 12,3%, його транзит - на 2,2%.
За січень 2002р. послугами пасажирського транспорту скористалися 256,9 млн. пасажирів, виконано пасажирську роботу в обсязі 6,4 млрд.пас.км, що відповідно на 0,1% та 1,6% більше, ніж у січні попереднього року.
Залізничним транспортом за січень поточного року перевезено 39,7 млн. пасажирів, що на 0,4% більше, ніж у січні минулого року. Послугами автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень суб'єктами-фізичними особами) скористалися 216,9 млн. пасажирів, що на 0,1% більше січня 2001р. Скорочення обсягів перевезень пасажирів спостерігалося на морському транспорті через зменшення інтенсив-ності перевезень підприємствами морського транспорту Кримського півострова. У січні поточного року перевезення пасажирів річковим транспортом не здійснювалися через несприятливі погодні умови. Авіаційним транспортом перевезено 81,9 тис. пасажирів, що на 23% більше, ніж за січень 2001р.
Фінанси
Доходи Зведеного бюджету за 2001р. (за оперативними даними Державного казначейства) становили 54 млрд.грн., або 102% від річних призначень.
Видатки Зведеного бюджету становили 55,3 млрд.грн., що складає 104,9% від річних призначень. У структурі видатків Зведеного бюджету значну питому вагу займали витрати на соціально-культурні заходи- 46,1% (25,5 млрд.грн.). На підтримку галузей економіки витрачено 8,3 млрд.грн., або 15% загального обсягу видатків.
Видатки по обслуговуванню державного боргу становили 4,2 млрд.грн., або 7,6% від суми видатків, у тому числі на обслуговування зовнішнього державного боргу витрачено 2,5 млрд.грн., або 4,6% відповідно.
Дефіцит Зведеного бюджету за 2001р. становив 1,3 млрд.грн.
Державний бюджет по доходах виконано у сумі 38,9 млрд.грн., що складає 92,8% річних призначень (з урахуванням взаємовідносин з місцевими бюджетами) і на 56,4% сформовано за рахунок податкових надходжень, з яких податок на додану вартість займає 47,2%, податок на прибуток підприємств - 28%.
У видатках Державного бюджету, що становили 40,2 млрд.грн. (86,2% річних призначень), значну частку займали видатки на фінансування соціально-культурних заходів - 23,1% (9,3 млрд.грн.), витрати

 
 

Цікаве

Загрузка...