WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Сучасне природознавство. Нові підходи до розгляду справ - Реферат

Сучасне природознавство. Нові підходи до розгляду справ - Реферат

поширення внизу дерново - підзолестих грунтів, бурих лісових у поясі букових лісів та гірсько лучних на полонинах. У гірському Криму поширені бурі , лісові коричневі , та гірсько - лучні грунти . на яйлах. На південному схилі Головного пасма Кримських гір на вапняках та крейді сформулалися - червоно - бурі , й коричневі ,грунти в умовах клімату з субтропічними рисами, для якого характерні сухе жарке літо і волога тепла зима.
Вивчення живих організмів , як окремих особин , так і членів популяцій та угрупувань в їх взаємодіїї життєвим середовищем займається екологія. Екологія вивчає взаємозв'язки організмів та їх популяцій з навколищнім середовищем , досліджує вплив середовища на будову, життєдіяльність , і поведінку організму ,всановлює залежність між середовищемі чесельністю популяцій. Екологія досліджує зв'язки між популяціями різних видів в угрупованні , між популяціям иі факторами зовнішнього середовища , їхї вплив на розселення видів , на на розвиток і зміну угрупувань. Велике значення має еккологія для розвитку різних галузей народного господарства. Екологія є основною теоретичною базою для розвитку різних галузей народного господарства.
Повітря необхідне для життя лядини ,тварини , рослини, і більшості мікроорганізмів. На відміну від води , повітря на Землі розподіляється рівномірно. Воно практично є скрізь у необмеженій кількості ,це справді невичерпний ресурс. У природі кожна складова частина повітря відіграє неоднакову роль, але всі вони необхідні. Азот - основна складова частина повітря. У промисловості повітря як ресурс теж відіграє величезну роль. Воно використовується як технологічна сировина для добування важливих газів : кисню, азоту, аргону , кріптону, ксеону , неону. В техніці повітря використовується як :
1). Хімічна сировина;
2). Фізичне середовище ;
3). Робоче тіло для виконання механічної роботи ;
Нарешті, повітряний океан служить шляхом сполучення. Повітря як природний ресурс потрібне живим організмам тільки в чистому виді.
Одним із найважливіщих питань науки в боротьбі з забрудненням повітря для захисту людини , як і всього живого , є встановлення токсикологічної характеристики різних речовин, якими виробництва забруднюють атмосферу. Важливим заходом охорони повітря є переробка шкідливих відходів на корисні продукти в ході основного виробництва. Підприємства , які особливо забруднюють повітря, бажано будувати за межами міст на значній відстані.
Ліси - один із найстаріших типів природних екосистем, що сформувалися ще на початку третинного періоду. У всіх природних зонах ліси як виразніший елемент ландшафту виконують важливу грунтозахисну, водорегулюючу та водозахисну функцію. Основні природоохоронні заходи в лісах спрямовані на запобігання шкідливим стихійним явищам , таким як лісові пожежі , катастрофічні вітровали , та буреломи , а також на підвищення біологічної стійкості лісових фітоцидів проти грібних захворювань і ентимо- шкідників.
Тваринний світ - активний компонент біосфери. Для збереження рідкисних , зникаючих видів тварин, яких тепер нараховується на Землі близько 900 видів. Міжнародна спілка охорони природи (МСОП) запропонувала внести їх у червону книгу, щоб у віх країнах світу , де ще збереглися ці тарини , їхній хохроні було приділено максимальну увагу.
Щоб забезпечити охорону природнього середовища , необхідно розв'язати найважливішу проблему - визначити допустиму частку окультурення земель та рівень його впливу на природу. Охорона природи в прямому розумінні стосується тільки заповідних територій, де вона збереглася в незмінному стані як еталон у наукових та естетичних цілях.
Природа - такий же унікум ,як картина Рафаеля. Знищити її легко, відновити неможливо.
Природа створила людину , вона для людини для людини- арена життя і діяльності , джерело засобів існування.
Світ у якому ми живемо , являє собою єдине ціле. Ми повинні оберігати природу. Бо коли почне гинути природа , то й м истанемо гинути за нею. Треба охороняти повітря , ліси, води , рослини, тварини - всю природу. Скажімо небуде на Землі води , як ми зможемо прожити без води, чи рослини , вони зразу загинуть.
Необхідні подальші величезні зусилля , щоб дії людини набули мудрості , неупередженості , й обачливості. Якщо ж в її поведінці ,як і досі, перевадатимуть роз'єднаність , антогонізм , то зруйнуються найтонші механізми, що підтримують рівновагу сил природи, яка оточує нас. І тоді навряд чи в людини залишаються мажи.
9. Висновок : До найактуальніших проблем сьогодення , що торкаються кожного жителя планети і від яких залежить майбутнє людства, слід віднести проблеми екологічнч. Викликані недалекоглядними, нерозуміннями , необгрунтованим ставленням людини до природи.
Сьогодні настав час серйозного переосмислення людством ставлення до природи, час об'єднання зусиль нації і народів в боротьбі за врятування біосфери планети. Перш за все повинні вирішувати демографічні проблеми опустелювання, знищення лісів, фауни та флори. Всі країни повинні брати участь у збереженні світу. Для майбутнього всього людства наступні два десятиріччя будуть визначними: або співдружність націй вирішить найголовніші екологічні проблеми, або почнеться зворотна деградація біофсери і поступова загибель біосфери. Площа вже не витримує активного тиску: подвоєння населення всього за кілька десятиріч та його концентрація головним чином у містах, супермілітразація суспільства та накопичення величезної кількості глобально небезпечної ядерної та хімічної зброї. Для його вирішення перш за все необхідна зміна екологічної стратегії і тактики всієї екологічної моделі, організація всебічної екологічної освіти, вихованням екологічної свідомості всього населення землі.
Список використаної літератури :
В.С. Медина " Охорона природи " , Київ , "Вища школа" , 1977 р.
М.А. Воінственський , С.М. Стойко , " Охорона природи ", Київ 1977р.
В.С. Медина , " Загальна фізична географія" , Київ , 1974 р.
Г.О. Білявський , Р.С. Фурдай , " Основи екологічних знань ", Київ , " Либідь ", 1997 р.
О.В. Тьоришків , Н.О. Родіна , " Фізика 6 - 7 клас", Київ 1986р.
О.І. Бугайов , М.П.Мартинюк , В.В. Смолянець , " Фізика Астрономія 7 клас " , Київ , " Освіта ", 1995р.
С.У. Гончаренко , " Фізика 9 клас ", " Київ", Освіта , 1997 р.
Б.П.Ященко , " Економічна і соціальна географія світу ", Київ , " Артек ", 1997р.
М.М. Схаткін , " Природознавство 5 клас " , Київ , 1989р. , " Загальна біологія ", Київ 1990р.
Б.О.Воронцов - Вельямінов , " Астрономія 11 клас ".
Н.С.Коваль , Л.К. Нарочна , " Природознавство 4(3) клас ".
Г.Є.Рудзітіс, Ф.Г.Фельдман , " Хімія 8 клас ".
Н.М. Буринська, " Хімія 8 клас ".

 
 

Цікаве

Загрузка...