WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Фауна Кримських Гір - Реферат

Фауна Кримських Гір - Реферат

Фауна Кримських Гір
На просторах земної кулі зараз живе понад 4000 видів тварин. І всі вони різні між собою. В наш час кожна людина знає, що є рідкісні тварини, яких треба берегти для майбутніх поколінь Багата фауною і Україна
Серед тварин є наші щирі друзі і дармоїди -шкідники. Необхідно добре вивчити тваринний світ, щоб як найкраще використовувати тварин і боротися з шкідниками.
Розглянемо найбільш цікавих представників тваринного світу Криму.
У Кримських горах водяться олень, косуля, куниця кам'яна ,борсук, кажан, лісова миша, муфлон, білка-телеутка. Про деяких з них розповімо окремо.
У лісах Криму живуть олені європейські-великі звірі. Самці мають гіллясті роги. Забарвлення рудувато-буре. Благородні олені-мешканці лісів. Найбільше полюбляють букові і дубові ліси, зарості.
Їдять листя, бруньки, гризуть кору, поїдають також пагони і хвою сосни, ялівця. Полюбляють олені жолуді, букові горіхи , каштани, насіння липи, горіхи ліщини, плоди фруктових дерев, гриби. Взимку ласують лишайниками. Влітку олені пасуться зранку і надвечір і майже всю ніч.
У більшості самка народжує одне оленятко. Дорослими олені стають на другому році життя. Через рік у самців з"являються роги, які збільшуються і розгалужуються з віком. У більшості випадків олені скидають свої старі роги у березні-квітні. Нові роги повністю формуються до серпня місяця. Основний ворог оленів -вовк. Тривалість життя оленів на волі -20-25 років.
Найбільше оленів на Україні в Кримському і Азово - Сивашському заповідниках. Полюють на них заради м"яса і рогів. Олені перебувають під охороною закону.
Окрасою нашої природи є козулі, що мають вигляд маленького оленя. Вуха козуль довгі, хвіст короткий малопомітний. У самців є невеликі ріжки. Забарвлення влітку -яскраво-руде, взимку-сірувате. Зразу біля хвоста добре помітна велика біла пляма -" дзеркало ". Живляться деревиною, чагарниковою і трав"янистою рослинністю. Влітку охоче поїдають гриби, люблять ягоди, чорниці, брусниці, каштани, жолуді. Пасуться козулі вранці, ввечері і
першу половину ночі. Під час снігопадів ховаються у лісовій гущавині. Козулі добре плавають.
Влітку козулі живуть поодиноко. З настанням холодів утворюють невеликі стада.
Козулі цінні мисливські тварини. Полювання на них дозволено тільки по ліцензіях.
Борсуки - типові мешканці лісів. Розміром вони нагадують невеликого собаку. Тіло товсте, морда біла з темною смугою. Живуть у глибоких норах.
Живиться борсук дрібними гризунами жабами, пташенятами та яйцями, комахами, молюсками, черв"яками, ягодами, плодами бульби. На полювання виходить після заходу сонця. З настанням холодів вони закривають нору і засинають. У Криму борсуки засинають мало, або зовсім не засинають.
Знищуючи шкідників борсуки приносять користь. Жир має лікувальні властивості, м"ясо їстівне. Борсуків потрібно охороняти.
Цікавим представником кунячих є куниця - кам"яна. На горлі кам"яної куниці є велика біла пляма, тому її називають білодушкою. Вона має дуже гарне хутро. Зустрічається в гірських лісах. Кубло влаштовує в щілинах скель, під поваленими деревами. Живиться кам"яна куниця дрібними гризунами, птахами, жабами, ящірками, плодами та ягодами. Нерідко вона нападає на свійських птахів, ловить мишей, пацюків. Куниці належать до цінних хутрових звірів.
В Криму трапляється лісова миша. Свої нори вона влаштовує під корінням дерев, або просто в грунті. Живиться лісова миша насінням деревних і трав"янистих рослин. У лісових мишей дуже розвинений нюх. Вони здатні знайти горіх в землі на глибині 30 см. Лісові миші приносять великі збитки, поїдаючи насіння лісових культур в питомниках.
Здатним до літання ссавцем є кажан. Органами руху кажанів є крила. По землі ці звірки ходити нездатні. Відпочивають вони, вчепившись кігтями ніг за якусь поверхню, вниз головою. Зір у них слабий. Але ця тварина здатна сприймати ультракороткі звукові хвилі, що є її орієнтацією. Ехолокатором кажана є його гортань. Тиск повітря, видихуваного з гортані, в два рази вищий, ніж у паровому котлі. Це повітря породжує високої частоти свист. Подразником цих звуків, що посилає кажан, є зворотне ехо. Чим ближче кажан підлітає до перешкоди, тим швидше повертається ехо. Це сигнал небезпеки і звірок змінює напрям.
У межах України багато кажанів у Криму. Так у кам"яній печері на Кримському узбережжі біля Кара - Дгу переховується понад тисяча кажанів. У холодну пору року кажани впадають у сплячку. Розмножуються вони один раз на рік.
Кажани нищать безліч шкідників лісу і сільськогосподарських культур, а також комах, комарів, мишей. Усі види кажанів на території України підлягають всебічній охороні.
Білка - найбільш відомий дітям звір. Вона спритно стрибає з одного дерева на друге. Її хвіст - своєрідний руль. Забарвлення має руде або попелясте. Кулясте кубло будує у верховітті дерев, з моху, шерсті, лишайників. Може оселятися в дуплах. Білки - денні тварини. В сплячку не впадають. В негоду годуватися не виходять. Основна їжа білок - насіння хвойних, ялиці, модрини, горішки ліщини, жолуді, плоди бука, гриби, бруньки дерев, комахи. На зиму білка робить запаси. Жолуді, горіхи, шапкові гриби вона відчуває через 1.5 метровий шар снігу. Білка - окраса наших лісів. Вона сприяє поширенню лісових культур. Сховані жолуді, горіхи, вона не завжди їх знаходить і навесні вони проростають. Ворогами білки є куниця і хижі птахи. В Криму мешкають білки - телеутки, що мають цінне хутро. Білка заслуговує на всебічну охорону.
З птахів у Кримських Горах водиться - гриф чорний, сип білоголовий, сойка чорноголова, мухоловка, синиця та інші.
Птах невід"ємна частина

 
 

Цікаве

Загрузка...