WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Фауна Кримських Гір - Реферат

Фауна Кримських Гір - Реферат

природи. У птахів швидке травлення - 15-20 хв. Добре розвинений зір. Птахи розрізняють усі кольори. Гострота зору в них у декілька разів вища, ніж у людини. Важливим органом орієнтації є слух. Видів птахів є багато як маленьких, як колібрі, так і великих.
Представниками великих птахів є гриф чорний і сип білоголовий. І грифи і сипи - дуже великі птахи. За розмірами вони перевершують орлів беркутів. Сип глинясто - бурого забарвлення, гриф - темно - бурого. Зовні вони дуже схожі, бо мають довгу голу шию, яка кінчається вінчиком - комірцем теплого пуху. В сипа цей комірець з білого пуху, в грифа - бурого. Гола шия дуже зручне пристосування до живлення падлом, Літають вони дуже високо. У них надзвичайно гострий зір і вони помічають здобич на великій відстані. Варто лише одному птаху побачити здобич і кинутись униз, його родичі, що літають в радіусі кількох кілометрів, помічають це і поспішають на банкет. Глибоко запускаючи шию всередину туші, вони міцним дзьобом виривають великі куски і жадібно їх ковтають. Забруднена гола шия легко вимивається під час водопою. Таке саме пристосування і в інших птахів - стерв"ятників, які живуть у великій кількості в Криму. Варто відвідати Кримський заповідник і можна подивитись на гнізда цих птахів і побачити їх самих. Гнізда вони будують на верхівках дерев увіддалених гірських районах.
Гнізда цих птахів близько двох метрів в діаметрі, до метра заввишки, складені з грубих палок, всередині вимощені гілочками і травою. Відкладають вони одне велике яйце, біле з рудуватими плямами. Кожна пара має по кілька гнізд, оселяють вони їх по черзі через один - два роки. Висиджують пташенят грифи майже два місяці. У Криму яйце відкладає гриф в березні, пташенята з"являються в травні, вкриті жовтувато - сірим пухом. Молоді птахи в кінці літа починають мандрувати разом із старими птахами.
Білоголові сипи свої гнізда будують на скелях в недоступних місцях. Крим - єдине місце на Україні, де в незначній кількості збереглися ці птахи. Живляться грифи і сипи переважно падлом і лише зрідка нападають на ховрахів, ящірок, черепах тощо. Ці птахи санітари, поїдаючи падло, вони очищають місцевість від поширення заразних інфекцій.
Дуже корисним комахоїдним птахом є синиця. На Україні живе близько десяти видів синичок. Бадьорий дзвінкий голос цієї жовтенької з чорним галстуком пташки - перший передвісник весни. Вона менша за горобця, але дуже рухлива. Увесь день синиця проводить у пошуках їжі. Синиця комахоїдний птах також охоче клює різне насіння, покидьки, падло. Гнізда синиці роблять в дуплах дерев ,вимощуючи їх мохом, шерстю ,пір"ям. Синиці належать до найбільш корисних комахоїдних птахів. За осінь і зиму ці пташки знищують до 80% комах - шкідників садів і лісів.
Представником воронових птахів є сойка. Її легко впізнати за бурувато - червоним оперенням і блакитними дзеркальцями на крилах. Поїдають ящірок, гадюк, жаб, дрібних птахів. Восени полюють на ос. Дозрілі жолуді сойка ховає на зиму. Деякі схованки вона забуває і весною з них проростають молоді дубки, отже сойка саджає ліс. Сойки здатні наслідувати голоси інших тварин і птахів. Сойка - корисний птах.
З плазунів в Криму водиться гекон - кримський, полоз гепардовий, ящірки.
Гекон кримський рідкісний вид ящірок занесений до Червоної книги. Гекон - це маленька ящірка сіруватого забарвлення. Гекони водяться виключно в Криму. На полювання виходять в сутінках, поїдаючи жуків, павуків, метеликів. Ростуть повільно і лише на третій рік стають дорослими. Восени впадають в сплячку.
У Криму поширена ящірка - скелька, завдовжки до 20 см. Забарвлення у самців зелене, самки - коричнево - сірі. Живуть у тріщинах скель. Живляться комахами.
Полози зустрічаються в Криму. Це один із видів вужів. Полоз леопардовий занесений до Червоної книги України.
Найчисленніший ряд комах в Україні - жуки. Тіло їх видовжене, ноги - довгі. Полюють вони на комах - шкідників лісу, саду, вони приносять велику користь.
Особливо корисним є жук - турун кримський, занесений у Червону книгу України. В Криму водиться також восковик, ковалик, хрущ - кримський, богомол кримський, цикади. Співучі цикади належать до рівнокрилих комах. Маленька гірська цикада наповнює повітря голосним цвіркотанням, яке нагадує звук коника, Видають звуки тільки самці.
Цикади - великі комахи . Звичайна південна цикада досягає 5 см. Вони мають захисне забарвлення і побачити їх нелегко. Цикади і їх личинки деякою мірою шкодять деревам.
Із земноводних в Криму живуть тритони - гребінчасті, ропуха квакша. Шкіра у земноводних вкрита слизом, виділяє рідкий секрет. Через неї здійснюється газообмін. На суші земноводні дихають легенями. Розшукуючи їжу, жаби, тритони користуються зором. При низьких температурах земноводні легко переносять голод . Живляться вони комахами. Усі земноводні корисні людині.
Тритон гребінчастий належить до хвостатих земноводних. У гребінчастого тритона гребінь зубчастий. У гребінчастого тритона забарвлення верхньої поверхні майже чорне, черевце - жовтогаряче з чорними плямами. Тритони корисні тварини, оскільки винищують велику кількість личинок і лялечок комарів. Жаба квакша має яскраво - зелене забарвлення. Квакша - малорухлива тварина.
Жаба ропуха має задні ноги коротші, ніж у інших жаб і тому вона не стрибає, а "крокує" по землі. Шкіра ропухи більш товста, виділяє отруйний секрет. Ропухи вірні помічники людини, бо вони знищують шкідників, саме тому вони заслуговують на охорону і захист.
Вивчення природи має велике значення. Не можна любити того про що не маєш уявлення. А любов до природи є основою любові до Батьківщини.
.

 
 

Цікаве

Загрузка...